Nowoczesna się zastanawia, jak wybrnąć z kompromitacji. Oto pomysły

Nowoczesna szuka pomysłu, na powrót do Sejmu debaty na temat liberalizacji przepisów antyaborcyjnych. Partia, jak mówi Katarzyna Lubnauer, rozważa przedstawienie własnej propozycji w tej sprawie.

- Jest to projekt dużo bardziej umiarkowany, od projektu Ratujmy Kobiety, który jednak jest dość skrajny. Ze względu na zapis o 15-latkach, które mogą bez zgody rodziców dokonać aborcji, z czym bardzo wielu naszych posłów się nie zgadza - stwierdziła szefowa Nowoczesnej.

Przed podjęciem decyzji w sprawie skierowania tego projektu do Sejmu, partia Katarzyny Lubnauer chce przeprowadzić konsultacje.

Między innymi z Komitetem Ratujmy Kobiety, który być może ponownie chciałby skierować pod obrady swoją propozycje. Lubnauer deklaruje, że w takim przypadku jej partia jest gotowa pomóc w zbiórce podpisów.

"Te posłanki poparły Czarny Protest, ale nie głosowały za projektem Ratujmy Kobiety">>>

W nocnym głosowaniu w sprawie losów obywatelskiego projektu Ratujmy Kobiety, przypomnijmy, nie wzięło udziału 11 polityków Nowoczesnej, wicemarszałkini Barbara Dolniak nie uczestniczy w całym posiedzeniu, a pozostałych 10 posłów po prostu nie zagłosowało.

W proteście przeciwko odrzuceniu projektu liberalizującego przepisy antyaborcyjne, troje posłów Nowoczesnej, zawiesiło - na miesiąc swoje członkostwo w partii. Wśród nich jest Krzysztof Mieszkowski, który w rozmowie z Karoliną Lewicką zasugerował, że posłowie opozycji mogą zgłosić w Sejmie - jako projekt poselski - odrzucony w głosowaniu dokument przygotowany przez Ratujmy Kobiety.

Całej rozmowy Karoliny Lewickiej z posłem Krzysztofem Mieszkowskim można wysłuchać tu:

"Zapisywałam się do partii Nowoczesna, a nie Średniowieczna". Troje posłów Nowoczesnej zawiesiło swoje członkostwo

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (44)
Nowoczesna się zastanawia, jak wybrnąć z kompromitacji. Oto pomysły
Zaloguj się
 • zsm-5

  Oceniono 10 razy 8

  Podpowiem Wam Nowocześni. Wystarczy wziąć ustawę francuską i na niej trochę popracować.
  Jeśli zbyt radykalna - weźcie słowacką lub czeską.
  Lepiej nie kombinujcie sami...

 • real_marek

  Oceniono 16 razy 8

  Mamy takich leaderów, że trzeba ich popychać żeby coś zrobili. Leader to przywódca, a nie popychadło.

 • klamtusek

  Oceniono 9 razy 7

  Niech idą do kruchty się pomodlić to właściwe miejsce dla obłudnych zacofańców.

 • Black Swan

  Oceniono 9 razy 5

  uważam, ze skoro już spieprzyli sprawę to już nic więcej w tej materii robić nie powinni... Niech sobie kaczyści uchwalą najbardziej restrykcyjna ustawę jaka im do tych chorych łbów przyjdzie bo to i tak tylko na dwa lata a co ludzi przy tym wcurwią to tego opozycji juz nikt nie odbierze... Niech się Kaczyński martwi jak zatrzymać własnych talibów a nie opozycja..

  Inna sprawą jest powierzenie władzy tym debilom z opozycji bo przecież co chwilę nam udowadniają, że do rządzenia to oni się nie nadają... Ci wybrańcy narodu są znacznie głupsi niż przeciętny tutejszy forowicz...

 • janjan101

  Oceniono 4 razy 4

  Na kogo ma głosować osoba której nie po drodze z czarną mafią i jej brunatnymi sługusami.
  Bo wychodzi na to, że ta kruchtoczesna to rydzykowa V kolumna. czy w całym tym freak show z wiejskiej nie ma ani jednego cywilizowanego ugrupowania, same taliby, kontrreformacja i farbowane brunatne lisy.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 6 razy 4

  "Nowoczesna szuka pomysłu, na powrót do Sejmu debaty na temat liberalizacji przepisów antyaborcyjnych."

  Nowoczesna szuka pomysłu jak nie odpaść od koryta...

 • 66kropek

  Oceniono 3 razy 3

  "Ze względu na zapis o 15-latkach, które mogą bez zgody rodziców dokonać aborcji, z czym bardzo wielu naszych posłów się nie zgadza " dziubku, ale to właśnie było do dyskusji w komisjach

 • jacaja

  Oceniono 3 razy 3

  Daliście d*py, a teraz zastanawiacie się jak powiedzieć mamie żeście dalej cnotliwą? Nooo, z taką opozycją to mamy w tym kraju pozamiatane.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX