Latasz tanimi liniami? Ważne zmiany dotyczące bagażu

Firma Ryanair wprowadza nowe zasady przewozu bagażu w samolotach. Tylko pasażerowie z wykupionym pierwszeństwem wejścia na pokład mogą podróżować w kabinie z dwoma bagażami podręcznymi.

Po zapłaceniu kilkudziesięciu złotych będzie można podróżować w kabinie z małą walizką o wadze do 10 kilogramów oraz dodatkowym małym bagażem. Wszyscy pozostali pasażerowie, którzy nie wykupią pierwszeństwa wejścia na pokład (priority), będą mogli wejść do samolotu tylko z jednym małym bagażem.

Drugi - większy - zostanie im odebrany przed bramkami i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym. Co ważne - jeśli pasażerowie, którzy nie wykupili pierwszeństwa wejścia, nie zgodzą się na przewóz bagażu w luku, nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu Ryanair. A dodatkowo - firma nie zwróci im kosztów zakupionego biletu.

Ubiegły rok był przełomowy dla irlandzkiej firmy. Po tym, jak Ryanair został największym europejskim przewoźnikiem zaczęło się masowe odwoływanie lotów. Dotyczyło to także tras z i do Polski.

Jakie prawa mają pasażerowie tanich linii lotniczych?>>>

Miniony rok skończył się protestami pilotów, które oznaczały dla pasażerów duże opóźnienia. Zorganizowany przez niemieckich związkowców protest był pierwszym w ponad 30-letniej historii Ryanair.

Kolejne strajki już są zapowiadane, m.in. na luty we Włoszech.

Każdy samolot, którym latasz jest dziurawy. Dlaczego tak jest?

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Latasz tanimi liniami? Ważne zmiany dotyczące bagażu
Zaloguj się
 • leonalbertii

  Oceniono 2 razy 2

  Ryanair i już jakiś czas temu mocno chwycił zębami swój ogon. A teraz coraz łapczywiej zaczyna go pożerać.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 4 razy 2

  Sebixy nie zapłacą 24 zł w jedną stronę za to. Szturmem kolejkę wezmą!

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Kapitalizm to system bezwzglednego wyzysku. To nieskonczony poscig w dokreacaniu sruby. Gdyby to bylo mozliwe ze wzgledu na regulacje lotnicze to latalibysmy na stojaco.

 • state77

  Oceniono 3 razy 1

  Drugi - większy - zostanie im odebrany przed bramkami i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym.
  To teraz załóżmy, że ponad 100 osób nie wykupiło pierwszeństwa wejścia, kto będzie targał te wszystkie walizki do luku i gdzie bagaż zostanie zwrócony pasażerom???

 • justas32

  Oceniono 3 razy 1

  To straszne jak ciężko się lata tanimi liniami. I nikt nie rozumie dlaczego wszyscy nimi latają - mimo takich okropnych szykan ...

 • glit64

  0

  Jesli to dziadostwo to jest jeden z przejawów "dobrodziejstw kapitalizma", to ja wysiadam. Wolę jednak bolszewizm. Przynajmniej wszystko jasne.

 • sztucznypolak

  0

  "Latasz tanimi liniami..."
  A jakie sa zmiany w innych tanich liniach, poza Ryanair?
  Bo z tego wynika, ze innych nie ma.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX