Latasz tanimi liniami? Ważne zmiany dotyczące bagażu

Firma Ryanair wprowadza nowe zasady przewozu bagażu w samolotach. Tylko pasażerowie z wykupionym pierwszeństwem wejścia na pokład mogą podróżować w kabinie z dwoma bagażami podręcznymi.

Po zapłaceniu kilkudziesięciu złotych będzie można podróżować w kabinie z małą walizką o wadze do 10 kilogramów oraz dodatkowym małym bagażem. Wszyscy pozostali pasażerowie, którzy nie wykupią pierwszeństwa wejścia na pokład (priority), będą mogli wejść do samolotu tylko z jednym małym bagażem.

Drugi - większy - zostanie im odebrany przed bramkami i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym. Co ważne - jeśli pasażerowie, którzy nie wykupili pierwszeństwa wejścia, nie zgodzą się na przewóz bagażu w luku, nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu Ryanair. A dodatkowo - firma nie zwróci im kosztów zakupionego biletu.

Ubiegły rok był przełomowy dla irlandzkiej firmy. Po tym, jak Ryanair został największym europejskim przewoźnikiem zaczęło się masowe odwoływanie lotów. Dotyczyło to także tras z i do Polski.

Jakie prawa mają pasażerowie tanich linii lotniczych?>>>

Miniony rok skończył się protestami pilotów, które oznaczały dla pasażerów duże opóźnienia. Zorganizowany przez niemieckich związkowców protest był pierwszym w ponad 30-letniej historii Ryanair.

Kolejne strajki już są zapowiadane, m.in. na luty we Włoszech.

Każdy samolot, którym latasz jest dziurawy. Dlaczego tak jest?

DOSTĘP PREMIUM