Jest wniosek do KRRiT. "Programy informacyjne TVP są de facto tubą propagandową rządu"

Platforma Obywatelska składa wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, o wstrzymanie finansowania telewizji publicznej z budżetu państwa. Zdaniem PO, TVP nie realizuje misji publicznej.

- Udowodniliśmy na faktach i na liczbach, że w telewizji nagminnie jest łamany art. 21 ustawy o KRRiT - mówiła w Sejmie Iwona Śledzińska-Katarasińska.

Przepisy, na które powołała się posłanka Platformy Obywatelskiej, mówią o obowiązku realizowania przez TVP "misji publicznej", co ma polegać na oferowaniu "całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom" zróżnicowanych programów, które powinny się cechować m.in. pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem.

- Nie ma tam ani obiektywizmu, ani rzetelności, ani bezstronności. Programy informacyjne i publicystyczne publicystyki społeczno-gospodarczo-politycznej są de facto tubą propagandową rządu - oceniła Śledzińska-Katarasińska.

- Oczekujemy także, by Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła, jak wydawane były środki z budżetu przez TVP - podkreślała wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. -
Skoro tak wielkie pieniądze przekazuje się mediom publiczne, to powinny być rozliczone; powinniśmy wiedzieć na co wydawane są te pieniądze przeznaczane na "misję". A tego nie wiemy - stwierdziła Kidawa-Błońska.


Na przykład wczoraj TVP 1 dwa razy wyemitowała minutowy spot poświęcony pamięci zmarłej pięć lat temu Jadwigi Kaczyńskiej, matki prezesa PiS-u. Jedynka pokazała ten materiał o godz. 17 15 i tuż po głównym wydaniu „"Wiadomości”". To najlepsze czasy antenowe w TVP 1.

Z kolei portal TVP Info podawał również informacje o mszy świętej w intencji Jadwigi Kaczyńskiej. Matka braci Kaczyńskich przez całą karierę zawodową pracowała w Instytucie Badań Literackich PAN i jako nauczycielka języka polskiego. Nie pełniła żadnych funkcji publicznych.

"Jestem oburzony haniebną propagandą uprawianą przez PiS-owską telewizję: opluwa, kłamie">>>

O braku obiektywizmu telewizji publicznej wiele mówiło się w czasie jesiennego strajku lekarzy-rezydentów. Np.w materiałach portalu TVP Info pokazano zdjęcia jedną z protestujących lekarek Katarzyny Pikulskiej sugerując, że lekarka chętnie wydaje pieniądze na zagraniczne podróże. Tylko że lista wyjazdów okazała się w większości spisem wyjazdów na zagraniczne misje. M.in. do Kurdystanu, gdzie pomagała ofiarom wojny.

"To co zrobiło TVP, to po prostu świństwo"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (29)
"Programy informacyjne TVP są de facto tubą propagandową rządu"
Zaloguj się
 • laszczyny

  Oceniono 21 razy 9

  Cała Europa z was leje PISoBOLSZEWICKIE miernoty,oszuści i złodzieje.

 • benek231

  Oceniono 13 razy 7

  Powiedziec, ze rezymowka jest "tuba propagandowa rzadu" to tak jakby nic nie powiedziec. Bo moze byc stacja przychylna rzadowi ale mowic prawde. Tymczasem ci bezczelnie i notorycznie klamia - obrzydliwie klamia. Codziennie wylapuje przynajmniej kilka klamstw.

  Media publiczne jako "tuba propagandowa" komuny nawet w polowie nie klamaly tak jak to klero-faszystowskie dranstwo Kaczynskiego i Kurskiego.

 • andrew-live

  Oceniono 8 razy 6

  TO ,SIĘ ZGADZA ,TVP JEST PISOWSKĄ TELEWIZJĄ ,A NIE ŻADNĄ PAŃSTWOWĄ ,NIESTETY, A DO TEGO MA MARNY POZIOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • sailor2016

  Oceniono 9 razy 5

  No Ameryki to oni nie odkryli.

 • tlen69

  Oceniono 6 razy 4

  Pan Kurski szasta pieniędzmi z budżetu? Obsadza programy swoimi? Finansuje byle jakie seriale i filmów oraz sylwestry w Zakopanem (ostatni ok. 10 milionów. zł)?
  Indoktrynacja  w TVP, szczególnie na tzw. CZERWONYM PASKU i fake newsy to największe zagrożenie dla manipulowania i "ogłupiania" ludzi. Mącenie w głowach ma pomagać niecnym zamiarom polityków, by podporządkować ludzi swoim informacjom.? Jest to gorsze od wszelkiego gwałtu. Właśnie takie zadania b.często wypełnia TVP - rano podaje kłamstwa, a po południu lub następnego dnia podaje je inaczej, lecz okrojone i nie przeprasza za fake,a. To ma być zakazane i bardzo wysoko karane przez instytucje międzynarodowe.?!

 • jggc

  Oceniono 6 razy 4

  TVPis to szambo i wylewa coraz bardziej a śmierdzi niemiłosiernie

 • kordian_44

  Oceniono 6 razy 4

  I tego między innymi oczekuje się od opozycji. Cały czas władza powinna tłumaczyć się i rozliczać z wydawanych publicznych (jakby nie patrzeć) pieniędzy. Ponadto, każdą niekonstytucyjną ustawę zgłaszać od razu do Trybunału Konstytucyjnego. Wiem, że to atrapa dawnej instytucji, ale skoro im się płaci niemałe pieniądze, to niech pokażą, że pracują. Każde takie działanie opozycji należy nagłośnić, żeby społeczeństwo też widziało, że działają. Bo póki co to większe "sukcesy" na tym polu to ma prezydent, ale on zgłasza tylko mało istotne kwestie.

 • robsonac222

  Oceniono 9 razy 3

  KRRiT - Kontrolowana Rada Represji i Tendencyjności
  Powodzenia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX