"PiS to polityczni kłusownicy". PSL traci posła, ale wiary w wyborczy sukces nie

Poseł Mieczysław Baszko zmienił PSL na Porozumienie Jarosława Gowina. Swoim wyborem sprawił poważne kłopoty partii, bo ludowcy mają za mało posłów, by utrzymać klub poselski. - Ci którzy wybierają drogę na skróty, połakomili się na frukta władzy, nie są godni mienić się ludowcami - grzmiał na konwencji samorządowej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Podczas konwencji w Kraśniku, prezes PSL zapowiedział, że partia samodzielnie wystartuje w wyborach samorządowych. Ale partia jest otwarta na wszystkie środowiska. -  Idziemy pod szyldem Polskiego Stronnictwa Ludowego i z wielką wiarą, że potrafimy budować przyszłość. Ale zapraszamy wszystkie organizacje społeczne, pozarządowe, stowarzyszenia, wszystkie ruchy miejcie i wiejskie - mówił prezes ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.

Ludowcy w ramach programu pozarządowego proponują m.in. wprowadzenie bezpłatnych ciepłych posiłków w szkołach, walkę ze smogiem i postawienie na odnawialne źródła energii. PSL chce też, by od emerytur rolników nie były odprowadzane składki i podatki.

I choć w czasie wystąpienia prezes PSL nazywał PiS "politycznymi kłusownikami", a tych którzy "wybierają drogę na skróty, połakomili się na frukta władzy" niegodnymi by "mienić się ludowcami" z partią - chwilę po zakończeniu konwencji - pożegnał się poseł Mieczysław Baszko.

Polityk z Podlasia wybrał Porozumienie wicepremiera Jarosława Gowina.

Po odejściu posła Baszki PSL ma za mało posłów, by utrzymać w Sejmie klub poselski.

"Potrzebna jest Adele albo Presley, a nie Pet Shop Boys". Twórca PO o szukaniu następców Schetyny">>>

Rekonstrukcja rządu. Morawiecki: Polska jest pięknym żaglowcem, płynącym po coraz bardziej nieznanych morzach i oceanach

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (41)
"PiS to polityczni kłusownicy". PSL traci posła, ale wiary w wyborczy sukces nie
Zaloguj się
 • japka_putina

  Oceniono 12 razy 12

  To tak, jakby panienka spod latarni potępiała jakąś cichodajkę za seks przedmałżeński.

 • dante_waw

  Oceniono 16 razy 12

  "Ci którzy wybierają drogę na skróty, połakomili się na frukta władzy"

  - ŁO MATKO!! - w PSLu krytykuja za bycie lakomym na stanowiska i konfitury :)... przewrot kopernikanski w chlopskiej partii....

 • lodzermensz1

  Oceniono 12 razy 8

  PSL jaki jest każdy widzi.
  Natomiast jeśli teraz, po uporczywym łamaniu konstytucji, a nawet własnych ustaw, po kompromitującym Macierewiczu, po coraz częstszych nadużyciach władzy przeciw opozycji i protestującym kobietom, ktoś przechodzi do PIS, to musi być zwykłą prostytutką polityczną.
  Przecież nie idzie tam z powodu wartości, bo łamanie prawa, kłamstwa, nadużycia i nepotyzm to nie są wartości. Idzie tam z powodu koryta.

 • mare.com

  Oceniono 9 razy 7

  zakazałbym takich przejsc.Juz tlumacze dlaczego-p.posla Baszke wybrali wyborcy poniewaz byl w PSL a on teraz farbuje piora w inne barwy,to jest sprzeniewierzenie sie woli wyborcow.Zmiana barw partyjnych tylko przed wyborami-takie mam odczucia.

 • kawabis

  Oceniono 10 razy 6

  Kosiniak wie co mówi, właśnie PSL to frukty i nepotyzm, co tam u Burego?

 • btr73kk

  Oceniono 6 razy 4

  A jak nazwać PSL ?
  Polityczni bandyci i złodzieje ?
  Rolnik ma miec doplaty do wszystkiego , do hektara, do paliwa , do kredytu , do zniszczonych plonow . Rolnik nie musi placic podatku dochodowego , nie musi placic takiego ubezpieczenia jak reszta spoleczenstwa i to wtedy nazywa sie sprawiedliwosc według PSL.
  Koniec PSL jest bliski

 • borsuk07

  Oceniono 5 razy 3

  i to jest PSL. Zapomina że oprócz rolników są jeszcze emeryci i renciści w miastach i miasteczkach a oni musieli by płacić wg PSL - " PSL chce też, by od emerytur rolników nie były odprowadzane składki i podatki. "

 • zsm-5

  Oceniono 7 razy 3

  Pogoda zmienną jest jak poglądy posłów. Nie ma jak "właściwa" postawa moralna. W każdej partii. Morale "wybrańców" nagle wzrosłoby, gdyby automatycznie tracili mandat posła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX