Dylematy narodowców: Kto gorszy, "niewdzięczny" Izrael czy muzułmanie? W środę protest

Narodowcy wykorzystują napięcie w relacjach polsko-izraelskich. #StopAntypolonizmowi! to hasło demonstracji organizowanej przed ambasadą Izraela.

Liderzy narodowców błyskawicznie wykorzystują napięcia w relacjach polsko-izraelskich. Na środę zaplanowali manifestację przed ambasadą izraelską w Warszawie. Ale to nie wszystko.

Robert Winnicki w obliczu "oburzających słów" ambasador Izraela i "niesłychaną, antypolską nagonką". podpowiada polskim władzom "przemyślenie dotychczasowej polityki popierania Izraela na forum międzynarodowym".

Lider Ruchu Narodowego podkreśla, że przez dotychczasową politykę polskiego rządu - budowanie silnych relacji z Izraelem - nasz kraj ma "dużo do stracenia w relacjach np. z państwami arabskimi". A partner,czyli Izrael " jest skrajnie niewdzięczny".
Winnicy zajął się też atakowaniem konkretnych osób. Prawicowiec, który wszedł do Sejmu z listy Kukiz'15 pod hasłem "izraelski głos w twoim domu" publikuje - na Twitterze - wpisy Pawła Zalewskiego, Pawła Wrońskiego. Polityk PO domaga się przeprosin od szefa narodowców.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM