Jarosław Kaczyński nie musi przepraszać za słowa o "gorszym sorcie". Jest decyzja sądu

Jarosław Kaczyński nie naruszył dóbr osobistych Krystyny Malinowskiej i nie musi przepraszać "gorszy sort" - taką decyzję podjął warszawski sąd okręgowy.

Warszawski sąd Okręgowy wydał wyrok w procesie, który prezesowi PiS-u wytoczyła działaczka Obywateli RP.

"Czy występują w rzeczywistości"

Zdaniem sędzi Agnieszki Wlekły - Pietrzak uzasadniającej wyrok, nie można stwierdzić, że słowa Kaczyńskiego były skierowane do Krystyny Malinowskiej. 

Nie da się rzetelnie i obiektywnie ocenić jakie cechy posiadają przedstawiciele gorszego sortu. Kim są, w czym przejawia się ich działalność oraz czy w ogóle występują w rzeczywistości

- argumentowała sędzina. 

Malinowska z taką argumentacją się nie zgadza i twierdzi, że słowa te nie były zwykłym dyskursem politycznym, a ona sama jako osoba sprzeciwiająca się polityce Jarosława Kaczyńskiego i jego obozu poczuła się dotknięta. 

"Polityk nie może mówić wszystkiego"

Malinowska i jej prawnicy zapowiedzieli apelację, bo są zdania, że polityk nie może mówić wszystkiego.

Pełnomocnicy Malinowskiej nie zdradzają jakich dokładnie użyją argumentów, ale zaznaczają, że będą się starali wykazać, że słowa skierowane do grupy przeciwników politycznych mogą urazić każdego jej członka.

Przypomnijmy. W wywiadzie telewizyjnym w 2015 roku Jarosław Kaczyński mówił o gorszym sorcie: „Ten nawyk donoszenia na Polskę za granicę. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony”.

Krystyna Malinowska, która działa w obywatelach RP i bierze udział w kontrmiesięcznicach smoleńskich poczuła, że dotyczyło to także jej i postanowiła sprawę skierować do sądu.

Wroński: Kaczyński i jego słudzy wsączają w społeczeństwo jad. To trucizna

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (17)
Jarosław Kaczyński nie musi przepraszać za słowa o "gorszym sorcie". Jest decyzja sądu
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 5 razy 3

  ...niezbadane są wyroki polskich "sądów"...

 • hastatrespasos

  Oceniono 2 razy 2

  Kwa-kwaczyński, Fuck-offczyński, Dupczyński, Kłamczyński to nie tylko najgorszy z najgorszych sort, lecz najgorszy potomek Piasta i Rzepichy w naszych dziejach. On każdą swą nienawistną myślą, podłym czynem, kryminalną decyzją dyskwalifikuje, obraża, poniża wszystkich którzy nie padają przed nim na klęczki. Nie można w cywilizowanych słowach przebić jego chamskich, kryminalnych epitetów jakimi szafuje bez opamiętania. On w swym Kaczym Gumnie rządzi przecież bez żadnego trybu, znaczy po dyktatorsku. W tych warunkach pani KM nie mogła liczyć na korzystny dla siebie wyrok. A odmowa przyznania jej obrońcy z urzędu kompromituje kacze sądy bezgranicznie. Gdy ten oszalały ze strachu przed odpowiedzialnością za całokształt szatan w kaczo-ludzkiej skórze stanie przed Narodowym Trybunałem Wolnej

 • pn-ski

  Oceniono 4 razy 2

  A jakiego języka po tym chamie się spodziewać?

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 6 razy 2

  Że też sędzi Agnieszce Wlekły - Pietrzak nie przychodzi do głowy, że etyczny, moralny i jako tako rozumny człowiek nie dzieli ludzi na sorty. To jest rasistowskie.

 • marudna.maruda

  Oceniono 4 razy 2

  "Nie da się rzetelnie i obiektywnie ocenić jakie cechy posiadają przedstawiciele gorszego sortu."- jak to się nie da? A pytaliście prezesa o definicję? Na początek podpowiem, że to ludzie, nie wierzący w polskęzbawcę.

 • tubylec_ww

  Oceniono 1 raz 1

  Ta passa "odpowiedzialnych i wyważonych wypowiedzi" drabiniastego zaczęła się od wspólnego z Trampkarzem z Brudzewa wykrzyczenia "cała Polska z was się śmieje - komuniści i złodzieje".

 • rbik53

  Oceniono 5 razy 1

  .
  Ponieważ sądy są w Polsce "niezawisłe", sędzina miała tylko trzy wyroki do dyspozycji. Jeden to: JARKACZ NIEWINNY. Drugi możliwy wyrok to: MOJA KARIERA JEST SKOŃCZONA. Trzeci: IDĘ NA MACIERZYŃSKI....

 • jahodovy

  Oceniono 5 razy 1

  "Nie da się rzetelnie i obiektywnie ocenić jakie cechy posiadają przedstawiciele gorszego sortu. Kim są, w czym przejawia się ich działalność oraz czy w ogóle występują w rzeczywistości." - Czy jeśli zwrócę się do kogoś słowami: "Hej, ty ch*ju!", to też nie muszę przepraszać, bo przecież nie wiadomo, czy w ogóle ch*je występują w rzeczywistości.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 0

  Bystra kobitka bo tez i kogo mialby przepraszac, tych urazonych? ktorzy urazeniem przyznaliby sie do bycia drugim sortem. Przypomina sie dowcip z zaba konczacy sie - krokodyl - slyszales!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX