"PiS i Szydło zachowali się jak chytra baba z Radomia". Sienkiewicz krytykuje nagrody rządu

- Cały PiS zachował się w tej sprawie jak "chytra baba z Radomia" - powiedział w Poranku TOK FM Bartłomiej Sienkiewicz (PO), były minister spraw wewnętrznych, komentując aferę wokół nagród.

- PiS ma problem wizerunkowy z nagrodami dla ministrów. Teraz Jarosław Kaczyński chce obciąć uposażenia posłów o 20 proc. - powiedziała w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska. - Czy taka taktyka okaże się skuteczna i PiS zdoła wyjść ze swoich kłopotów? - zapytała prowadząca. 

Zdaniem Sienkiewicza ten manewr się nie powiedzie. 

Mam wrażenie, że niewielu Polaków nabierze się na ten wybieg, absolutnie hucpiarski, którego istotą jest rozmycie sprawy

- skomentował były koordynator ds. służb specjalnych. - Rząd przyznał sobie nagrody nielegalnie. Nie mają one uzasadnienia - dodał. - Jak to nielegalnie? - zapytała prowadząca Dominika Wielowieyska. 

Tajne nagrody

Zdaniem gościa Radia TOK FM ministerialne nagrody PiS nie mieszczą się w kodeksie pracy. - Nagrody zostały przyznane awansem. Nie zostały wypłacane po jakimś okresie pracy. Były ukrytą drugą pensją - wyjaśnił Sienkiewicz. 

Do tego wszystkiego nie są zawarte w aktach personalnych. Jednym słowem to tajna pensja,  którą rządzący potajemnie sobie przyznali. 

- Tusk też przyznawał nagrody, jeżeli w ten sposób oceniamy sytuację - skontrowała go prowadząca Dominika Wielowieyska. 

- Ten symetryzm jest o tyle nietrafiony, że informacje na ten temat natychmiast znajdowały się w dokumentach sejmowych. Tutaj mamy do czynienia z tajnymi nagrodami, z tajnym wypłacaniem sobie pieniędzy, to jest ta różnica - odpowiedział były minister w rządzie PO-PSL

"Chytra baba z Radomia" 

Były minister MSW odniósł się również do słów prezesa PiS, który zapowiedział, że oprócz cięć w pensjach poselskich i senatorskich, należy wprowadzić nowe limity dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także dla starostów i marszałków województw. 

- Teraz gdy sprawa się wydała, usłyszeliśmy: "Wy wszyscy, którzy pracujecie na niwie publicznej, wyskakujcie z pieniędzy. Nie dość, że ktoś coś ukradł ze Skarbu Państwa, teraz mówi, "jak ukradniemy wszystkim, to nasze złodziejstwo będzie mniejsze".

Powiem szczerze, że cały PiS, a szczególnie pani Beata Szydło, zachowali się w tej sprawie jak słynna chytra baba z Radomia

- podsumował Sienkiewicz. To aluzja do zachowania kobiety, która podczas radomskiej wigilii nie miarkowała się w zbieraniu poczęstunku ze stołu.

 
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (29)
Bartłomiej Sienkiewicz - wywiad w Radiu TOK FM. Krytykuje nagrody PiS - według niego PiS i Szydło zachowali się jak "chytra baba z Radomia"
Zaloguj się
 • krzywelustro

  Oceniono 7 razy 3

  W imieniu Chytrej Baby z Radomia uprzejmie proszę, żeby nie porównywać jej do PiS-u, Szydła, Prezesa ani innych kreatur podobnej proweniencji. Jej się zdarzyło raz i troszeczkę, a organizatorzy festynu sami zachęcali do tego, żeby się częstować. I gdzie tu podobieństwa?

 • darek638

  Oceniono 11 razy 3

  Sienkiewicz to znakomity analityk polityczny. Wyciąganie prawdy, którą
  wypowiedział podczas prywatnego obiadu rozreklamowanej za pomocą
  podsłuchów wykonanych na zlecenie..."nieznanych sprawców" jest dobre
  dla określonego środowiska. Dla mnie ta prawda ma swoją pozytywną
  wagę nasze Państwo jest słabe. Afery PISowskie nie wzmacniają RP.
  W sprawie incydentu w UK faktycznie dał plamę i sam nie wiem dlaczego?!
  Manifestacja nie mądrej poprawności politycznej, która jest kłamstwem
  nie jest mu potrzebna tylko mu szkodzi. Podsumowując na naszym
  rynku eksperckim to znakomity analityk.

 • 34 bezel

  Oceniono 10 razy 2

  Obie Beaty Szydlo i Kempa, tak się zafiksowały na tym, że nie wydrukują wyroków TK, że nie wydrukowały info o nagrodach.

 • swobodan1

  Oceniono 4 razy 0

  Czy to prawda,że słowa pana Sienkiewicza można tłumaczyć tak:
  że bardzo pragnie "ch.ja do d.py i ....."

 • swobodan1

  Oceniono 4 razy 0

  Panie Sienkiewicz - państwo teoretyczne czyli "ch.j d.pa i kamieni kupa"

 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy -2

  Sluchanie tego typu postaci, grozi powanym uszkodzeniem mozgu.

 • bokaj

  Oceniono 6 razy -2

  Od dawna jestem głęboko przekonany, że Sienkiewicz to jedna z nielicznych bardzo tęgich głów w polskiej polityce. Jego słynne "ch..., d... i kamieni kupa" było po prostu smutną prawdą - ale jego działania jako ministra spraw wewnętrznych były z kolei stanowczym zakwestionowaniem, ze tak musi pozostać.
  Zyskalibyśmy wiele, gdyby wrócił do aktywnej polityki. A ile zyskałby obóz demokratyczny, gdyby zastąpił Scretino!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX