Jacek Żakowski pierwszy raz w życiu zgadza się z szefową TV Republika. I chodzi o Jacka Kurskiego!

Jacek Żakowski zacytował wywiad, w którym Dorota Kania mówi o zaangażowaniu prezesa TVP w politykę. - Pani Doroto pierwszy raz w życiu się z panią zgadzam! - mówił w TOK FM.

W przeglądzie prasy Jacek Żakowski odniósł się do wywiadu w "Super Expressie"
z szefową telewizji Republika i dziennikarką "Gazety Polskiej". Dziennikarz Mirosław Skowron zapytał Dorotę Kanię o to, czy nie zaskoczyło ją to, że konferencję Antoniego Macierewicza, podczas której zaprezentował raport techniczny podkomisji smoleńskiej, nie transmitowano w publicznej telewizji.

- To akurat zaskoczyło mnie bardzo - mówi w rozmowie Kania. - TVP ma obowiązek działalności misyjnej, a zrobiła transmisję telewizja prywatna TV Republika. Odbieram decyzję TVP jako działanie na szkodę widzów - przeczytał Jacek Żakowski fragment rozmowy, cytując słowa Doroty Kani.

- Nie była to decyzja polityczna? - pyta dziennikarz.

- Antoni Macierewicz, kiedy został szefem ministerstwa obrony, też nie był jakoś wyróżniany przez TVP, miałam wręcz wrażenie, że był marginalizowany, brak transmisji z jego konferencji był kolejnym tego dowodem. Nie rozumiem tej decyzji prezesa Kurskiego - odpowiada Kania.Na to Żakowski dodał: - Ale chwilę potem okazuje się, że jednak jakoś pani Kania rozumie. - Ta decyzja mogła zapaść bez wiedzy Jarosława Kaczyńskiego - zacytował Żakowski odpowiedź Doroty Kani: - Nie chcę dywagować, bo nie wiem, wydaje mi się, że chodzi raczej o to, że Jacek Kurski nigdy do końca nie wyszedł z polityki.

Po zacytowaniu tego fragmentu tekstu Jacek Żakowski nie mógł powstrzymać zdziwienia.

- Pani Doroto pierwszy raz w życiu się z panią zgadzam! Jacek Kurski nie wyszedł z polityki. To jest oczywiste. Zbliżają się wybory do Europarlamentu i być może to jest sygnał, że chce do Europarlamentu wrócić - mówił dziennikarz.

- To jest akurat dobry sygnał, bo rzeczywiście o bardziej katastrofalną prezesurę w TVP S.A. z punktu widzenia interesu publicznego, ale to, że zgadzamy się z Dorotą Kanią, jest rzeczą arcydziwną. Chociaż może być częścią jakiegoś większego procesu, o którym pewnie warto by było porozmawiać - podsumował.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Jacek Żakowski pierwszy raz w życiu zgadza się z szefową TV Republika. I chodzi o Jacka Kurskiego!
Zaloguj się
 • Mucha Klucha

  0

  Podzielam ten pogląd, jak również przopieram pogląd pana Wojciecha Czuchnowskiego. Mam nadzieję, że dalej będziecie wytykać wszystkie brednie najwyższej kasty "dobrej zmiany.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy -1

  Ale ktorego tego z czerskiej czy woronicza? Ostatnio zdarzylo mi sie leciec z grupa hoolsow PSV Eindhoven, zgrana paczka po kolei schodzila sie do samolotu witajac sie tradycyjnym pozdrowieniem holenderskich nazistow. Sympatyczna ta grupa srednio w wieku 30 garbate nosy wygolone glowy potwornie halasliwa zwracala uwage slicznych holenderskich studentek ktore z duza sympatia przysiadly sie do twardych chlopakow w skorzanych kurrtalkach. Halas byl nieznosny, ale po wysluchaniu kilku piesni bojowych intonowanych po umiarkowanym spozyciu alkoholu oraz dialogach polubilem te w sumie sympatyczna grupe nazioli, ktorzy rowniez i mnie polubili .
  Zatem nie zawsze nalezy sie uprzedzac Panie jacku do ludzi.

 • rastablaster

  Oceniono 3 razy -3

  Główna Wyborcza rzyga propagandą wojenną. Pokażcie tym podżegaczom wojennym, że nie chcecie ginąć za chore fantazje Izraelskich "nadludzi".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX