Jacek Żakowski pierwszy raz w życiu zgadza się z szefową TV Republika. I chodzi o Jacka Kurskiego!

Jacek Żakowski zacytował wywiad, w którym Dorota Kania mówi o zaangażowaniu prezesa TVP w politykę. - Pani Doroto pierwszy raz w życiu się z panią zgadzam! - mówił w TOK FM.

W przeglądzie prasy Jacek Żakowski odniósł się do wywiadu w "Super Expressie"
z szefową telewizji Republika i dziennikarką "Gazety Polskiej". Dziennikarz Mirosław Skowron zapytał Dorotę Kanię o to, czy nie zaskoczyło ją to, że konferencję Antoniego Macierewicza, podczas której zaprezentował raport techniczny podkomisji smoleńskiej, nie transmitowano w publicznej telewizji.

- To akurat zaskoczyło mnie bardzo - mówi w rozmowie Kania. - TVP ma obowiązek działalności misyjnej, a zrobiła transmisję telewizja prywatna TV Republika. Odbieram decyzję TVP jako działanie na szkodę widzów - przeczytał Jacek Żakowski fragment rozmowy, cytując słowa Doroty Kani.

- Nie była to decyzja polityczna? - pyta dziennikarz.

- Antoni Macierewicz, kiedy został szefem ministerstwa obrony, też nie był jakoś wyróżniany przez TVP, miałam wręcz wrażenie, że był marginalizowany, brak transmisji z jego konferencji był kolejnym tego dowodem. Nie rozumiem tej decyzji prezesa Kurskiego - odpowiada Kania.Na to Żakowski dodał: - Ale chwilę potem okazuje się, że jednak jakoś pani Kania rozumie. - Ta decyzja mogła zapaść bez wiedzy Jarosława Kaczyńskiego - zacytował Żakowski odpowiedź Doroty Kani: - Nie chcę dywagować, bo nie wiem, wydaje mi się, że chodzi raczej o to, że Jacek Kurski nigdy do końca nie wyszedł z polityki.

Po zacytowaniu tego fragmentu tekstu Jacek Żakowski nie mógł powstrzymać zdziwienia.

- Pani Doroto pierwszy raz w życiu się z panią zgadzam! Jacek Kurski nie wyszedł z polityki. To jest oczywiste. Zbliżają się wybory do Europarlamentu i być może to jest sygnał, że chce do Europarlamentu wrócić - mówił dziennikarz.

- To jest akurat dobry sygnał, bo rzeczywiście o bardziej katastrofalną prezesurę w TVP S.A. z punktu widzenia interesu publicznego, ale to, że zgadzamy się z Dorotą Kanią, jest rzeczą arcydziwną. Chociaż może być częścią jakiegoś większego procesu, o którym pewnie warto by było porozmawiać - podsumował.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM