"Każe mi pan żyć skromniej? Ależ ja żyję skromnie" - pisze samorządowiec do prezesa PiS

- Przez 16 lat nie dostałem ani jednej złotówki podwyżki, nagrody, a prezes PiS chce mi obniżyć płacę - mówi w TOK FM prezydent Nowej Soli, który napisał do samego prezesa Kaczyńskiego.

Prezes PiS zapowiada ustawy ograniczające zarobki samorządowców. Po raz pierwszy wspomniał o tym na słynnej konferencji prasowej, podczas której ujawnił, że ministrowie rządu Beaty Szydło mają wpłacić przyznane nagrody na konto Caritasu.

- Pan poseł Kaczyński postąpił zgodnie ze starym polskim przysłowiem "kowal zawinił, Cygana powiesili". To co się wydarzyło z nagrodami, co to ma wspólnego z samorządem? - pytał w "Pierwszym Śniadaniu w TOK-u" Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli.

Samorządowiec, w sprawie zapowiedzi dotyczących ograniczenia zarobków, napisał na Facebooku do prezesa PiS.

- "Każe mi pan żyć skromniej? Ależ ja żyję skromnie. Nie uwłaszczyłem się na majątku publicznym (Srebrna) wartym setki milionów złotych. Z publicznych pieniędzy nie mam opłacanej osobistej ochrony za ok.130 000 zł miesięcznie i nie mam do dyspozycji opancerzonej limuzyny". Ulało się panu, emocji trochę jest w tym liście - mówił do swojego gościa Piotr Maślak, gospodarz audycji.

- Trudno się nie emocjonować, kiedy po 16 latach pracy, kiedy podniosłem swoje miasto z ruiny, mam być ukarany przez szeregowego posła. Przez 16 lat nie dostałem ani jednej złotówki podwyżki, ani jednej złotówki nagrody, a prezes PiS chce mi obniżyć płacę - mówił Tyszkiewicz.

Jak dodał, poseł Kaczyński to "człowiek oderwany od rzeczywistości". - Ten człowiek nie zna życia, nie chodzi po ulicach, nie robi zakupów, nie rozmawia z ludźmi - wyliczał.

"Będę się przyglądał"

Prezydent Nowej Soli zarządza budżetem w wysokości 220 mln złotych. Jak poinformował w TOK FM, jego pensja to 8 - 8,5 tys. złotych. Nie ma kierowcy - służbowy samochód prowadzi sam, pociągiem podróżuje drugą klasą.

- Moim pracodawcą są mieszkańcy Nowej Soli. To oni a nie poseł Kaczyński wybierają prezydenta miasta. Pieniądze dla prezydenta są wypłacane z budżetu samorządu, a nie z pieniędzy rządowych. To mieszkańcy są moimi pracodawcami, niech to poseł Kaczyński zrozumie - apelował Wadim Tyszkiewicz.

Według gościa TOK FM, pomysł prezesa PiS to czysty populizm. Zapowiedział, że z uwagą będzie śledził sejmowe pracę nad ustawą ograniczającą zarobki samorządowców.

- Posłów jest za dużo w Sejmie. Można by zredukować ich liczbę o połowę, czy o 1/3 i podnieść im pensje. Aby wybierać najlepszych, bo ci ludzie decydują o naszym losie - mówił.

Czytaj też: PiS specustawą chce ubezwłasnowolnić samorządy? Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zaprzecza>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
"Każe mi pan żyć skromniej? Ależ ja żyję skromnie" - pisze samorządowiec do prezesa PiS
Zaloguj się
 • Skaut78

  Oceniono 11 razy 9

  Mazurek to tego listu przez weekend nie przeczyta. A zrozumieć? Piękny i mądry list. Szacunek!

 • tegepe

  Oceniono 9 razy 7

  Ten list krąży już w sieci od kilku dni i znakomicie trafia w sedno kaczego egoizmu. Brawo, Panie Prezydencie! Samorządowcy! Nie pozwólcie się upodlić przez żoliborskiego gnoma.

 • ablewski1961nz

  Oceniono 9 razy 5

  Nie ma takiej rzeczy, której by nie zrobił pies kaczyński dla władzy. On to on, jest komunistycznym parnikiem bez zasad i tyle. Dziw bierze, że zgromadził wokół siebie tyle świń.

 • iskander36

  Oceniono 9 razy 5

  Ostatni nasz Lord Farquadd z Żoliborza ma wiele pomysłów do wcielenia, np. ograniczenie władzy Prezydenta. RP.Jak widać Szsczerbaty Dziadyga boi się powrotu Donka. Co to by było, gdyby przy rządzie pisiorów dzięki donacjom dla mającego w dupie pracę Suwerena, Tusk byłby recenzentem poczynań partii i rządu Kurdupla..... Gdyby mógł wetować ich coraz durniejsze i kosztowniejsze pomysły, racjonalnie i rozsadnie to tłumacząc ? To byłby dramat dla tego gnojka z Żoliborza. Łachmyta nie mógłby tego znieść, więc będzie starał się ograniczyć prerogatywy Prezydenta, wciskając naiwnym, że jest to konflikt pomiędzy partią, a wybijającym się na niepodległość Maliniakiem....... Do budy... CHWDP-rezesowi

 • gruppe

  Oceniono 8 razy 4

  Jak ktoś myśleć nie umie to wymagać, żeby listy czytał... Nadmierny optymizm niestety :-(

 • jerzykkur38

  Oceniono 2 razy 2

  Brawo ,panie Tyszkiewicz.Nie wolno nam się zgadzać,na bolszewizm PIS-owski,dotyczący działania samorządów.Ten rozbój niszczenia przez pana "Komendanta",wszystkiego ,co jest związane z samorządem,trzeba nazwać po imieniu: to jest ordynarne przestępstwo,związane z rozwojem i rozkwitem małych Ojczyzn. Prezes Tysiąclecia potrafi skłócać,niszczyć,okłamywać,oszukiwać,obrzucać swoich przeciwników obscenami i wyzwiskami.

 • jur.jam

  Oceniono 1 raz 1

  Proponuje by fuchy burmistrzów starostów itp. obsadzać w drodze przetargów ....dlaczego by nie ? Wybieramy przy ustalonych kryteriach wykształcenia i doświadczenia najtańszą ofertę i już !!!!!

 • eski57

  Oceniono 1 raz 1

  - Nagrody – typowe zagranie pod masową publikę ; JA im dam nagrody – niech wiedzą kto tu rządzi – upokorzył cały rząd , a zwłaszcza odpowiedzialną za wypłaty premier ! Można to było łagodnie wytłumaczyć , że to jednorazowe za wdrażanie się do roboty kosztem nadgodzin … , a nie zabierać jak dzieciom zabawki ! Dziwię się , że nie znalazł się ani jeden ambitny , by rzucić papierami i tymi pieniędzmi i pójść do domu !!
  A co do propozycji obniżenia płac posłom , a zwłaszcza w samorządach , to jest skutkiem próżności , czy wyniosłości prezesa , albo jeszcze czymś gorszym .. bezczelności ? ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX