"Pomnik wstydu" przed resortem środowiska: W tym budynku Szyszko działał na rzecz dewastacji puszczy

- Ten kamień będzie codziennie przypominał min. Kowalczykowi, że nie może iść śladami swojego poprzednika - mówi Katarzyna Jagiełło z Greenpeace Polska.

"W tym budynku w latach 2015-2017 Jan Szyszko działał na rzecz dewastacji Puszczy Białowieskiej i doprowadził do przegrania przez Trybunałem Sprawiedliwości UE. Przechodniu, idź i powiedz ministrowi Henrykowi Kowalczykowi, by nie szedł tą drogą. Cała puszcza Parkiem Narodowym!" - napisano na pamiątkowej tablicy "pomnika wstydu", jaki stanął przed budynkiem Ministerstwa Środowiska.

W ten sposób Greenpeace Polska chce przypomnieć o błędach Jana Szyszki. I wywrzeć presję na obecnym szefie resortu - Henryku Kowalczyku. - Kamień, miejmy nadzieję, gdy będzie codziennie rano przychodził do pracy będzie mu przypominał, że nie może iść śladami swojego poprzednika - mówi Katarzyna Jagiełło.

Porażka polskiego rządu

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł dziś, że zwiększone wycinki w Puszczy Białowieskiej było złamaniem unijnego prawa.

Polska musi zapłacić koszty procesu, jeśli jednak nie wznowi cięć, nie zapłaci kary. 

- Wyrok TSUE jest gorzkim zwycięstwem, bo przyznaje racje, że decyzje które doprowadziły do dewastacji Puszczy Białowieskiej były nielegalne. Min. Kowalczyk musi odstąpić od tych decyzji, ale puszcza poniosła niepowetowane straty. Co najgorsze - one mogą być jeszcze teraz pogłębione przez nasadzenia planowane przez Lasy Państwowe w miejscach wycinki. Także w starodrzewiu - podkreśla Jagiełło.

Obrońcy Puszczy - ich walka nadal trwa

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (33)
"Pomnik wstydu" przed resortem środowiska: W tym budynku Szyszko działał na rzecz dewastacji puszczy
Zaloguj się
 • werner53

  Oceniono 18 razy 14

  A co z pociagnieciem Szyszko do odpowiedzialnosci? Za koszty maja placic podatnicy? Nastepny na liste hanby i wstydu - Szyszko oddaj kase!

 • zloty_cielec69

  Oceniono 16 razy 12

  niech szyszak płaci!!! stary idiota!

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 13 razy 9

  W konkursie na największe dno niekompetencji, Order Rowu Mariańskiego, zdobywa Szyszko

 • gruppe

  Oceniono 13 razy 9

  Obrzydliwy spuchnięty od wódy przeżytek minionej epoki - mega szkodnik, nieudacznik i partacz jakich większość w rządzie "fachowców" rekrutowanych z najodleglejszych zakamarków absurdu i nieudactwa. WSTYD.

 • 92ilme

  Oceniono 8 razy 6

  ale przepity ryj, w sam do koryta

 • cf2016

  Oceniono 8 razy 6

  szyszko - mała litera nieprzypadkowa - wyjątkowo odrażająca kreatura.

 • stef0909

  Oceniono 5 razy 5

  Czas na odsiadkę starego z j e b a

 • 92ilme

  Oceniono 7 razy 5

  Szyszko zlamal nie tylko prawo unijne, ale tez i polskie. Nalezy go posadzic na lawie oskarzonych. Poczekamy na zdolnego prokuratora i niezalezny sad.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 6 razy 4

  Miejsce szyszki jest na gałęzi...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX