Komentarze (108)
Powstanie w getcie warszawskim. Zawyły syreny, aby oddać hołd. Nie wszyscy się zatrzymali
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kalowiec

  Oceniono 7 razy 1

  Po drugie, czy sami Żydzi w Izraelu jakoś specjalnie czczą ten dzień? Wiedzą w ogóle co ta data dla nich powinna znaczyć?

 • genocidezionism

  Oceniono 6 razy 0

  a dlaczego mielisię zatrzymać to nie nasze powstanie było tylko syjonistów walka o majątki/
  Syjoniści nie walczyli o Polskę z Niemcami pana Hitlera.tylko Polacy walczyli jako naród.

 • swobodan1

  Oceniono 6 razy 0

  Ja się nie zatrzymałem - 75 rocznica powstania w getcie warszawski to jest problem między
  Żydami i Niemcami !

 • gazeta-za-10

  Oceniono 6 razy 0

  Napiszcie lepiej jak według "Waszego Czytelnika" wypadł A. Duda w kapeluszu na kirkucie.
  Do wiadomości zaś przyjmijcie, że dźwięki syren i chwilowe zatrzymanie ruchu nie dadzą się w Warszawie dowolnie kopiować przez dowolne organizacje.

 • siwywaldi

  Oceniono 8 razy 0

  Według mnie wyszło trochę obłudnie.
  Bo zdaniem operatorów systemu syreny zawyły w ramach cyt.: "treningu systemu powszechnego ostrzegania", a dzwony kościelne zadzwoniły w południe tak samo jak co dzień, na modlitwę Anioł Pański.

  A przecież można było o WSZYSTKIM powiedzieć oficjalnie i bez owijania w bawełnę, czyli ze dzwony dzwonią i syreny wyją W HOŁDZIE Powstańcom Getta. Czyżby KTOŚ się tego wstydził?

 • getz54

  Oceniono 1 raz -1

  Juz kolejne pokolenia Polaków mają wyprane mózgi. Przez 50 lat wstydzili się Powstania warszawskiego, Powstania w Gettcie , nie nazywanym warszawskim, wstydzili się własnej flagi biało-czerwonej w dniu 3 maja. PiS pierze teraz mózgi suwerena kolejnymi ,,powodami,, do wstydu. Strajk w Stoczni gdańskiej w 1980 roku, wybory czerwcowe w 1989 r. Obrady Okrągłego Stołu są dzisiaj be. Dla suwerena okazją do świętowania są imieniny Józefa, Dzień Kobiet, i kazdy dzień wolny od pracy. Co kraj to obyczaj.

 • alesieporobilo

  Oceniono 9 razy -1

  Jedyne powstanie jakie mialo sens to powstanie w gettcie warszawskim. Tu sprawa sytuacja byla klarowna. Nasi rodacy zydowskiego pochdzenia mieli do wyboru, albo pokornie isc pod noz albo jeszcze ostatkiem sil rzucic sie do gardel niemieckim oprawcom. Tzw. powstanie warszawskie to byl oczywisty nonsens a wrecz zbrodnia. Komorowski i Chruściel powinni za to zostac posmiertnie zdegradowani.

 • ultra_mega_orzel

  Oceniono 7 razy -1

  dobrze

 • tom-pek

  Oceniono 11 razy -1

  za te oszczerstwa i pomówienia...juz bym sie zatrzymał

 • jarda59

  Oceniono 4 razy -2

  bo to tacy Warszawiacy na worku kartofli furmanką przywiezieni.
  Cześć bohaterom getta.

 • manren

  Oceniono 6 razy -2

  Warszawiacy nie mogli się zatrzymać, gdyż nie umieją obsługiwać karuzeli.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 8 razy -2

  z tym zatrzymywaniem się (także podczas powstania warszawskiego) to przesada

  jak ktos chce, to niech się zatrzymuje - ale to nie ma znaczenia

  ważne jaki ma się stosunek do innych ludzi - często zło jest zasłaniane takimi pustymi gestami

  pomijam już to, że akurat to warszawskie jest bardzo kontrowersyjne

 • maly_obibok

  Oceniono 14 razy -2

  Wyszła cała zaściankowość, ksenofobiczność, antysemityzm i zacofanie polskiej stolycy. Dobrze, ze u mnie na wsi ludzie przynajmniej nowocześni i otwarci na Europę

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 10 razy -2

  Co dziwić się ludziom po takiej szopce, którą wyprawia pis.

 • darazetes9898

  Oceniono 4 razy -4

  policja granatowa tlumila Powstanie w Gettcie , rozstrzeliwala mowi sie o astronomicznych liczbach Zydow , Cyganow Ringelbaum KRONIKARZ GETTA zostal wydany przez Polakow . POLACY WYDALI I ZABILI OKOLO 200.000 ZYDOW .

 • darazetes9898

  Oceniono 4 razy -4

  Kanonierzy na Krasińskich i Bonifratrach ładowali i odpalali wśród życzliwości tłumu. Dzieci głaskały wrogów po rękawach. Wzrok kobiet towarzyszył brawurowym podjazdom SS-ów pod mury. Patrzyło się na to i nie chciało wierzyć. Nazbyt bolało.

 • shtalman

  Oceniono 6 razy -4

  Na Zbawiksie siedzą same słoiki białostockie bo wyczytali że tam się powinno być, z historii znają tylko fakt że z dziada pradziada ugniatali gnój nogami

 • czytakczynie12

  Oceniono 10 razy -4

  Jest obojętność na dramat Żydów jak w czasie wojny. Karuzela po "aryjskiej" stronie nadal się kręci. Smutne, ale taka jest prawda, o dużej części społeczeństwa. Dobre jest to, że przynajmniej nie dymią racami jak w rocznicę sierpnia 44. Jest godnie i żadna kibolska hołota nie przeszkadza i nie gwiżdże na cmentarzach. Oni profanują jedynie polskie rocznice.

 • kalowiec

  Oceniono 12 razy -4

  To była żydowska zadyma, która trwała kilkanaście dni, nic nie znacząca, wiec skandalem jest używanie syren bez uzasadnionego powodu.

 • ws21

  Oceniono 6 razy -6

  "Na placu Grzybowskim parę osób wstało z ławek, dwie, może trzy przystanęły. Nie zabiły dzwony kościoła Wszystkich Świętych. Ludzie przechodzili dalej. W przykawiarnianych ogródkach toczyły się rozmowy, konsumowano." Co oznacza tylko tyle, że mieszkańcy stolicy zachowują się dokładnie tak samo jak ich dziadkowie, rodzice. A czy kogokolwiek dziwi że ksiądz nie wpadł na pomysł aby biły dzwony? Bo mnie nie. Wystarczy poczytać do robił i mówił proboszcz z Jedwabnego.

 • ludpracujacy

  Oceniono 12 razy -6

  getto się paliło, ginęli Żydzi, a obok na karuzeli Polacy się bawili.

 • r0b0l_reaktywacja

  Oceniono 12 razy -6

  polactwo upadło cywilizacyjnie, politycznie i kulturowo na samo dno. Po 27 latach wyszła prawda że pomimo prób zaszczepienia demokracji i cywilizacji to naród chamów i prostaków. Za to mającycch o sobie bardzo wysokie mniemanie.

  A kto jest inny ten Żyd albo miał dziadka w KPP lub Wehrmachcie

  Niestety, ale polska właśnie sie kończy , potrwa to jeszcze kilkanaście lat, będzie wykluczenie, z kkręgów cywilizowanych, sankcje i przywrócone zostaną granice. A skończy się najazdem Rosji na prośbę Europy i ostatecznym wymazaniem z map.

  Największym wrogiem polaków jest niepodległość, mamy kolejny przykład w przeciągu ostatnich 3 stuleci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX