"Skandaliczne i oburzające". Kancelaria Sejmu nie pozwoliła na dostęp fizjoterapeutów do protestujących niepełnosprawnych

- Skandaliczna i oburzająca - tak decyzję Kancelarii Sejmu o niewpuszczeniu rehabilitantów i fizjoterapeutów - oceniają protestujący rodzice.

Specjalistów do Sejmu formalnie zaprosiła Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej. Władze Sejmu odrzuciły prośbę. Na razie bez podania jakiegokolwiek uzasadnienia. 

"To podłe"

- Nie możemy mówić o sercu z kamienia czy sercu z lodu. To jest brak serca. Chorych ludzi władze Sejmu chcą wziąć tzw. głodem, czyli trudnymi warunkami. To podłe, niehumanitarne i nieludzkie - skomentowała tę decyzję posłanka. 

- Po ponad tygodniu protestu nasze dzieci potrzebują opieki medycznej - mówią z kolei reporterowi TOK FM, Rochowi Kowalskiemu:

 Przykro nam, że nasze dzieci tak potraktowano. Nie nas, tylko nasze dzieci
To właśnie pokazuje pokazuje, że rząd nie chce nam pomóc
To jest buta naszego rządu. Brak empatii, brak zrozumienia, brak wrażliwości

Opozycja w szoku 

Przypomnijmy. Protestujący rodzice dorosłych dzieci z niepełnosprawnościami już tydzień spędzają w Sejmie. I mimo propozycji, jakie w piątek złożył im premier. Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie daniny solidarnościowej - najlepiej zarabiający mieliby się w ten sposób składać na świadczenia dla najbardziej potrzebujących. Protestujący tę inicjatywę odrzucili i domagają się spełnienia ich dwóch podstawowych postulatów: zwiększenia renty socjalnej i wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego. 

Projekty ustaw, które odpowiadają na postulaty, złożył klub Kukiz'15. Jego przedstawiciel, Marek Jakubiak, mówił w programie Wybory w TOK-u, że cała sytuacja jest dla niego przerażająca, tak jak porażająca jest kwota 300 złotych, o jakich mówią protestujące matki niepełnosprawnych.

Jeżeli państwo polskie ma być solidarne, o czym w co drugim zdaniu mówi pan premier, to ja chcę powiedzieć, że do kitu takie państwo, jeżeli dzieci niepełnosprawne muszą upominać się o środki na rehabilitację

- mówił poseł Jakubiak.

Opozycja wypomina też rządowi, że na swojej konwecji tydzień temu zapowiedział wydawanie kolejnych środków z budżetu, a na osoby z niepełnosprawnościami zabrakło:

Przed tygodniem to było tylko dbanie o dobry wizerunek, populizm, by stworzyć dobre wrażenie, a jak przyszło realizowanie postulatu, to już pojawił się problem
- mówiła wicemarszałek Barbara Dolniak z Nowoczesnej.

Senator Marek Borowski wyliczał, że gdyby program 500+ został dedykowany dla najbardziej potrzebujących, wielodzietnych i ubogich rodzin, wówczas - w jego opinii - kosztowałby jedynie połowę z wydawanych dzisiaj na niego 23 mld zł rocznie. A drugą połowę można byłoby wówczas przeznaczyć na takie cele, jak chociażby postulaty rodziców dorosłych niepełnosprawnych.

Marek Jakubiak w Wyborach w TOKu o pieniądzach dla opiekunów osób niepełnosprawnych

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (19)
"Skandaliczne i oburzające". Kancelaria Sejmu nie pozwoliła na dostęp fizjoterapeutów do protestujących niepełnosprawnych
Zaloguj się
 • Gienek Pawłowski

  Oceniono 7 razy 3

  SKANDAL.SKANDAL.SKANDAL!!!!!PIS POKAZAŁ SWOJĄ POTWORNA TWARZ PIENIĄDZE NA NAGRODY . RYDZYKA FUNDACJE CZY LUBOMIRSKICH SĄ GOSPODARKA KWITNIE A NA NIEPEŁNOSPRAWNYCH NIE MA ZADBALI TYLKO O SWOJE DUŻY A POTWORY Z KANCELARII SEJMU PASA SIĘ ZA PIENIĄDZE NARODU ALE KIEDYŚ BĘDĄ ROZLICZENI

 • siwywaldi

  Oceniono 6 razy 2

  Dodam jeszcze jeden "cukierek".
  Otóż w pierwszych dniach protestu, jedna z matek na antenie radia TOK FM, skarżyła się, że wieczorem jakieś złośliwe skrzaty, "podkręcają" klimatyzację, tak by NIKT z protestujących czasami się nie spocił. Jeżeli jest to prawdą, to sprawa powinna trafić do prokuratury. Oczywiście po wyborach, gdy pan Ziobro zniknie z ministerstwa sprawiedliwości a jego los podzielą WSZYSCY "niezależni" prokuratorzy :-)

 • getz54

  Oceniono 8 razy 2

  Pocieszające to. Tak samo skończyła 4RP, w podobny sposób kończy dobrazmiana. Kaczyński ma ogromny problem z kobietami. Pielęgniarki okupujące KPRM zostały przez niego pozbawione środków higieny osobistej, środków czystości, jedzenia, kazał zagłuszac ich telefony komórkowe, zeby bardziej cierpiały nie mogąc porozmawiac ze swoimi dziecmi. W zamian kobiety wykopały go ze stołka premiera. Teraz ten obrzydliwy jaszczur pozbawia dzieci niepełnosprawne pomocy lekarzy fizjoterapeutów i to w obecności ich matek. Niech one tez cierpią. Drogie kobiety jest was 20 milionów. 20 milionów głosów wyborczych przeciwko temu jaszczurowi i jego miss, Mazurek, Sobeckiej, Pawłowicz, Paluch, i podobnych mutantów. Musicie raz na zawsze na coś się zdecydowac. Pozbawic władzy tego zboka z Nowogrodzkiej, nienawidzącego kobiet i dzieci, i zapewnic sobie pełnię swoich praw z nową władzą, ktokolwiek nie będzie rządził. Nie dajcie się drogie panie nabrac na kolejne ocieplanie jego wizerunku, na ojcowskie pogadanki, ze nie wolno zabijac sarenek, przypomnijcie sobie jego wykrzywioną z nienawiści gębę i te mordy zdradzieckie, to jest jego prawdziwe oblicze. Szaleniec nami rządzi.
  20 milionów waszych głosów i te 50% głosów ludzi programowo nie chodzących na wybory pozwoli nam wkrótce rozpocząc sprzątanie tego burdelu po dobrejzmianie. Da nam szanse na uniknięcie katastrofy.

 • swobodan1

  Oceniono 1 raz 1

  Tok FM zorganizował zbiórkę środków piorących dla Scheuring - Wielgus,
  która pierze ubrania dzieciom niepełnosprawnym.

 • swobodan1

  Oceniono 1 raz 1

  Katarzyna Lubnauer jak podaje radio Tok FM odjęła sobie od ust kromkę
  chleba i przekazała cały bochenek dla głodnych protestujących dzieci.

 • swobodan1

  Oceniono 1 raz 1

  Czy to prawda, że w programie Nowoczesnej czyli również posłanki
  Scheiring - Wielgus była eutanazja dzieci niepełnosprawnych ?

 • swobodan1

  Oceniono 1 raz 1

  Czy to prawda,że pani Iwona Hartwich domaga się dla rodzin z dziećmi
  niepełnosprawnymi wczasów w krajach tropikalnych połączonych z rehabilitacją !!!

 • Anna Krotowska

  Oceniono 7 razy 1

  Jedno jest pocieszajace, ze juz nigdy w Polsce nie brdzie gorszego rzadu!!!

 • zdzisek1949

  0

  Dalszy ciąg błazenady Nowoczesnej trwa !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX