Andrzej Celiński na prezydenta Warszawy? SLD przyszło do niego z konkretną propozycją

Andrzej Celiński waha się, czy kandydować w nadchodzących wyborach na prezydenta Warszawy. Obawia się, że cenę za udział w kampanii zapłaci jego rodzina.

Były opozycjonista z czasów PRL, późniejszy minister kultury w rządzie Leszka Millera, przyznał w Wywiadzie Politycznym TOK FM, że otrzymał od SLD propozycję startu w wyborach samorządowych.

Czytaj też: PiS zawojuje duże miasta? Według eksperta kandydaci Kaczyńskiego to "produkty marketingowe

- To jest dla mnie zaszczytna propozycja. Ale ja nie jestem małym chłopcem - ja już swoje w życiu przeżyłem. Także moja rodzina wiele przeżyła. Moi starsi synowie bardzo płacili za mój udział w polityce. I w tej chwili jeden z moich synów też zaczął płacić. Prawo i Sprawiedliwość ma agentów bardzo podobnych do tych, którzy uprzykrzali życie mnie i mojej rodzinie w latach 70. To jest ten sam gatunek ludzi i te same metody - mówił Andrzej Celiński.

- Boi się pan? - pytała gospodyni Wywiadu Politycznego Karolina Lewicka.

- Ja się nie boję. Natomiast nie wiem, czy mam prawo utrudniać życie mojej rodzinie - stwierdził Celiński.I dodał, że jeśli wystartowałby w wyborach to mógłby wygrać.Na pytanie, kiedy podejmie ostateczną decyzję odpowiedział, że musi "wszystko przemyśleć".

- Przy moich doświadczeniach, mojej drodze życiowej to już człowiek tak nogami nie przebiera. Żałuję bardzo, że Marek Borowski nie kandyduje. Wtedy byłbym spokojny - przyznał Celiński.

Opolanin prezydentem Warszawy?

Dwie największe sejmowe partie opozycyjne - Platforma Obywatelska i Nowoczesna - zaproponowały na prezydenta i wiceprezydenta stolicy poselski duet Rafała Trzaskowskiego i Pawła Rabieja.

W czwartek Jarosław Kaczyński ogłosił, że kandydatem rządzącej krajem prawicy będzie wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. - Będzie się musiał nauczyć miasta, którego nie zna. Jaki buduje swoją wiarygodność na reprywatyzacji, więc ja się pytam: gdzie jest ustawa reprywatyzacyjna - pytał w rozmowie z reporterką TOK FM Rafał Trzaskowski.

Pochodzący z Opola Patryk Jaki to "twarz" komisji reprywatyzacyjnej. I na reprywatyzacji zapewne będzie się opierać jego kampania. - Wskazanie Jakiego jest wyrazem strategicznej asekuracji. PiS nie ma silnego lidera w Warszawie - komentował dla Tokfm.pl Przemysław Radwan-Rohrenschef z fundacji Szkoła Liderów.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (33)
Andrzej Celiński: PiS ma agentów podobnych do tych, którzy uprzykrzali życie mojej rodzinie w latach 70-tych
Zaloguj się
 • glencok

  Oceniono 9 razy 5

  gość zawsze mówi co myśli, bystry, szkoda że nie ma więcej w polityce takich. A że jest coś wart świadczą szybkie wpisy trolli pod artykułem.

 • wranek

  Oceniono 4 razy 4

  Pisia wiocha nie ma w Warszawie, z Warszawy, nawet jednego, poważnego kandydata.
  Chociaz, jest jeden. Warszawiak, z Bielan... Ale, czy chcielibyscie takiego Prezydenta?!?!

 • Janusz Kuszpit

  Oceniono 7 razy 3

  ten zgorzkniały socjalista,wieczny malkontent -na prezydenta stolicy?toz to emeryt!

 • wranek

  Oceniono 6 razy 2

  Panie Celiński. Niech Pan kandyduje.
  Po wyborach, Prezydent Jaki, na pewno Panu podziekuje za swoje(PiSu) zwycięstwo.
  I na pewno da Lewicy parę stanowisk na Placu Bankowym.

 • gangut

  Oceniono 6 razy 2

  Ten pan nie pominie żadnej okazji żeby wypaść jak rozlazła stara baba która sama nie wie czego chce.

 • adam-aga

  Oceniono 8 razy 2

  On wie. Jego szanse są mniejsze niż zero. To stary zgorzkniały, człowiek. taki Bolek w młodszym wydaniu i głupszy od Pieronka. Niech spada na szczaw i mirabelki.

 • konfuziussagt

  Oceniono 6 razy 2

  Miller znowu kombinuje jak pomoc PiSowi.

 • siwywaldi

  Oceniono 3 razy 1

  Zawsze ceniłem pana Celińskiego, który jako jeden z nielicznych "styropianowców" nie dokonał skoku na państwową kasę i ciepłe posadki. :-))
  Niestety nie jest populistą, więc "ciemny lud" Go nie słucha, a wypasione koty żrące od blisko 30 lat z sejmowej michy, nienawidzą Go za uczciwość.

  Ale pomysł popieram, bo jak wejdzie do drugiej rundy, to ma OGROMNĄ szansę, by "wykolegować" PO i Trzaskowskiego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX