Szefowa MEN nie chce się spotkać z rodzicami. A dla Ordo Iuris min. Zalewska czas znalazła

Organizacje pozarządowe, w tym te skupiające rodziców, od dawna zabiegają o spotkanie z szefową MEN. Cały czas czekają. A ministerstwa nie stać na konkretne deklaracje.

Przedstawicielki organizacji pozarządowych napisały w liście do Anny Zalewskiej, że jej spotkanie ze zwalczającym aborcję Instytutem Ordo Iuris to pozytywny sygnał pokazujący chęć kontaktu z przedstawicielami organizacji pozarządowych.

"Wyrażamy głęboką nadzieję na serię rozmów z reprezentantami organizacji, które od lat zajmują się tematyką edukacji i oświaty" - napisano w liście.

Minister Anna Zalewska na spotkanie z rodzicami chętna nie jest. Dyrektor Departamentu Informacji i Promocji MEN, Piotr Gajewski, odpisał co prawda, że ministerstwo "w podejmowanych działaniach współpracuje ze wszystkimi środowiskami zainteresowanymi sprawami oświaty” i że „wsłuchuje się z głosy przyczyniające się do podnoszenia poziomu kształcenia, wychowania i opieki w szkołach”, ale jednocześnie nie zaproponował żadnego konkretnego terminu spotkania.

Co więcej, w ogóle nie wspomniał, że takie spotkanie jest możliwe. 

Chcecie rozmawiać? Wyślijcie maila

Przedstawicielki fundacji Przestrzeń dla Edukacji, Rodzice mają głos i Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej na spotkaniu z minister edukacji chciały przedstawić swój raport na temat wdrażania reformy. Cały czas bowiem zbierają sygnały na ten temat od uczniów i rodziców.

W odpowiedzi dyrektor Gajewski zaproponował… przesłanie raportu mailem. "Z chęcią zapoznamy się z wnioskami przedstawionymi w tym dokumencie" - napisał.

- Nie o taką formę dialogu z panią minister nam chodzi. Uważamy, że w demokratycznym państwie każda organizacja powinna mieć takie same prawa. Pani minister spotyka się z Ordo Iuris, a na spotkanie z nami czasu nie ma, mimo że za nami stoi 910 tys. podpisów ludzi, którym nie podoba się ta reforma - mówi Dorota Łoboda, prezes fundacji Rodzice mają głos.

Łoboda to jedna z inicjatorek i liderek ruchu Rodzice przeciwko reformie edukacji. Jak podkreśla, o spotkanie zabiegano wielokrotnie, ale nigdy do niego nie doszło. 

"Jesteśmy bezsilni"

- Jesteśmy bezsilni, bo nasze pisma nie odnoszą skutku. Jak widać, w resorcie edukacji pod rządami Anny Zalewskiej dialog z rodzicami po prostu nie istnieje - mówi.

Rodzice chcą dyskutować w ministerstwie o kumulacji roczników i problemach dzieci, które będą z tym związane; o nowych podstawach programowych, przeładowaniu szkolnych programów zbędnymi treściami oraz o codziennych problemach z wdrażaniem reformy edukacji.

- Tematów jest wiele, ale woli do takiej rozmowy brak - mówią nam rozgoryczeni rodzice.

Czytaj też: Piszą do minister edukacji w sprawie kumulacji roczników. Chcą znać dane. "Nie dla chaosu!">>>

Co na to MEN?

Rzecznik prasowy MEN Anna Ostrowska mówi nam, że w piśmie nie ma mowy o tym, że do spotkania nie dojdzie.

- Poprosiliśmy o przesłanie wniosków z raportu, o których wspominają same autorki pisma, aby móc się ewentualnie do takiego spotkania przygotować - mówi Anna Ostrowska.

Na nasze pytanie zadane wprost, czy spotkania z rodzicami nie wyklucza, pani rzecznik odpowiada: "Niczego nie wykluczamy". Jednocześnie podkreśla, że jeśli przedstawicielki fundacji mają wątpliwości dotyczące treści pisma, ministerstwo jest otwarte na kontakt.

- Dla mnie pismo z MEN jest jednoznaczne. Prosi się nas o przesłanie informacji mailem i w ogóle nie ma tam nawet słowa o tym, że ten mail miałby być wstępem do spotkania. Tam nie ma nawet takiej sugestii. W mojej ocenie to unik ze strony ministerstwa - mówi nam Dorota Łoboda. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (49)
Min. Zalewska nie chce się spotkać z rodzicami. Ale znalazła czas dla Ordo Iuris
Zaloguj się
 • pinio67

  Oceniono 15 razy 13

  Mój dzieciak jest w siódmej klasie. I daję wam pisiory słowo - za to jak zagraliście jego przyszłością - NIGDY wam tego q.....wa nie zapomnę.
  Nie zapomnę wam mojego strachu o jego przyszłość. Nie zapomnę wam jego łez i wyrazu twarzy, kiedy ze ściśniętym gardłem zmuszam go do nauki na kolejne sprawdziany i klasówki. Nie zapomnę wam jego braku uśmiechu na propozycje relaksu czy zabawy, na który już brak dzieciakowi ochoty.
  Nie zapomnę wam, wy katolskie pomioty, waszych przesyconych fałszem i głupotą ryjów głoszących jawne kłamstwa w żywe oczy.
  NIE ZAPOMNĘ WAM TEGO NIGDY !!!!!!

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 15 razy 11

  Minister Edukacji Narodowej jest katolicką ciemniaczką ostatniego sortu. Tylko tacy mogą kontaktować się z Ordo luris.

 • ar.co

  Oceniono 15 razy 9

  Zalewska, a złodziejska premia oddana? Czy nadal obowiązuje wersja Beci "Nam się należało" Szydło?

 • kemot_73

  Oceniono 9 razy 7

  O jak ja czekam że za to co zrobiła dzieciom z roczników 2004-2006 pójdzie do pierdla ....oj bedzie bolało - przekręty z amber gold czy skokami to tylko pieniądze a ona pójdzie siedzieć za zmarnowanie życia tym rocznikom!

 • benzyl

  Oceniono 8 razy 6

  Ojdo luris dupuris, Watykańska inkwizycja, i watykańskie sługusy.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 8 razy 6

  Ania, zalewasz...

 • janko_buszewski

  Oceniono 8 razy 6

  Katole, katole ! Jak ja was pier... nie lubię

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 8 razy 6

  Pis chce przekształcenia Polski w państwo wyznaniowo - totalitarne... A do tego rodzice dzieci nie są im do niczego potrzebni, odpowiednim iterlokutorem jest Episkopat, anty-aborcjonisci, bezdzietne dziadygi z PiSu, Rydzyki, Terlikowskie, Cejrowskie i inne sekty z zadupia...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX