Strajk odwołany. LOT w majówkę będzie działał zgodnie z rozkładem

Związkowcy odwołali zapowiadany na 1 maja strajk linii lotniczych LOT. Istniała groźba, że w związku z akacją protestacyjną samoloty tej firmy w ogóle nie wystartują.

Tymczasem jak poinformował w TOK FM rzecznik LOT- u Adrian Kubicki związkowcy zrezygnowali z organizacji strajku. - Związki zawodowe zdecydowały o tym, że od akcji strajkowej odstępują - powiedział na antenie Radia TOK FM. 

Nie chce mówić, że jest to triumf czy zwycięstwo pracodawcy. To jest zwycięstwo naszych pracowników, którzy nie poddali się presji nawoływania do nielegalnych działań i zwykłym bojkotem nie przyłączyli się tej akcji

- podkreślił rzecznik LOT-u. 

Chodzi o pieniądze 

Przypomnijmy. Strajk generalny pilotów i personelu pokładowego linii lotniczych LOT mógł poważnie utrudnić wyjazd na majówkę. Miał rozpocząć się we wtorek o 6 rano i potrwać do odwołania.

W proteście miało wziąć udział kilkaset osób. Ile dokładnie - nie wiadomo, zwłaszcza że szefostwo LOT-u utrzymywało, że protest będzie nielegalny. W referendum strajkowym wzięło udział około 900 pilotów i członków personelu pokładowego. Z tego 90 proc. opowiedziało się za strajkiem.

Powodem protestu miał być brak regulaminu wynagrodzeń, który został wypowiedziany cztery lata temu. - Wtedy nasze wynagrodzenia, w każdym obszarze, zostały pomniejszone o 30 proc.- wyjaśnia kpt. Adam Rzeszot. Związkowcy chcą wypracować z władzami LOT-u nowy regulamin.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM