Śpiewak: Jestem gotów wystartować na prezydenta Warszawy. Jest jedno ''ale''...

- Nie będzie sytuacji, w której Adrian Zandberg startuje i ja startuję - mówił w TOK FM Jan Śpiewak. Radny komentował kampanię Patryka Jakiego: W Opolu już pokazał, że ważne są dla niego stanowiska, układy i apanaże.

Zdaniem warszawskiego radnego Jana Śpiewaka kandydat PiS ciężko walczy o wygraną, ale do sukcesu brakuje mu jednej podstawowej rzeczy: wiarygodności. 

Jest osobą, która jest desantem politycznym z Opola. W Opolu pokazał, jak rządzi jego układ polityczny. O ile dobrze pamiętam, jego tata jest szefem opolskich wodociągów. Pamiętamy przyłączenie Dobrzynia, czyli siłowe przyłączenie gmin podopolskich. Tam pokazał, że ważne są dla niego stanowiska, układy, apanaże. A teraz próbuje zrobić desant na Warszawę.

- stwierdził Jan Śpiewak w rozmowie z Dominiką Wielowieyską. 

Strajk w Dobrzyniu Wielkim, przypomnijmy, zaczął się w Boże Narodzenia 2016 roku. Mieszkańcy nie chcieli zgodzić się na przyłączenie miejscowości do Opola. Rozporządzenie dotyczące zmiany granic gmin podpisał rząd PiS. A za forsowaniem powiększenia Opola - dzięki przyłączeniu okolicznych gmin - miał pochodzący właśnie z Opola Patryk Jaki.

Albo ja albo Zandberg

Radny równocześnie przyznał, że Patryk Jaki ma duże szanse na wejście do drugiej tury. Ale i on sam jest gotowy na to, aby wystartować w wyścigu o fotel prezydenta Warszawy

Dlatego również i ja rozważam swój start. Po to by warszawiacy nie byli skazani na wybór PO-PiS

- podkreślił. I dodał, że to czy wystartuje w wyborach, w dużym stopniu zależy od deklaracji lidera partii Razem Adriana Zandberga. 

Myślę, że nie będzie takiej sytuacji, w której Adrian Zandberg startuje i ja startuję. Myślę, że nie będziemy sobie wchodzić w paradę. W tej chwili trwają rozmowy z naszymi partnerami

- przyznał prezes stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa. 

Decyzja zapadnie w ciągu najbliższych kilku tygodni.  

Czytaj też: Patryk Jaki usmażył na grillu kiełbasę wyborczą. Dosłownie. "Proszę przepuścić damy!">>>

Kiedy wybierzemy prezydenta?

Kiedy odbędą się wybory samorządowe w Warszawie? Poprzednie odbyły się 16 listopada 2014 roku. W tym roku ostatni dzień wolny od pracy przed upływem kadencji przypada 11 listopada. Wiadomo jednak, że Państwowa Komisja Wyborcza nie wyrazi zgody na to, aby wybory odbyły się podczas Święta Niepodległości.

Mając na uwadze charakter i wagę święta oraz ewentualne zarzuty dotyczące naruszeń ciszy wyborczej, Państwowa Komisja Wyborcza wyraża opinię, że wybory samorządowe w 2018 r. nie powinny być przeprowadzane w tym samym dniu, w którym odbywać się będą obchody Święta Niepodległości

- napisano w specjalnym komunikacie PKW.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (49)
Śpiewak: Jestem gotów wystartować na prezydenta Warszawy. Jest jedno ''ale''...
Zaloguj się
 • matts06

  Oceniono 8 razy 4

  Niesamowite jak zarówno PO i PiS opłaciły już swoich ludzi na forach w związku z kampanią o Warszawę. Parę dni temu artykuł o Zandbergu i fala pomyj, kłamstw, manipulacji, byle tylko zdyskredytować Zandberga, teraz to samo odnośnie Śpiewaka. Jak widać kasa płynie z obu partii. Mam nadzieję, że kandydat lewicy wygra te wybory w Warszawie, choćby po to bym miał satysfakcje jak będę patrzył na miny przegranych Trzaskowskiego i Jakiego :)

 • Oceniono 20 razy 4

  Obydwóch Panów szanuję. Obydwaj są znakomitą alternatywą dla POPISU. Jedynie o co proszę to o jak najszybszą decyzję i włączenie się w kampanię wyborczą, która choć nieformalna jeszcze to jednak od długiego czasu już trwa. My wszyscy, którzy nie dajemy się złapać na ponowne puste obietnice i piękne słówka będące tylko nadużywanymi słowami przedstawicieli PO coraz bardziej czujemy się jak totalne sieroty, skazane na życie w patologicznej rodzinie zastępczej z powodu braku innej opcji.

 • californian-legit

  Oceniono 15 razy 3

  Boze uchron nas przed Spiewakami.

 • boshary

  Oceniono 19 razy 3

  stwierdzam na podstawie tej decyzji, że nie dorósł pan jest pan gościem w krótkich majtkach.

 • klm747

  Oceniono 8 razy 2

  nazwisko Śpiewak kojarzy mi się głównie z pieniędzmi ukradzionymi z fundacji Kidprotect

 • kriso135

  Oceniono 7 razy 1

  Widzę, że lewaki będą miąly dylemat, czy głosować na wielbiciela białego proszku, czy na "miejskiego aktywistę". Czekam jeszcze na zboczoną Erbel i pedzia ze Słupska. I postępowa oranżeria w komplecie. Politruki z Czerskiej poprą Trzaskowskiego, bo pecunia non olet.

 • arabraska67

  Oceniono 8 razy 0

  Już mamy dość SYNUSIÓW ,,,,jeden tatuś Morawiecki załatwił synkowi posadkę, a teraz drugi tatuś Śpiewak próbuje ustawić synusia w Warszawie.. UBOLEWANIA. Śpiewak zapisz się do PIS-u.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX