"I do przodu!" - Scheuring-Wielgus odchodzi z Nowoczesnej

Nowoczesną opuszcza Joanna Scheuring-Wielgus. To jedna z najbardziej znanych posłanek tego ugrupowania. To ona wprowadziła do Sejmu niepełnosprawnych i ich rodziców, którzy od ponad trzech tygodni protestują.

Joanna Scheuring-Wielgus o rozstaniu z Nowoczesną poinformowała na Twitterze. "Odchodzę z .N ale nie odchodzę z polityki. Dzień dobry. I do przodu!" - napisała. W TVN24 wyjaśniła, że odejście planowała od jakiegoś czasu. Ostatecznym powodem był wydany jej zakaz wypowiadania się, o sprawie protestujących osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów.

Posłanka z Torunia to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i wyrazistych polityków Nowoczesnej. To ona wprowadziła do Sejmu niepełnosprawnych i ich rodziców, którzy protestują już 22 dzień. To ona ostro krytykowała i krytykuje m.in. pomysły zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

Czytaj też: "Kamera TVPiS cały czas nagrywa protestujących w Sejmie". Czekają na kanapki z kawiorem?>>>

Przypomnijmy, to właśnie temat zmiany przepisów antyaborcyjnych był powodem, że  Scheuring-Wielgus sama zawiesiła się w prawach członka Nowoczesnej. W styczniu, kiedy głosami opozycji - w tym posłów Nowoczesnej - utrącono w Sejmie obywatelski projekt liberalizującym przepisy antyaborcyjne,Scheuring-Wielgus, Krzysztof Mieszkowski i Joanna Schmidt zdecydowali o zawieszeniu członkostwa w partii.

Teraz rozwód z Nowoczesną ma być ostateczny.

Czytaj też: Scheuring-Wielgus do Karskiego: Nie macie prawa robić tego referendum, staniecie przed Trybunałem>>>

Dlaczego PiS nie rozwiąże problemów niepełnosprawnych jak najszybciej?

TOK FM PREMIUM