Trzaskowski nie zostawia suchej nitki na Żalku. "Wstydzę się, że miał cokolwiek wspólnego z PO"

Rafał Trzaskowski skomentował słowa Jacka Żalka i protest w Sejmie. "Partia, która chce decydować za kobiety, nie chce pomagać tym, które wykazują się heroizmem."

- Po tym, jak oni się zachowują opiekunowie w Sejmie, jestem przekonany, że nie można dać im tej gotówki. Bo jeżeli jako żywe tarcze traktują swoje dzieci, to cóż dopiero dzieje się w domu, a mogą zdarzyć się niestety zwyrodniali rodzice. Dzieci te czasami nie mają głosu. Bo są zamknięte, bo nie chodzą do szkoły - powiedział w rozmowie z portalem tokfm.pl Jacek Żalek, komentując trwający w Sejmie protest osób niepełnosprawnych, ich rodziców i opiekunów.

Trzaskowski: Straszne poglądy

Rozmawiając z Natalią Bet, stwierdził również, że "jeżeli na oczach całej Polski można traktować dzieci jak zakładnika do swoich interesów, to boi się, że w zaciszu domów może być niestety tak samo."

Słowa członka klubu parlamentarnego PiS skomentował Rafał Trzaskowski, dzisiejszy gość Radia TOK FM. - Ta wypowiedź jest skandaliczna. Wstydzę, że taka osoba miała cokolwiek wspólnego z Platformą Obywatelską - podkreślił, dodając, że "dobrze, że tego typu straszne poglądy idą na konto Prawa i Sprawiedliwości". 

Jego zdaniem wypowiedź posła Żalka pokazuje, w którą stronę idzie myślenie tej partii. I zwrócił uwagę na to, że podobnych wypowiedzi na temat osób niepełnosprawnych wśród posłów PiS-u było więcej. 

To niesamowite, że Ci posłowie i posłanki, którzy w pewnym sensie "budowali się" w 2015 roku na nieszczęściu tych ludzi przez trzy lata nie zrobili nic, żeby przygotować się do poprawy losu rodziców, którzy opiekują się osobami z niepełnosprawnościami. A premier w tej niesamowitej koniunkturze gospodarczej musi mówić o nowej daninie

- skomentował. 

Zobacz także: Pieniądze na niepełnosprawnych są - mówiła Beata Kempa w 2014 roku. Działacz przypomniał wideo

Trzaskowski uważa, że z jednej strony Prawo i Sprawiedliwość mówi o tym, jak fantastycznie rozwija się polska gospodarka, z drugiej - nie chce pomagać potrzebującym. 

Powiem o jeszcze jednej rzeczy, która mnie niesłychanie bulwersuje. Dokładnie ta sama partia, która chce za kobiety decydować, zmuszać je do heroizmu, nie chce pomagać w sytuacji , gdzie te kobiety heroizmem się wykazały. To niesamowita hipokryzja

Jaki: Powinien przeprosić

Z kolei kontrkandydat w wyścigu o fotel prezydenta Warszawy Patryk Jaki stwierdził dzisiaj w TVN24, że poseł Żalek powinien przeprosić za swoje słowa.

 - To są słowa, które nie powinny paść. Nigdy bym się pod nimi nie podpisał - powiedział.

Żalek o protestujących rodzicach: Nie można dać im tej gotówki. Traktują dzieci jak żywe tarcze

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (67)
Trzaskowski nie zostawia suchej nitki na Żalku. "Wstydzę się, że miał cokolwiek wspólnego z PO"
Zaloguj się
 • frustratzyciowy

  Oceniono 27 razy 15

  Mam nadzieje ze wyborcy nigdy juz nie zaglosuja na Zalka.Mozna miec rozne poglady na rozne sprawy ale take wypowiedz o rodzicach dzieci niepelnosprawnych jest szokujaca.Nie glosujcie na idiotow,prosze

 • agzum

  Oceniono 22 razy 14

  Jacek Żalek - LPR, UPR, PIS, PO, teraz PIS, jutro ...

  Trzaskowski powinien znać go dosyć dobrze (prawie 10 lat w PO) więc chyba wie co mówi.

  Polityczny kameleon/prostyt... najgorszy rodzaj polityka.

 • agenttomekcba

  Oceniono 13 razy 7

  Niestety PiS przoduje jeśli chodzi o członków o których można powiedzieć, że to jednostki odrażające. Wypowiedzi takiego Żalka, Krynickiej, Pawłowicz, Pięty i paru innych powinny dawno zmieść ich do politycznego zsypu. Media nie powinny przytaczać słó tych ludzi tak jak nie przytaczają wypowiedzi ameby.

 • antoszek22

  Oceniono 17 razy 7

  Żalek to groźny prymityw
  Zawsze taki był
  Radzę prześledzic jakimi argumentami posługiwal sie przy każdej ze spornych spraw.
  Dostal rozkaz bronienia stanowiska rządu i broni do upadłego bez cienia refleksji.
  Kandydat na prezydenta Białegostoku .
  Nikt normalny nie uzyl by takich słów .
  Dlatego powinien dostać skierowanie na kilkutygodniowe badania .
  No chyba, ze postanowil błysnąc przed faszyzującymi środowiskami regionu w którym będzie startował .

 • boshary

  Oceniono 19 razy 7

  Przepraszam ale ja jak widzę, żalka, piętę i kilku innych mam odruch wymiotny.

 • japka_putina

  Oceniono 16 razy 6

  Nie mogę się doczekać, aż Pawłowicz powiąże niepełnosprawność dzieci z pijaństwem rodziców, a Hoser z karą zesłaną przez Pana na lewackie, rozpustne matki, które nierzadko zbyt wcześnie rozpoczynały współżycie.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 14 razy 6

  Pis i Zalek to jeden wielki ściek, typowe katolskie załamanie i poglądy prosto ze Średniowiecza...
  Spróbuj jeden z drugim opiekować się 24/24, 7/7 dzieciakiem, bezradnym, cierpiącym, którego własne ciało nie słucha.... Za te zasrane 150 PLN na miesiąc....
  To już lepiej, Żalek mógł im zaproponować po prostu eutanazję

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX