Trzaskowski nie zostawia suchej nitki na Żalku. "Wstydzę się, że miał cokolwiek wspólnego z PO"

Rafał Trzaskowski skomentował słowa Jacka Żalka i protest w Sejmie. "Partia, która chce decydować za kobiety, nie chce pomagać tym, które wykazują się heroizmem."

- Po tym, jak oni się zachowują opiekunowie w Sejmie, jestem przekonany, że nie można dać im tej gotówki. Bo jeżeli jako żywe tarcze traktują swoje dzieci, to cóż dopiero dzieje się w domu, a mogą zdarzyć się niestety zwyrodniali rodzice. Dzieci te czasami nie mają głosu. Bo są zamknięte, bo nie chodzą do szkoły - powiedział w rozmowie z portalem tokfm.pl Jacek Żalek, komentując trwający w Sejmie protest osób niepełnosprawnych, ich rodziców i opiekunów.

Trzaskowski: Straszne poglądy

Rozmawiając z Natalią Bet, stwierdził również, że "jeżeli na oczach całej Polski można traktować dzieci jak zakładnika do swoich interesów, to boi się, że w zaciszu domów może być niestety tak samo."

Słowa członka klubu parlamentarnego PiS skomentował Rafał Trzaskowski, dzisiejszy gość Radia TOK FM. - Ta wypowiedź jest skandaliczna. Wstydzę, że taka osoba miała cokolwiek wspólnego z Platformą Obywatelską - podkreślił, dodając, że "dobrze, że tego typu straszne poglądy idą na konto Prawa i Sprawiedliwości". 

Jego zdaniem wypowiedź posła Żalka pokazuje, w którą stronę idzie myślenie tej partii. I zwrócił uwagę na to, że podobnych wypowiedzi na temat osób niepełnosprawnych wśród posłów PiS-u było więcej. 

To niesamowite, że Ci posłowie i posłanki, którzy w pewnym sensie "budowali się" w 2015 roku na nieszczęściu tych ludzi przez trzy lata nie zrobili nic, żeby przygotować się do poprawy losu rodziców, którzy opiekują się osobami z niepełnosprawnościami. A premier w tej niesamowitej koniunkturze gospodarczej musi mówić o nowej daninie

- skomentował. 

Zobacz także: Pieniądze na niepełnosprawnych są - mówiła Beata Kempa w 2014 roku. Działacz przypomniał wideo

Trzaskowski uważa, że z jednej strony Prawo i Sprawiedliwość mówi o tym, jak fantastycznie rozwija się polska gospodarka, z drugiej - nie chce pomagać potrzebującym. 

Powiem o jeszcze jednej rzeczy, która mnie niesłychanie bulwersuje. Dokładnie ta sama partia, która chce za kobiety decydować, zmuszać je do heroizmu, nie chce pomagać w sytuacji , gdzie te kobiety heroizmem się wykazały. To niesamowita hipokryzja

Jaki: Powinien przeprosić

Z kolei kontrkandydat w wyścigu o fotel prezydenta Warszawy Patryk Jaki stwierdził dzisiaj w TVN24, że poseł Żalek powinien przeprosić za swoje słowa.

 - To są słowa, które nie powinny paść. Nigdy bym się pod nimi nie podpisał - powiedział.

Żalek o protestujących rodzicach: Nie można dać im tej gotówki. Traktują dzieci jak żywe tarcze

DOSTĘP PREMIUM