Komentarze (201)
Ustawa PiS o IPN zakończyła polsko-izraelską wymianę młodzieży? "Ufali nam. Zaprzyjaźniliśmy się"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • strange_email

  Oceniono 15 razy 11

  Swego czasu mieszkałem w hotelu z wycieczka młodzieży z Izraela. Oprócz tego, że się darli do nocy (co w sumie jest zapewne nagminne w wydaniu młodzieży z dowolnego kraju) to dość straszne i zabawne było to, że nawet w windach towarzyszyli im ochroniarze. Jakby Polska to była strefa Gazy.

 • 3guziec

  Oceniono 13 razy 11

  i co teraz będzie, jak żyć ?

 • dojcze_kabana

  Oceniono 19 razy 11

  Ufali nam? lol polecam film Zniesławienie na yt

 • pawel_zet

  Oceniono 27 razy 11

  I bardzo dobrze. Trzeba pamiętać, że te dzieciaczki, które przyjeżdżają do Polski popłakać nad grobami pomordowanych Żydów, już za chwilę dostaną karabiny maszynowe i piloty dronów i będą mordowały palestyńskie dzieci. Nie powinno sprawiać się wrażenia, że nasz kraj traktuje to jako akceptowalną normalność. Przez lata kolejne rządy polskie służalczo skakały wokół Izraelczyków i w nagrodę dostaliśmy oskarżenie o wspieranie Holokaustu i ustawę 447. Widać, że na przyjaźń Żydów nie mamy co liczyć. I dobrze: przyjaźnienie się z mordercami nie ma sensu.

 • Leon Misianiewicz

  Oceniono 14 razy 10

  A mi się wydaję, że wycieczki do Polski, to dla nich "szkoły nienawiści" ryzyko żadne a można zbudować podbudowę zagrożenia i ksenofobii. Ostatnio obserwowałem wycieczki z Izraela w Wiedniu, zupełnie inaczej niż u nas, pełen luz, żadnej widocznej ochrony ba nawet przez jakiś czas szliśmy z nimi w grupie. Może chodzi o to że w multikulti czują się bezpieczniej, aktywni salafici ich uspokajają a może chodzi o tło historyczne.

 • pol733

  Oceniono 15 razy 9

  Jeżeli to się okaże prawdą to chętnie postawię szampana autorom ustawy o IPN.

 • jml13060

  Oceniono 15 razy 9

  Mnie zdumiał znamienny efekt edukacji izraelskiej młodzieży - OSZCZANIE pomnika zamordowanych w Auschwitz. Jakieś wnioski?

  To był Izraelczyk !!!!!!!!!!

  Wyobraźmy sobie szum medialny i dyplomatyczny w USA i Izraelu i w innych krajach gdyby to był Polak. Ha! Ale by się działo. Ale by się nam dostało.

 • g.m.jackie

  Oceniono 13 razy 9

  Coś płytka ta "przyjaźń" skoro tak łatwo z niej zrezygnowali. Teraz my mamy się prosić by okazali nam łaskę i zaczęli się ponownie spotykać? Nikt ich przecież nie wygania. Sami zrezygnowali, więc to ich problem. To jakaś paranoja że my musimy się "starać" by oni łaskawie nam "zaufali". A jak oni się starają o nasze zaufanie? Ludzie, obudźcie się bo wtłacza się nam jakieś chore spojrzenie na świat. Młodzież powinna się uczyć partnerskiego traktowania ludzi - to znaczy szanować innych ale też mieć szacunek do samego siebie (asertywność). Podejście jakie opisuje autor tego artykułu jest po prostu chore.

 • julianapostata1974

  Oceniono 21 razy 9

  Niech się zajmą mordowaniem Palestyńczyków rzeźnicy. Morderców w naszym kraju nie chcemy. Nie muszą przyjeżdżać

 • zabavnik

  Oceniono 17 razy 9

  Ufali im tak ze przyjezdali z tuzinem ochroniarzy niech spie...ja

 • Konrad Pirek

  Oceniono 19 razy 9

  Tak długo jak Izrael nie zajmie się wyjaśnianiem zbrodni popełnianych przez Żydów na Polakach nie ma o czym rozmawiać. Wartościowe relacje oparte są na wzajemnym szacunku :)

 • m78k

  Oceniono 12 razy 8

  Pewnie Żydzi wystraszyli się, że polska młodzież będzie się dopytywać swoich "kolegów" ilu Palestyńczyków zabili ich rodzice. I byłoby tak na sto procent!

 • remik.bz

  Oceniono 12 razy 8

  Zwracam uwagę na paskudna manipulację TOK FM. Na zdjęciu jest napis "nowa ustawa PiS o Instytucie Pamięci Narodowej ". To nie jest "ustawa PiS" tylko "ustawa polska". Przyjęta przez Sejm, Senat, Prezydenta - zgodnie z polskim prawem. Sugestia, że to jest ustawa wyłącznie PiS a nie "całej Polski" jest paskudną manipulacją.

 • jml13060

  Oceniono 10 razy 8

  Kiedyś były wymiany młodzieży i partyjnych aktywistów PRL z dawnym ZSRR, w tym słynne "pociągi przyjaźni". Szczera (wypity alkohol mieszał zmysły) była ta przyjaźń i obustronnie owocna (przemyt). Dostrzegam pewne analogie.

 • Oceniono 16 razy 8

  Ale po wielu latach starań odnieśliśmy sukces. Mieliśmy leżeć z nosem przy ziemi ale pozwolono nam klęczeć i cicho skomleć .Kadra szkoły do wymiany z Dyrabi na czele.Pro żydowskie kundle do Israela'

 • vidi12

  Oceniono 12 razy 8

  A o barbarzyńskich mordach dokonywanych przez żydowskich siepaczy w mundurach Waffen Juden na ludności cywilnej w Strefie Gazy - cisza w GW... Gazeta Wyborcza - dziennik opinii :))))

 • Wiesław Stypinski

  Oceniono 10 razy 8

  tak ufali nam bezgranicznie młodzież po miejscach pamięci oprowadzali wybrani przewodnicy w asyście agentów służb izraelskich z instrukcjami o zakazie kontaktów z miejscową antysemicką ludnością[ kto nie wierzy niech poczyta] komentarze na temat współsprawstwa w holokauście rozpowszechniane w żydowskim państwie przez prezydenta i ważnych członków parlamentu tego kraju nie wspominając o skandalicznych wypowiedziach ambasador Azari która w innym kraju po takich występach dawno usłyszała termin persona non grata.Niech spadają nareszcie refleksje bezgranicznie popierających państwo Izrael członków naszego rządu

 • d33mariusz

  Oceniono 14 razy 8

  Żydostwo urasta w tym roku na największego naszego wroga.

 • duquette

  Oceniono 14 razy 8

  .
  Zydowscy zbrodniarze niech lepiej siedzą u siebie i przestaną mordować Palestyńskie dzieci.

 • tenare

  Oceniono 16 razy 8

  Dzisiaj ta izraelska młodzież opłakuje w Polsce holocaust Żydów, a jutro z karabinów maszynowych będzie mordować palestyńskie dzieci.

 • zgniot

  Oceniono 20 razy 8

  To teraz zapewne wśród polskiej młodzieży nastąpi fala samobójstw .

 • darpodinio

  Oceniono 9 razy 7

  Podobna ustawa o tzw. kłamstwie oświęcimskim czy ostrzejsza jej izraelska wersja nie wzbudza takich emocji. Nikt o zdrowych zmysłach przecież nie twierdzi, że komór gazowych nie było. Podobnie bzdurne jest stwierdzenie, że cały naród polski lub państwo polskie było odpowiedzialne za holocaust.

 • 1stanczyk

  Oceniono 15 razy 7

  Wymowę komentarzy określiłbym jako rozwód Michnika i tej dotychczasowej, opartej na nawiedzonym chciejstwie, pobłażliwej i uleglej nie tylko zresztą wobec Izraela i Żydów postawy reprezentowanej przez wyłonionych w okresie Solidarności przedstawicieli okrągłostołowego pokolenia z wyłaniającą się nareszcie w kraju tą racjonalną, wyzbytą okrągłostołowej narzuconej przez media schizofrenii i opartą na faktach.

 • chordad

  Oceniono 11 razy 7

  wreszcie skończy przyjeżdżać to bydło, które w miejscach pamięci robiło sobie śmiechy / chichy, które demolowało hotele i 'z buta' traktowało Polaków

 • vidi12

  Oceniono 15 razy 7

  Nie wiem w jakim celu polska młodzież ma współpracować z młodzieżą z Izraela ? Mają się uczyć od młodych Żydów jak sprawnie mordować Palestyńczyków ???

 • duquette

  Oceniono 13 razy 7

  .
  Izrael moze sie równać z III Rzeszą w zbrodniach jakie popełnili na niewinnych ludziach.

 • Oceniono 12 razy 6

  I bardzo dobrze. Uważam, że powinniśmy zerwać jakiekolwiek stosunki z Izraelem. Po co nam to wszystko? Popieramy w "ciemno" ich politykę a w zamian plują nam do zupy. A my udajemy, że deszcz pada. To nie Polska ale Izrael jak powietrza potrzebuje poparcia na arenie międzynarodowej. Ten kraj nie ma przyjaciół, a mimo to tych nielicznych dalej opluwa. Izrael uważa, że USA gwarantują mu bezkarność, ale do czasu.

 • popieramkukiza

  Oceniono 12 razy 6

  To nie jest normalna wymiana młodzieży tylko wycieczki syjonistycznych propagandystów wtłaczających młodym Żydom kłamstwo i nienawiść do głów. Znam dziewczyny z Israela które przez ten propagandowy młynek przeszły, ale dzięki zdrowemu rozsądkowi i mojej skromnej pomocy poznały prawdę. Teraz patrzą na świat zupełnie inaczej, wyjechały z tego syjonistycznego tworu żeby ich nie zmuszano do obowiązkowej służby wojskowej i mordowania palestyńskich dzieci. Są normalnymi, wrażliwymi kobietami potępiającymi israelski faszyzm, a o Netanjahu nie mówią inaczej jak morderca i terrorysta.

 • jml13060

  Oceniono 12 razy 6

  I dobrze. Niech tu nie przyjeżdżają. Nikt ich tutaj nie zaprasza. Ja też po obrzuceniu polskich turystów kamieniami na izraelskiej plaży zrezygnowałem z planów wycieczki. Zresztą, to co się tam teraz dzieje wobec rdzennej ludności palestyńskiej po raz kolejny pokazuje (relacje tv) światu, że ta "przyjaźń" jest osobliwie rozumiana przez żydów, w tym Izraelczyków.

 • w11mil

  Oceniono 10 razy 6

  Pranie mózgów jakiemu poddana jest izraelska młodzież ("cały świat jest przeciwko nam") powoduje, że łatwo przychodzi im strzelanie do bezbronnych.
  Elementem tego prania były wycieczki do Auschwitz.

 • edwardrydz

  Oceniono 16 razy 6

  Ok Polaks powinna potwierdzic swoj wspoludzial w Holokauscie aby marek Kies mogl przyjmowac izraelskich uczniow w Kolobrzegu. Proste.

 • Qkqru Dupek

  Oceniono 14 razy 6

  tylko nie to bo jeszcze nałożą sankcje i ustanie wymiana handlowa tzn jedna świeża, piękna, pachnąca pomarańcza z hajfa za jedna stara, brzydka, śmierdząca kamienica z warsz awiw

 • smiki48

  Oceniono 9 razy 5

  i bardzo dobrze. Będzie w Polsce mniej młodzieży profanującej miejsca w których ginęli ludzie. Nie tylko żydzi. Szkoda że GW nie pokazała jak zachowują się niektórzy młodzi żydzi podczas takich wycieczek.

 • Piotr Tkaczyk

  Oceniono 7 razy 5

  izraelska młodzież, która była nagrywana w dokumencie "zniesławienie" ma inne zdanie nt. Polski, i żadna wymiana uczniów niestety tego nie zmieni

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 13 razy 5

  Nareszcie!
  To, co te p@rchate ści€;rwa wyrabiały w Polsce było poza wszelkimi kanonami - takiego bydła, haniebnego rozpasania i podłości w takiej dawce nie pamięta ten kraj od czasów wojny.

  Ci to jest za rodzaj podludzi pokazuje wczorajsza odzywka Izraelskiego ministra ds. strategicznych Gilad Erdan'a, który porównał protestujących w Palestyńczyków do nazistów(sic!).
  Tak, Palestyńczycy we własnej Palestynie to... naziści. Bo są Palestyńczykami a nie Żydami.

 • genocidezionism

  Oceniono 11 razy 5

  taka wymiana mlodziezy Polsce i Polakom nie służy bo syjoniści powinni uczy się o kraju w ktorym byli przejazdem czyli Polsce. Zegnamy bez zalu.

 • noel1

  Oceniono 7 razy 5

  Polska dla Polaków, nieprawdaż p. Kurator Małopolski. Jeżeli już to po Auschwitz powinni oprowadzać tylko Polacy, precz z żydów-komuną.

 • smok61

  Oceniono 7 razy 5

  Co poszło nie tak ?...
  Właściwie wszystko co trzeba jest ...
  Jest ponadnarodowa przyjaźń , jest szkoła w małym mieście , są wymierne suksecesy ( Polak w Izraelu - szt 1) , są zdjęcia, są prywatne wizyty ...ba jest nawet "ufność" ...a jednak komentarze nie takie jak trzeba...
  ====
  No nie wiem co poradzić ....może jakiś zakochany Żyd , który zostawił piękną , niebieskooką Słowiankę w Kołobrzegu ?

 • Edward Bogucki

  Oceniono 7 razy 5

  A było tak dobrze...w szkołach. A teraz twierdzą, że te szkoły i tak zabiorą.

 • foreksfxxxxx

  Oceniono 13 razy 5

  Nie wymieniac nic z mordercami Palestynczykow.

 • rastablaster

  Oceniono 27 razy 5

  Robienie PR bandyckiemu krajowi - bardzo nisko, niziutko. Sporo Polaków już wie, czym stał się Izrael. Hasbarze FM wysługuje się izraelskiemu apartheidowi - obrzydliwe.

 • leszek-pocieszek

  Oceniono 6 razy 4

  Całe szczęście. Zerwać wszelkie stosunki z okupantem Palestyny. Przedwczoraj izraelscy mordercy pozbawili życia kilkadziesiąt osób w tym kobiety i dzieci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX