Kuchciński nie wpuścił 91-letniej powstanki do Sejmu. Wzruszająca reakcja protestujących

Wanda Traczyk-Stawska walczyła w Powstaniu Warszawskim jako strzelec, po wojnie uczyła niepełnosprawne umysłowo dzieci w szkole specjalnej. Przyszła do Sejmu wesprzeć protest, ale odmówiono jej wejścia.

91-letnia uczestniczka Powstania Warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska nie została dzisiaj, 11 maja, wpuszczona do Sejmu. Chciała spotkać się z protestującymi rodzicami i opiekunami niepełnosprawnymi, ale odmówiono jej wstępu do budynku. 

Jak poinformowała na swoim oficjalnym facebookowym profilu Barbara Nowacka, powstanka nie mogła spotkać się z protestującymi, mimo że posiadała przepustkę.

Wanda Traczyk-Stawska walczyła w Powstaniu jako strzelec, była też łączniczką. Po wojnie studiowała psychologię, uczyła niepełnosprawne umysłowo dzieci w szkole specjalnej. - Praca bardzo trudna, ale mogłam wreszcie robić to, co było dla mnie najważniejsze: pomagać najsłabszym - wspominała na łamach "Wysokich Obcasów".

Jak pisze poseł PO Michał Szczerba, kobieta spędziła przy bramkach okalających Sejm blisko godzinę. Na ramieniu miała biało-czerwoną opaskę Armii Krajowej. Protestujący podziękowali bohaterce za ten wyraz solidarności, pozując do zdjęcia trzymając kartkę z napisem "Dziękujemy Pani Wando!".

Pereira: Zgodę dostała, jak sobie poszła

Szef portalu TVP Info Samuel Pereira twierdzi, że przepustka dla powstanki została wydana dopiero, gdy Marcin Święcicki (PO) ją "przyprowadził" i "dopiero później złożył wniosek". 

Jak pisze: "Zgodę dostała, ale było już po zdjęciach, kamery poszły, więc nawet p. Wandy nie poinf.. że może wejść i sobie poszła" - napisał na Twitterze.

Poseł Szczerba w rozmowie z NaTemat zapewnia natomiast, że o przepustkę starał się już od wtorku 8 maja.

Protest rodziców osób niepełnosprawnych trwa od 23 dni. Rodzice domagają się m.in. wprowadzenia świadczenia w wysokości 500 zł dla osób z niepełnosprawnościami niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Zapowiadają, że okupacja Sejmu będzie trwała do skutku.

Poprosiliśmy Centrum Informacyjne Sejmu o wyjaśnienia. Odpowiedzi nie udało się nam uzyskać od razu, sekretariat poprosił nas o wysłanie pytań e-mailem.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (64)
Kuchciński nie wpuścił 91-letniej powstanki do Sejmu. Wzruszająca reakcja protestujących
Zaloguj się
 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 17 razy 13

  A to nie wiecie, że dla PiS akowcy są marnymi bohaterami?
  Oni czczą morderców chłopów, ich żon i wiejskich milicjantów.

  Doczekaliśmy czasów gdy wyrósł na Polsce brunatno-konfesyjny antykomunistyczny czyrak.
  Co ciekawe jest w nim miejsce dla peerelowskich pomysłów.
  Ale najczęściej takich które z kraju demokratycznego robią półdyktaturę.

  A szczerbaty karzeł szczerzy japę.
  I tak mniej więcej wygląda przeciętny Polak w rysach Dostojewskiego, Bismarcka, Piłsudskiego, Telleyranda i wielu innych.

  Może dla przykładu kilka :-)

  "Dajcie Polakom rządzić a sami się wykończą."
  "Polacy nie zdziałali nigdy w historii nic poza wygłupianiem się i pochopnością do zwad."
  "Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii że naród [Polacy] gotów do wielkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. Wspaniały w buncie i nieszczęściu, haniebny i bezwstydny w triumfie. Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych."
  "Polacy są narodem idiotów"
  "Polska jest, za przeproszeniem, cywilizacyjnym zadupiem, które tak naprawdę nie liczy się w świecie"
  "Mało jest błędów, których udałoby im [Polakom] się uniknąć"
  „Oddać Polakom śląski przemysł to jak dać małpie zegarek.”
  "Z Polakami organizuje się tylko bałagan."

 • marudna.maruda

  Oceniono 14 razy 10

  Żałosne, dno dna, niżej już chyba upaść nie mogą. Choć przecież codziennie starają się bardziej i bardziej, jak naród upodlić i zdeptać najsłabszych. Pod tym krzyżem, który tak dumnie zawisł w parlamencie.

 • rozterka47

  Oceniono 13 razy 5

  PIS jest partią na wskroś butną , antyspołeczną , psudochrześcijańską i generalnie obrzydliwą .

 • hastatrespasos

  Oceniono 9 razy 5

  Odmowa dostępu sędziwej kombatantce z AK do Sejmu, gdzie chciała dodać otuchy osobom niepełnosprawnym i ich rodzicom, to niebywały skandal. To wyraz pogardy nie tylko dla p. Wandy Traczyk-Stawskiej, a dla wszystkich powstańców warszawskich. To kolejne potwierdzenie tego co piszę od dawna: że zdradzieckie sPISkowe mordy są zdolne do wszystkiego niewyobrażalnie złego, gorszego i najgorszego! Bęcwały które wydały taki zakaz powinny zostać wywalone z roboty niezwłocznie: bez żadnego trybu! Tak samo jak ów pacjent z Szaserów, bez żadnego trybu demolujący swe lenno Kacze Gumno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX