Joanna Mucha: PiS chciał ogłosić sztuczny alarm pożarowy, by wyprowadzić protestujących z Sejmu

Posłanka PO informuje o "codziennym utrudnianiu życia" opiekunom niepełnosprawnych: zakazie otwierania okien czy straszeniu psami, a nawet alarmie pożarowym, który miał pomóc usunąć ich z Sejmu.

Jak poinformowała w audycji "Wybory w TOK-u" była minister sportu i turystyki Joanna Mucha (PO), sejmowa Straż Marszałkowska otrzymała informację o planowanym alarmie pożarowym, który miał stanowić pretekst do wyprowadzenia protestujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych.

W rozmowie z portalem tokfm.pl posłanka Mucha twierdziła, że o planach sztucznego alarmu pożarowego i możliwego zadymienia dowiedziała się od protestujących. - Nawet tego typu narzędzia są teraz rozważane jako próba wyprowadzenia protestujących z Sejmu.

Posłanka wspomniała też o innych utrudnieniach, którymi borykają się rodzice niepełnosprawnych: zakazie otwierania okien, braku możliwości wypuszczenia dzieci na spacer czy niezdementowanej informacji, że w nocy może się odbyć się przeszukanie protestujących z psami pod kątem zagrożeń pirotechnicznych.

Centrum Informacji Sejmowej poinformowało, że informacja o rzekomo planowanym alarmie została zdementowana przez szefa CIS Andrzeja Grzegrzółkę w mediach społecznościowych. Grzegrzółka nazwał je "bałamutnymi pogłoskami".

Tekst został zaktualizowany o stanowisko przedstawicieli Sejmu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (150)
Joanna Mucha: PiS chciał ogłosić sztuczny alarm pożarowy, by wyprowadzić protestujących z Sejmu
Zaloguj się
 • tilow3

  Oceniono 32 razy 20

  Pisowski suwerenie! PiS dał wam 500+ żeby was kupić i kupił. Niepełnosprawnym nie da kasy, bo im się to nie opłaca! Ile głosy zyska dając na kaleki? to żaden biznes. Mnie interesuje jedno, jak to jest czuć kulsonem kupionym za marne grosze, i być tak wykorzystywanym? Przecież to jest kulsoństwo najwyższych lotów. Teraz dadzą wam jeszcze we wrześniu 300 stówki to pewnie pokochacie PiS dozgonnie! ale uwierzcie, że tak jak się płaci prostytutce, tak wam PiS płaci za wasz głos, samu korzystając po tysiąckroć bardziej. Nawet kierowca pisowca zarabia co najmniej 20 tys. miesięcznie plus premie, nie mówiąc o innych.....

 • borrka

  Oceniono 12 razy 10

  Jarkowe trole cos dzis bardzo aktywne.
  Ile to dni do wizyty natowskiej w sejmie?
  A marsz PO zupelnie nieudany - zadnych betonowych barierek, wiecej policji chronilo 3 onr-owcow przed Sw.Krzyzem, niz domku Adriana

 • bosman64

  Oceniono 16 razy 10

  Dla niepełnosprawnych kasy brak ale na leczenie kaczek padliny za pieniądze podatników i obstawianie ochroniarzami całego szpitala bo jest tam waśnie jaśnie pan to kasa jest!

 • Stanisław Szych

  Oceniono 13 razy 7

  Pisowskie metody, banda klamcow i złodziei ! Dla siebie jeszcze za malo nakradli ale innym ani grosza ! Ścierwo pisowskie !

 • pivit

  Oceniono 13 razy 7

  Wpływ niepełnosprawnych i ich rodzin na wynik wyborów jest znikomy. Zatem nie dostaną oni ani grosza w odróżnieniu od "licznego" suwerena. Taka pisowska mentalność i empatia.
  Ale uważajcie. Emocje (współczucie w tym przypadku) mogą się obrócić przeciwko wam. Już zapomnieliście o zapłakanej Sawickiej w 2007? Wtedy tez przeholowaliście z wzbudzaniem emocji (współczucia właśnie).

 • Waldemar Schulz

  Oceniono 12 razy 6

  Zróbcie tak ,a traficie przed Trybunał Stanu ,potem przed prokuratorami i nawet ,żaden ,ale to żaden imunitet was łachudry nie ochroni . Wy i tak , już zyjecie jak zastraszone szczury Pisowskie

 • kuba161048

  Oceniono 12 razy 6

  Oni są gotowi podpalić sejm , żeby tylko było tak jak oni chcą .

 • eldemon

  Oceniono 12 razy 6

  Jutro malarze mają przyjść, a pojutrze płytki maja zrywać!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX