Cymański: Nawet gdyby wyrzucić wszystkich z ZUS, nie starczy na oczekiwania niepełnosprawnych

Zdaniem Tadeusza Cymańskiego, protest w Sejmie nie przeszkadza w organizacji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Wg posła, "nawet zaoranie niektórych instytucji" nie da pieniędzy, by spełnić oczekiwania wszystkich.

Protest niepełnosprawnych i ich opiekunów trwa w Sejmie 28 dzień. Rząd konsekwentnie nie zgadza się na realizację ich postulatu - wypłaty 500 zł w gotówce. Bo jak tłumaczą przedstawiciele rządu i politycy PiS - w budżecie nie ma na to pieniędzy.

- Jako bankowiec zwracam uwagę, jak ogromnym nadużyciem jest sugerowanie opinii publicznej, co robią tabloidy i opozycja, że oddanie dotacji partyjnych oraz likwidacja gabinetów politycznych i nagród sprawi, iż wszystko będzie pięknie - mówił TOK FM polityk Solidarnej Polski i wiceszef klubu parlamentarnego PiS. - Zwracam uwagę, że nawet zaoranie niektórych instytucji to byłoby za mało. Nawet gdyby wyrzucić wszystkich pracowników ZUS, to i tak nie starczy, by zaspokoić oczekiwania niepełnosprawnych - dodawał.

Czytaj też: Chcą, aby zamiast śpiewających ławek rząd PiS kupił coś innego. Tysiące ludzi apelują do Błaszczaka>>>

Protestujący zaproponowali przed tygodniem, by wypłatę 500 zł, o które walczą, rozłożyć na raty. Jednak rząd nie zareagował na tę propozycję.

Sojusznicy z NATO będą mijać protestujących?

25 maja ma się w Sejmie rozpocząć Zgromadzenie Parlamentarne NATO, na którym pojawią się liczni przedstawiciele państw Sojuszu.

Tadeusz Cymański liczy, że do tego czasu uda się zbudować kompromis w sprawie trwającego protestu. Choć nie wyklucza, że zagraniczni gości będą na sejmowych korytarzach mijać niepełnosprawnych.

- Osoby protestujące osiągnęły bardzo dużo, ustępstwa są wyraźne, propozycje znaczące. Nie wstydzimy się prawdy o Polsce: że jest krajem na dorobku, że mamy bardzo wiele problemów społecznych do rozwiązania, i że mamy demokrację, nikt nie wyprowadza ludzi na siłę - stwierdził wiceszef klubu PiS.

Czytaj też: Skandaliczny tweet małopolskiej kuratorki oświaty. Przedstawiła protestujących rodziców jeszcze gorzej niż Żalek>>>

W audycji Jana Wróbla poseł Cymański pozytywnie ocenił politykę społeczną prowadzoną przez rząd. Jak mówi, dla milionów Polaków "ze zwykłych prostych rodzin", którzy "nie są lewusami i pijakami", zmiana jest ogromna. - Nie wszystko mi się podoba, ale kierunek jest dobry - podsumował.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
Cymański: Nawet gdyby wyrzucić wszystkich z ZUS, nie starczy na oczekiwania niepełnosprawnych
Zaloguj się
 • Oceniono 7 razy 5

  Tą samą pracę którą wykonują tysiące urzędników ZUS można by śmiało zmniejszyć o jedną trzecią,- zupełnienie zbędne kolesiowskie etaty i pieniądze dla potrzebujących by były

 • keiron

  Oceniono 6 razy 4

  Nie truj ojciec. Przecież wasza Beata mówiła żeby nie dać sobie wmówić, że pieniędzy nie ma bo one są. Zgodnie z zaleceniem ja sobie wmówić nie dam.

 • julietwhiskey

  Oceniono 6 razy 4

  Ale na zapłatę za głos wyborczy nawet najzamożniejszym rodzicom dwójki i więcej dzieci starczyło? Panie Cymański, jak panu nie wstyd bronić tej szajki dewastującej nasz kraj?

 • endrju1521

  Oceniono 4 razy 2

  Gdyby przestać się zbroić, bylibyśmy

  krainą miodem i mlekiem płynąca ! ! ! ! ! ! !

 • tlen69

  Oceniono 3 razy 1

  Poseł Cymań ski mówi sloganami i propagandą partyjną. Są tam półprawdy i nieprawdy, nic "nie trzyma się kupy". Pokrzykuje, może nie rozumie tego co mówi ?Nienależne pieniądze z budżetu, to nie jest sprawa wewnątrzpartyjna, to sprawa ogólnopaństwowa. Niepełnosprawnym należą się z budżetu pieniądze i pomoc od państwa Art. 69-71 konstytucji RP. Popieram obowiązek państwa w pomocy niepełnosprawnych. 500 zł by nie byli wykluczeni. Fantasmagorie posła o 9 miliardach to "bajeczki". w 2018 r. to około 800 milionów, w 2019 to 1,2 miliarda zł. Systemowe4 rozwiązania też są ważne, ale dzisiaj najważniejsze są pieniądze, tym bardziej, jeżeli były 500+ tzw. polityczne i 300+ od września 2,1 miliarda na wyprawki . Pytam, na co jest 500+, na samochody?, oszczędności, wyjazdy na wczasy ? Muszą się znaleźć finanse dla niepełnosprawnych
  Pieniądze/nagrody nienależne i wypłacone z budżetu powinny być zwrócone do budżetu, na to samo konto KPRM, z którego była wadliwa dyspozycja przelewu (bez podstawy prawnej, stosownej ustawy) na konta ministrów/wiceministrów w gabinetach politycznych, przez b.premier B.Szydło. Każde inne rozwiązanie, w tym przekazanie darowizny na Caritas jest wypłatą wynagrodzenia, którym dysponują ministrowie. Tylko ZWROT na konto budżetu jest prawidłowe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX