Kuchciński o jedzeniu dla niepełnosprawnych: Ktoś musi zapłacić. Szczerba: proszę obciążyć mnie

"Deklaruję, że zapłacę za wyżywienie protestujących. Jednocześnie proszę zaprzestać niegodnego zachowania, stosowania języka pogardy i nie naruszać powagi Sejmu" - zadeklarował poseł Michał Szczerba.

Podczas spotkania z wyborcami w woj. świętokrzyskim, marszałek Marek Kuchciński nawiązał do trwającego od 33 dni protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie.

- Staramy się zapewnić bezpieczeństwo tym osobom. To są także koszty. Codzienne wyżywienie kosztuje i my bierzemy to na siebie, ale chyba ktoś musi za to zapłacić - mówił.

Na te słowa odpowiedział na swoim Twitterze poseł PO Michał Szczerba: "Niniejszym deklaruję, że zapłacę za wyżywienie protestujących. Proszę te koszty odliczyć od mojego uposażenia" - czytamy we wpisie. "Jednocześnie mam prośbę. Proszę zaprzestać niegodnego zachowania, stosowania języka pogardy. Proszę więcej nie naruszać powagi Sejmu" - skrytykował zachowanie marszałka poseł Platformy.

Jak mówi Szczerba w rozmowie z portalem tokfm.pl, chciał uspokoić protestujących, którzy zadeklarowali, że są gotowi pokryć koszty swojego wyżywienia. - Nie mogę na to pozwolić, żeby marszałek szantażował osoby niepełnosprawne kosztami posiłków - mówi.

Czytaj też: "Wam się należy, trzeba dać" - Lech Wałęsa odwiedził niepełnosprawnych w Sejmie

Szczerba skrytykował Marka Kuchcińskiego i marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego za "poniżające zachowania i używanie języka pogardy" wobec protestujących. - Mamy od czynienia z eksplozją obojętności wobec osób, które prowadzą protest, aby godniej żyć nie tylko dla siebie, ale i blisko 300 tys. niepełnosprawnych - mówi.

Deklarację pokrycia kosztów wyżywienia protestujących opublikował także kandydat na prezydenta Warszawy Jacek Wojciechowicz.

Z kolei Warszawski Strajk Kobiet zbiera pod Sejmem pomoc rzeczową. Jak piszą organizatorki, przydadzą się m.in. woda, soki, mleko, kawa rozpuszczalna, wędlina, serki, warzywa i owoce. 

33 dzień protestu 

Protest opiekunów osób niepełnosprawnych i ich podopiecznych trwa od 18 kwietnia. W jego wyniku rząd zrównał rentę socjalną z minimalną rentą z tytułu niezdolności do pracy. Protestujący żądają 500 zł świadczenia w gotówce. Deklaracji spełnienia tego postulatu nie ma.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (121)
Kuchciński o jedzeniu dla niepełnosprawnych: Ktoś musi zapłacić. Szczerba: proszę obciążyć mnie
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 40 razy 32

  Kuchciński zademonstrował wobec niepełnosprawnych i ich opiekunów

  postawę komendanta obozu prawie koncentracyjnego, pozbawiając ich

  dostępu do świerzego powietrza, a nawet spacerów.

  To prymitywne, katolickie szykany i tortury psychiczne ! ! ! !

  Pan ogrodnik, mimo że jest marszałkiem, nie zna art. 40. konstytucji ! ! ! ! ! ! ! ! !

 • aussenseiter

  Oceniono 38 razy 30

  A kto zaplacil za te 96 miesiaczek , obstawe Kartofla i inne wasze wymysly.
  Kuchcinski to oblesne typiszcze z mentalnoscia wazeliniarza

 • Sam Sliding

  Oceniono 24 razy 16

  Ile można zjeść za 110 milionów darowanych Rydzykowi, "Członku"? Że nie wspomnę o 12 miliardach, bo tyle kosztuje nas Kościół.

 • 12-digit

  Oceniono 15 razy 15

  Ciekaw jestem, co o proteście niepełnosprawnych w Sejmie sądzi największa matka polka czyli Karolina Elbanowska?

 • evergreen111

  Oceniono 23 razy 15

  Przyjdzie czas, gdy odszczurzymy Polskę z Kuchcińskiego i jego kolesi!

 • wujekdolf

  Oceniono 20 razy 12

  brawo pośle Szczerba - kolejny pocisk dla pisiorów :)

 • Karol Hase

  Oceniono 14 razy 12

  zycze wszystkim piSSowca i ich zwolennikom aby ich i ich rodziny spotkala taka sama choroba jak strajkujacych w sejmie a chamskie zachowanie Marka Kuchcińskiego i marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego nikogo juz nie zdziwi to u nich wrodzone.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX