"Nie pozwólmy zrobić z Polski śmietnika Europy". Rolnicy chcą dymisji min. Jurgiela

- To nieuczciwa konkurencja. Polski rolnik nie jest chroniony - mówią protestujący w Warszawie rolnicy. Domagają się nie tylko odwołania ministra rolnictwa; chcą też odpowiedniego etykietowania żywności.

Według rolników, którzy zorganizowali protest na placu Defilad w Warszawie, minister Krzysztof Jurgiel nie panuje na tym, co dzieje się w podległym mu resorcie oraz w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Protestujący domagają się m. in. odpowiedniego etykietowania żywności i kontrolowania firm, które importują owoce i warzywa, a później sprzedają je jako produkty krajowe.

- To nieuczciwa konkurencja. Polski rolnik nie jest chroniony, zachodnie towary są ładnie opakowywane, przepakowywane. Przyjeżdża np. TIR z Rumunii i znajdujące się w nim towary są przepakowywane w nasze polskie worki, wiązane tak jak nasze i mówią potem, że to nasze, bo nasze lepiej się sprzedaje. A to jest po prostu towar drugiej kategorii - mówił w rozmowie z reporterką TOK FM jeden z protestujących rolników. 

Według byłego szefa Polskiego Stronnictwa Ludowego, protest rolników "to wyraz rozgoryczenia i rozżalenia". - Domagamy się dymisji szkodnika polskiej wsi, domagamy się dymisji ministra, który od ponad dwóch lat nie potrafi odpowiedzieć na wyzwania i rozwiązać problemów polskiej wsi - mówił w Sejmie Władysław Kosiniak-Kamysz.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
"Nie pozwólmy zrobić z Polski śmietnika Europy". Rolnicy chcą dymisji min. Jurgiela
Zaloguj się
  • iskander36

    Oceniono 1 raz 1

    Zły Jurgiel ? Jak to? Przecież jest z pisu, aWy głosowaliście na nich (45 %). Mam nadziej e, że Unia dojdzie do wniosku, że na dopłaty nie będziemy sie zrzucać, tylko bedą wypłacane przez państwa Unii z własnych budżetów. Wtedy pissmani będą mieli okazję zrównać wysokość dopłat z innymi krajami. Tylko cos mi się widzi, że nie zrównaliby. Nieustannie CHWDP-isowi i CHWDP-rezesowi, Ale i wy wioskowi gońcie się teraz. Wybraliście ( nie tylko sobie) ? - to się teraz cieszcie

  • ulisse

    Oceniono 1 raz 1

    rolnicy mieszkają we własnym domu, pracują na własnym polu, otrzymują regularne dopłaty, płacą najmniejsze składki ubezpieczeniowe, praktycznie nie płacą podatków od dochodu i uważają się za szczególnie poszkodowanych - a naprawdę są najbardziej stabilnie usytuowaną grupą społeczną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX