Marsz Równości w Gdańsku pod znakiem zapytania? Radna PiS interweniuje u wojewody. "Homoterror"

Gdańska radna PiS, Anna Kołakowska, chce, by wojewoda zakazał Trójmiejskiego Marszu Równości. Jej petycję podpisało 800 osób.
- Wniosek radnej jest po prostu absurdalny - mówią organizatorzy marszu.

Anna Kołakowska, gdańska radna Prawa i Sprawiedliwości chce, by wojewoda pomorski zakazał zaplanowanego na sobotę (26 maja) Trójmiejskiego Marszu Równości. Uważa, że takie wydarzenia "propagują dewiacje seksualne" i "prowadzą w Gdańsku do zamieszek". 

"Postawić tamę propagowaniu dewiacji"

Jak informuje "Polska The Times", w piśmie do wojewody, Kołakowska domaga się "postawienia zdecydowanej tamy propagowania dewiacji seksualnych".

Według radnej PiS, środowiska LGBT prowadzą "zwiększone wysiłki w celu podważenia tradycyjnego modelu rodziny oraz przekonania młodego pokolenia o nieskrępowanej niczym swobodzie zachowań seksualnych".

"Brak reakcji na działalność organizacji homoseksualnych skutkuje swoistym homoterrorem" - argumentuje w piśmie do wojewody Kołakowska. Petycje dotyczącą odwołania marszu podpisało 800 osób.

"Będą stać z banerem"

- Wniosek radnej jest po prostu absurdalny, więc myślę, że pan wojewoda go nie poprze - mówił w rozmowie z tokfm.pl Nikodem Mrożek, prezes stowarzyszenia Tolerado, które organizują Trójmiejskiego Marszu Równości.

Mrożek przypomina sytuację z 2005 roku, kiedy zakazanie Parady Równości w Warszawie - przez ówczesnego prezydenta stolicy Lecha Kaczyńskiego - skończyło się przegraną naszego kraju przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. 

Szef stowarzyszenia Tolerado uważa, że to radna mobilizuje wrogie Marszowi Równości środowiska. - Spodziewam się, że pani radna pojawi się gdzieś przy trasie przemarszu, jak zwykle, z grupką 20-30 osób. Będą gdzieś stać z banerem, będą krzyczeć. Mają do tego prawo. Ale nie przejmujemy się tym, będziemy iść swoją trasą - zapewnia.

Dobrze znana radna

Anna Kołakowska to chyba najbardziej znana w Polsce radna z Gdańska. Ma radykalne poglądy i nie boi się ich manifestować.

W 2015 roku wraz z rodziną postanowiła zablokować Marsz Równości. Gdański sąd rejonowy uznał jej działania za wykroczenie, jednak nie zdecydował się na wymierzenie kary. 

Najsłynniejszą jednak sprawą, z udziałem Kołakowskiej, był jej internetowy wpis nawołujący do ogolenia na łyso posłanki PO - Agnieszki Pomaski.

Wpis radnej miał być odpowiedzią na podarcie przez posłankę projektu uchwały w sprawie obrony suwerenności RP i praw jej obywateli przygotowanej przez PiS; w reakcji na spór dotyczący Trybunału Konstytucyjnego. 

Ponad 40 zgłoszonych zgromadzeń

Do gdańskiego Urzędu Miasta zgłoszono ponad 40 zgromadzeń zaplanowanych również na 26 maja. Magistrat zakazał już siedmiu z nich. 

- Zakazaliśmy ich z dwojakich przyczyn. Po pierwsze, we wszystkich tych zgromadzeniach ich cel został określony jako walka z rozprzestrzeniającym się zjawiskiem wykorzystywania seksualnego dzieci przez pary homoseksualne i apel do władz o zakaz propagandy homoseksualnej w miejscach publicznych. Uznaliśmy, że jest to zamiar niczym nieuzasadnionego obrażania grupy, co stanowi naruszenie kodeksu karnego - mówiła w rozmowie z tokfm.pl Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzeczniczka prasowa prezydenta Gdańska. 

Drugim powodem zakazu zgromadzeń było kolidowanie ich trasy z tymi zgłoszonymi już wcześniej.

Ostateczna liczba zgromadzeń mających się odbyć w najbliższą sobotę znana będzie w czwartek.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (90)
Marsz Równości w Gdańsku pod znakiem zapytania? Rada PiS ostrzega przed "homoterrorem"
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 27 razy 19

  "Postawić tamę propagowaniu dewiacji !"

  PRAWDZIWI POLACY PROPAGUJĄ FASZYZM !

 • pt.nut

  Oceniono 22 razy 16

  Dewiantem to jest ten, ktory sie zada z tym babsztylem.

 • szats69

  Oceniono 16 razy 12

  Po pierwsze termin dewiacja nie jest aktualnie używany przez żadną gałąź nauki. Po drugie manifestacja jest pokojowa, więc jeśli ktoś wywołuje zamieszki to jej przeciwnicy. Także w złym kierunku kieruje Pani radna swój apel. Do swoich go kierować, do swoich. Dwa zdania wypowiedziała, a takie stężenie bredni.

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 17 razy 9

  W Boże Ciało będą parady katolików, a zatem mogą też być Parady Równości - nikt nie ma Polski na wyłączność.

 • mona_3

  Oceniono 14 razy 8

  Jeżeli radna Kołakowska i jej podobni NIE wybiorą się na marsz równości, z pewnością nie będzie żadnych zamieszek

 • state77

  Oceniono 16 razy 8

  Niech idzie za ciosem i żąda odwołania parad 31 maja, wtedy to dopiero będzie masa dewiantów seksualnych w sukienkach. Niby zdrowi, a rodzin i dzieci nie mają i ślubują wszyscy jednemu facetowi, to dopiero dewiacja!!!

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 18 razy 8

  Skretynienie katoprawicowych środowisk nie zna granic.
  Podobają im się marsze nawołujące do czystości etnicznej (czyli starotestamentowy rasizm), do ideologizacji państwa (ta cała naszość i Polak- katolik, to zwykłe intelektualne dno), do mszczenia się na starcach z peerelowskim rodowodem, do podziałów na my i oni.
  Nie podoba im się za to marsz odwołujący się do równych praw.

  To może katoprawicy należą się jakieś specjalne prawa?
  Na przykład darmowy zastrzyk rano i wieczorem oraz układanie klepek w głowie średniowiecznym kołowrotem.

  Swoją drogą, kto na taką kretynkę głosuje?
  Co trzeba mieć w głowie, by oddać swój głos na takie religianckie straszydło?

 • Wojciech Janik

  Oceniono 13 razy 7

  Takie idiotki należy izolować. Jacyś inni idioci wybrali ją na radną. To się nie mieści w pale dzielnicowego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX