"To żadna rewolucja". Samorządowcy krytykują pomysły Jakiego. Spodziewają się złych praktyk z Opola

- Patrząc na rozbudowaną sieć urzędniczą w Opolu nie mam żadnych wątpliwości, jakimi kryteriami będzie kierował się przy awansach i obsadzie stanowisk w Warszawie kandydat PiS-u - ocenia Anna Auksel-Sekutowicz z Nowoczesnej.

Jednym z postulatów Patryka Jakiego walczącego o fotel prezydenta Warszawy jest wydłużenie czasu pracy urzędów. - To postulat słuszny, ale zmiany te są już wprowadzane w Warszawie - twierdzi Anna Auksel-Sekutowicz z warszawskiego zarządu Nowoczesnej, na co dzień mieszkanka warszawskiej Białołęki. - W naszym urzędzie w poniedziałki i czwartki urząd dzielnicy otwarty jest do godziny 19 - dodaje. 

Trudno uznać, że kandydat prawicy wymyślił coś nowego. Od Jakiego oczekiwałabym prawdziwej oferty, związanej choćby z dostępnością do informacji o bieżącej działalności samorządu. Tu wciąż jeszcze jest wiele do zrobienia

Auksel-Sekutowicz przypomina, że w programie Nowoczesnej znajduje się m.in. propozycja wprowadzenia tzw. budżetu zadaniowego, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się o wydatkach miasta, a także upublicznienia informacji o strukturze zatrudnienia pracowników.

- Warszawa potrzebuje też zintegrowanej aplikacji do zgłaszania aktualnych potrzeb i problemów występujących w dzielnicach. To, czego dziś też brakuje, to prezentacji uchwał miasta oraz dzielnic w ujęciu tematycznym w BIP, co umożliwiłoby mieszkańcom łatwe odszukanie interesujących ich treści - mówi Auksel-Sekutowicz.

Zauważa również, że konieczne jest wprowadzenie transparentności oświadczeń majątkowych urzędników pracujących w wydziałach zajmujących się decyzjami reprywatyzacyjnymi.

Zobacz także: Patryk Jaki usmażył na grillu kiełbasę wyborczą. Dosłownie. "Proszę przepuścić damy!"

Najpierw asystent, potem wiceprezydent

Podczas jednej z konferencji prasowych Patryk Jaki podkreślił, że jego pierwsze decyzje jako prezydenta Warszawy będą dotyczyły awansów i likwidacji "układów w urzędach". - Jestem skłonna w to uwierzyć - komentuje Anna Auksel-Sekutowicz, dodając:

Patrząc na rozbudowaną sieć urzędniczą w Opolu nie mam żadnych wątpliwości, jakimi kryteriami będzie kierował się przy awansach i obsadzie stanowisk w Warszawie kandydat PiS-u

- Warto w tym miejscu zapytać o rolę pana Marcina Rola, bliskiego współpracownika pana ministra - wtóruje jej Sławomir Potapowicz, przewodniczący regionu warszawskiego Nowoczesnej. - Pan Marcin Rol zaczynał karierę jako asystent Patryka Jakiego, by chwilę potem zostać wiceprezydentem Opola. A przypominam, że nie posiadał nawet odpowiedniego stażu pracy do zajmowania tego stanowiska. Można więc zadać pytanie, czy o karierze w warszawskim samorządzie mają decydować kompetencje, czy znajomość z panem Jakim? - pyta Auksel-Sekutowicz.

Na antenie Radia TOK FM o braku wiarygodności Patryka Jakiego wspomniał również warszawski radny Jan Śpiewak.  

- Jest osobą, która jest desantem politycznym z Opola. W Opolu pokazał, jak rządzi jego układ polityczny. O ile dobrze pamiętam, jego tata jest szefem opolskich wodociągów. Pamiętamy przyłączenie Dobrzynia, czyli siłowe przyłączenie gmin podopolskich. Tam pokazał, że ważne są dla niego stanowiska, układy, apanaże. A teraz próbuje zrobić desant na Warszawę - ocenił. 

Miejskie szpitale bez klauzuli sumienia? "Nikt nie będzie prawił kazań"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
"To żadna rewolucja". Samorządowcy krytykują pomysły Jakiego. Spodziewają się złych praktyk z Opola
Zaloguj się
 • popijajac_piwo

  Oceniono 12 razy 6

  Niech Patyk Nijaki pracuje 24 godziny na dobę...

 • i.o.to.chodzi

  Oceniono 11 razy 5

  Jaki obiecuje jedną rzecz: skok na kasę, bo przecież jego partii pieniądze zawsze się należały.

  W budżecie centralnym już są pustki, to trzeba zrobić skok na kasę w samorządach. Tam jeszcze można sporo wyciągnąć. Setki etatów w Warszawie to jest coś, co warte jest programu Koryto+.

 • mr.superlatywny

  Oceniono 9 razy 5

  Jaki: Kto zamordowal burmistrza Dietera Przewdzinga ??!

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 10 razy 4

  Nie dość, że tłuk skończony, to jeszcze kibol.

 • Michał Fuk

  Oceniono 3 razy 3

  Po rządach Jakiego afera reprywatyzacyjna będzie miłym wspomnieniem. Armia czerwona nie wywiozła z Niemiec tylu łupów, ile Jaki i PiS wywiozą z Warszawy.

 • nutka7.17

  Oceniono 9 razy 3

  Jaki pajac:)

 • andrew1507

  Oceniono 2 razy 2

  Pana Jakiego i jego pryncypała Ziobre poznaliśmy z wielkiego zaangażowania w niszczenie państwa prawa i demokracji, demolkę sadownictwa i takiej zwyklej przyzwoitości.
  Ponadto Pan Jaki jako wyrobnik ustawy o IPN jest odpowiedzialny za ogromne straty Polski na niwie międzynarodowej.
  Tego wszystkiego nie da się odkręcić przez lata a może nawet dziesięciolecia.
  Dlatego uważam, ze glosowanie gdziekolwiek i kiedykolwiek na te ponure twarze PiS to działanie przeciwko Polkom i Polakom, naszym dzieciom i wnukom.
  Trzeba tez zapytać się czy osoby te nie są obciążone poglądami bliskimi skrajnemu nacjonalizmowi a może nawet faszyzmowi/komunizmowi?

 • marywil2012

  Oceniono 6 razy 2

  jeśli pis promuje Jakiego, to znaczy, że albo ławka jest baardzo krótka, i skończyły im się postsolidarnościowe kadry i zaczęli brać z rzędu asystentów pokroju misiewicza, albo chodzi o pognębienie warszawy, bo trudno mi wyobrazić sobie czlowiek o tak niskich kompetencjach intelektualnych, który nie jest w stanie nawet sklecić samodzielnie zdania, był w stanie zarządzać samodzielnie czymś większym niż małorolnym gospodarstwem na podkarpaciu. pewnie chodzi o jedno i drugie. Pis nie ma osobowości w swoich szeregach, które by pociągnęły warszawiaków, a z drugiej przecież chodzi o pokazanie, że pis nie będzie się liczył z tym lekceważącym pis miastem. skoro wystawia się jakiego, to znaczy, że jest w istocie obojętne kto rządzi warszawą. Jeśli wygra to znaczy, że warszawiacy nie mają zamiaru zmienić niczego na lepsze w mieście. Czeka ich pozorne sprzątanie po nadużyciach przy reprywatyzacji przy jednoczesnym ładowaniu misiewiczów na stołki na wszystkich szczeblach.

 • andrew1507

  Oceniono 1 raz 1

  Suwerenie powiedz głośno i dobitnie w każdym możliwym momencie i sytuacji.
  NIE CHCEMY PIS I RZADU PiS.
  CHCEMY NOWYCH PILNYCH WYBOROW, NIE CHCEMY CZEKAC DO 2019R.
  CHCEMY PILNEGO SAMOROZWIAZANIA SEJMU.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX