Protest niepełnosprawnych w Sejmie zawieszony. Poseł PiS: W odruchu serca zadziałaliśmy natychmiast

- Żaden rząd nie był do tej pory tak prospołeczny, jak rząd Prawa i Sprawiedliwości - w ten sposób poseł PiS Karol Karski skomentował zakończenie protestu w Sejmie.

Zakończenie protestu przez osoby niepełnosprawne i ich rodziców skomentowali podczas "Wyborów w TOK-u" goście Dominiki Wielowieyskiej. Zdaniem Julii Pitery decyzja o zakończeniu protestu nie jest klęską, ponieważ to, co się wydarzyło "wprowadziło do świadomości społecznej przekonanie, że niepełnosprawni są równoprawnymi uczestnikami społeczności". Dodała też, że "wszyscy w PiS pochylają się nad cierpieniem Kaczyńskiego, ale nie ma zrozumienia dla niepełnosprawnych".

„Ciężko znosili szarpanie i obrażanie ich mam”

Z kolei Paulina Hening-Kloska z Nowoczesnej mówiła w TOK FM, że przyczynić się do tego mogło to, jak protestujący byli potraktowani przez Straż Marszałkowską.

- Osoby młodsze protestujące w Sejmie dobrze znosiły sam protest. Natomiast te wszystkie emocjonalne zdarzenia, które miały miejsce bardzo negatywnie wpływają na ich samopoczucie. Ciężko to znosili, widząc, jak mamy są szarpane przez straż marszałkowską, wyzywane przez polityków. 

Karol Karski z PiS- u podkreślał, że protest był przede wszystkim polityczny.

- Mamy do czynienia z sytuacją, w której - i mówię to z przykrością - ten protest znalazł się w otulinie politycznej. Przy tej sprawie postanowiła ogrzać się opozycja - zaznaczył.

A kto się ogrzewał w 2014 roku? - zapytała prowadząca program Dominika Wielowieyską, jednocześnie odpowiadając: Poseł Kaczyński i poseł Mularczyk. 

- Te osoby mają rację, które chcą, aby niepełnosprawni otrzymali lepsze warunki. My w odruchu serca od razu, na drugi dzień, zadeklarowaliśmy, że to, co jest do wykonania, wykonujemy natychmiast. Za kilka dni był projekt ustawy. A od 1 czerwca będą wypłacane pierwsze środki finansowe, to jest duże osiągnięcie osób niepełnosprawnych. Żaden rząd nie był do tej pory tak prospołeczny, jak rząd Prawa i Sprawiedliwości - kontynuował Karol Karski.

Zobacz także: Ten film to hit sieci. Wałęsa pokazał starą rozmowę z Macierewiczem. "Poproszę swoją teczkę"

Odcięci od świata

Przypomnijmy. Protestujący domagają się 500 zł dodatku w gotówce na rehabilitację. Sytuacja protestujących od piątku znacząco się pogorszyła w związku z trwającym w Sejmie Zgromadzeniem Parlamentarnym NATO.

Kancelaria Sejmu - tłumacząc się względami bezpieczeństwa - odcięła ich całkowicie od świata. Poza tym niepełnosprawnym ograniczono dostęp do wind, którymi jeździli do łazienek. A palącym opiekunom przez wiele godzin odmawiano wyjścia do palarni.

Żalek o protestujących rodzicach: Nie można dać im tej gotówki. Traktują dzieci jak żywe tarcze

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (243)
Protest niepełnosprawnych w Sejmie zawieszony. Poseł PiS: W odruchu serca zadziałaliśmy natychmiast
Zaloguj się
 • Andrzej Krywen

  Oceniono 52 razy 46

  "Żaden rząd nie był tak prospoleczny.... jak PiS" - to prawda panie Karski, potwierdzam i mam rowniez nadzieję, że żaden przyszły rząd nie będzie szedł w Wasze ślady. Waszego szkodnictwa i hipokryzji wystarczy. Długo będzie trzeba po was sprzątać.

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 38 razy 34

  Pijany meleks się odezwał. Prekursor elektromobilności.

 • Oceniono 35 razy 31

  Protest był politycznym, bo to politycy decydują o poziomie życia osób z niepełnosprawnosciami.

 • petrucchio

  Oceniono 30 razy 26

  Pojechał jak meleksem. Empatia PiS !

 • tadjan

  Oceniono 28 razy 22

  No, ale skoro szczerbaty poważył się zabić brata dla władzy...... to co mu tam jacyś niepełnosprawni.

 • tadjan

  Oceniono 24 razy 20

  spasione purpury dobrze się sprawiły, dekalog schowany za szafę . ....... sprawił, że niepełnosprawnych olali jak okupanci. Ale to wróci do nich szybciej niż im się wydaje!

 • jakub13579

  Oceniono 23 razy 19

  Nie wolno nienawidziec ludzi . Trzeba byc wyrozumialym.. Trzeba byc przyjaznym.
  Ale jak slysze zalka, albo tego od melexow kurskiego to marze, zeby dac im po mordzie. Zeby sie kopytami nakryli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX