Do Petru posłowie PiS krzyczeli "przeproś żonę!". Co mówią, gdy wyszła na jaw zdrada Pięty?

"Sprawa niepełnosprawnych medialnie skończyła się, na medialną scenę totalni wtaczają "Anastazję" - tak poseł Pawłowicz komentuje doniesienia o romansie posła Pięty, kolegi z PiS. Wszystkiemu winna jest... opozycja.

"Albo powstrzymamy lewackich totalitarystów i zdołamy zapobiec degeneracji rodziny, małżeństwa i wychowania dzieci, albo Europy nie będzie!" - grzmiał w 2013 roku poseł PiS, Stanisław Pięta, gorliwy katolik, o którego trwającym kilka miesięcy romansie poinformował wczoraj "Fakt"

Przez ponad pół roku, znany z obrony tradycyjnych rodzinnych wartości, parlamentarzysta miał według dziennika kochankę (poseł ma żonę i dziecko), którą zwodził obietnicami założenia rodziny, a następnie porzucił. Politycy PiS nie za bardzo się tym przejmują. 

Łatwo oskarżać

Politycy PiS nie od dziś stoją na straży tradycyjnej moralności posłów opozycji, nawet jeśli ci nie kreują się na jej obrońców. Wystarczy przypomnieć sprawę Stanisława Gawłowskiego, byłego już sekretarza PO, którego mieszkanie wynajęła kobieta żyjąca ze sponsoringu. Jak mówi, polityk nic o tym sposobie jej zarobkowania nie wiedział. 

Stanisław Brzozowski, radny PiS z Komisji Kultury z lubelskiej Rady Miasta, od razu odniósł się do doniesień o agencji towarzyskiej działającej w należącym do Gawłowskiego mieszkaniu jako do "afery burdelowej". 

Radny z Lublina stwierdził, że sensu nabrał ponownie program Józefa Piłsudskiego, zawierający się w trzech słowach „Bić kur…y i złodziei”. „Niestety od czasów marszałka namnożyło się tego tałatajstwa, bo kures…wo i złodziejstwo popłacało. Jest nadzieja na zmianę. Trzeba jeszcze oczyścić samorządy z aferzystów z układu PO i PSL” – pisał Stanisław Brzozowski na swoim profilu

Kiedy w 2017 roku na jaw wyszedł romans Ryszarda Petru, posłowie PiS po wejściu na mównicę sejmową ówczesnego przewodniczącego Nowoczesnej krzyczeli "przeproś żonę!". 

Posłowie PiS nie krzyczą tego komunikatu w stronę partyjnego kolegi, Stanisława Pięty.

Spiski, spiski, wszędzie spiski

Kiedy hipokryzja posła PiS wyszła na jaw, w sieci od razu pojawiły się teorie spiskowe, które mają tłumaczyć postępowanie polityka partii rządzącej. 

Irena Szafrańska, prawicowa blogerka z Lublina, w działaniach Ilony P., kochanki Stanisława Pięty, widzi zakrojoną na szeroką skalę operację sił wrogich PiS-owi. 

Poseł Krystyna Pawłowicz jest tego samego zdania. Polityk stwierdziła, że ujawnienie w tym momencie pozamałżeńskiego romansu Stanisława Pięty, to nic innego jak kolejna - po proteście niepełnosprawnych - intryga "opozycji totalnej". 

Samuel Pereira, szef portalu TVP Info, który w telewizji publicznej został zatrudniony po zwycięstwie PiS, nazwał dziennikarzy, którzy ujawnili hipokryzję polityka tej partii, "hienami". "3 zdania o 'aferze' Faktu: Brukowiec chciał uderzyć w Piętę, bo jest z PiS - a tak naprawdę największą krzywdę wyrządził jego rodzinie i samej Izabeli, która stała się "gwiazdą" w charakterze mało dla siebie przyjemnym. Tak działają hieny. Od hien dobrze się trzymać z daleka".

Tymczasem kierowana przez Jacka Kurskiego TVP wytrwale emitowała informacje o romansie Ryszarda Petru, choć ten nie kreował się na wzorowego katolika i strażnika moralności. 

Czytaj też: Pięta do kochanki: chcę gładzić cię po ciążowym brzuchu. Internauci oburzeni hipokryzją posła PiS

"Kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem"

Pięta, Zbonikowski, Bonkowski, Szeliga - to nazwiska polityków PiS, które kojarzą się nie tylko z głoszonymi przez nich konserwatywnymi poglądami. Przywodzą też na myśl ich "niemoralne" - w myśl głoszonych przez nich haseł - postępki. 

Przypomnijmy kilka z nich.

Poseł Piotr Szeliga w 2013 roku był szantażowany przez kobietę, która twierdziła, że miał jej zapłacić 200 zł za seks, ale tego nie zrobił. Sprawa trafiła do sądu. Magdalena I., wraz z towarzyszami, została skazana. Poseł miał odnieść się do oskarżeń rzucanych przez kobietę po zakończeniu postępowania. Nie zrobił tego. W partii Jarosława Kaczyńskiego nie jest już mile widziany. 

Co innego Łukasz Zbonikowski, który nadal zasila szeregi PiS. W maju 2017 wszczęte zostało przeciwko niemu śledztwo w sprawie podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych. Dwa lata wcześniej miał pobić swoją żonę i siłą zabrać jej telefon, którym go nagrała.

Łukasz Zbonikowski za uszami miał jednak znacznie więcej. Jak się okazało, zdradzał swoją żonę z niejaką Goldie - Lidią Wiśniewską, która oficjalnie zatrudniona była jako asystentka krajowa Kosmy Złotowskiego, europosła PiS. To on także w 2008 roku razem z posłem Karolem Karskim (również PiS) odbył niesławny rajd meleksem na Malcie, po którym hotel zgłosił się po odszkodowanie.

PiS niedawno zawiesił w prawach członka senatora Waldemara Bonkowskiego. Polityk umieścił na jednym ze swoich profili film  "Jak Żyd Żyda gonił na śmierć" - dzieło  nazistowskiej propagandy. W momencie napiętych stosunków z Izraelem, nawet on nie mógł sobie na to pozwolić. Partii nie interesowały jednak zupełnie wcześniejsze doniesienia o jego znęcaniu się nad żoną i zdradzaniu jej z kochanką. 

Wygląda na to, że również posłowi Pięcie cudzołożenie się upiecze. Jacek Sasin w Radiu Zet stwierdził, że brakuje zrozumienia dla ludzkiej słabości: "Najlepiej, żebyśmy wszyscy byli bez grzechu, ale już w Biblii jest zapisane, że kto jest bez grzechu – niech pierwszy rzuci kamieniem. Warto się tą metodą posłużyć" - stwierdził na antenie stacji poseł PiS. 

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM