"Cenzura". Dziennikarze mają zakaz wstępu do sejmowego holu głównego

Opozycja zapowiada, że będzie domagała się od marszałka Kuchcińskiego przywrócenia starych zasad dostępu do Sejmu. Od rana dziennikarze i goście nie mogą wchodzić do holu głównego. Oficjalnie - przez remont.

Ograniczenia w dostępie do sejmowego holu głównego zaczęły się w czasie protestu niepełnosprawnych i ich opiekunów. Od piątku (25 maja) nawet kamery telewizyjne znikły z holu głównego, gdzie trwała akcja protestacyjna.

Ale choć protestujących od niedzieli nie ma w Sejmie - dziennikarze i goście nadal mają zakaz wstępu. Skończyło się też Zgromadzenie Parlamentarne NATO, którym tłumaczono restrykcje, dotyczące poruszania się po budynkach parlamentu.

Oficjalnie - jak informuje reporter TOK FM - wszystko przez remont. - Na zdjęciach, które posłowie umieszczają w mediach społecznościowych widać, że remont holu głównego jeszcze się nie rozpoczął. Docelowo wyczyszczona ma zostać posadzka, na której spali protestujący oraz odmalowane zostaną ściany, na których rodzice wieszali swoje transparenty i kartki z wyrazami poparcia, które otrzymywali - relacjonuje Roch Kowalski.

Według opozycji, remont to zasłona dymna. Bo rządzącym chodzi o to, by po prostu dziennikarzy w Sejmie nie było. - Nic tam się nie dzieje. Państwo powinniście być tam, aby mieć kontakt z politykami. Próba wyrzucenia was z głównego budynku Sejmu, to jest nic innego jak cenzura - ocenia Marcin Kierwiński z PO.

Posłowie opozycji zapowiadają, że będą domagać się od marszałka Marka Kuchcińskiego przywrócenia starych zasad dostępu do Sejmu.

Nie wiadomo jak długo potrwa remont. -  O szczegółowy zakres prac pytałem dyrektora Centrum Informacyjnego Sejmu. Niestety do tej pory nie dostałem odpowiedzi, ani na pytanie, co konkretnie jest remontowane, ani w jaki sposób remont wpływałby na normalną pracę dziennikarzy - relacjonuje Roch Kowalski.

Czytaj też: "Polityka PiS jest cyniczna". Borowski wie, dlaczego rząd nie chciał dać niepełnosprawnym 500 zł>>>

Awantura na sesji lubelskiej rady miasta

DOSTĘP PREMIUM