Jaki obiecuje zostawienie Okęcia, bo chce wygrać wybory? Sasin: Lotnisko w centrum to zły pomysł
Były kandydat PiS na prezydenta stolicy nie składa takich obietnic jak Patryk Jaki, który uspokaja, że Okęcie "może zostać, ale jako lotnisko lokalne".
Przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów i kandydat PiS na prezydenta Warszawy z 2014 r. Jacek Sasin bronił na antenie TOK FM planu stworzenia Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) w oddalonym o 40 km od Warszawy Baranowie. W ubiegłym tygodniu prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która umożliwi jego powstanie.
Budowa CPK oznacza - według deklaracji rządu - zamknięcie warszawskiego lotniska im. Fryderyka Chopina.
Jacek Sasin mówił w Poranku Radia TOK FM o tym, że lotnisko na Okęciu "będzie wygaszane", choć jego kolega z rządu - Patryk Jaki, obecny kandydat PiS na prezydenta Warszawy, obiecuje, że "Okęcie może zostać, ale jako lotnisko lokalne". Czy obietnice Jakiego ws. pozostawienia Okęcia to tylko element kampanii wyborczej?
Czytaj też: "To jest gigantomania. PiS chce budować lotnisko w szczerym polu". Trzaskowski krytykuje CPK>>>
- Jako były wojewoda mazowiecki wiem, jakim problemem dla okolicznych mieszkańców jest to lotnisko: generuje hałas, uniemożliwia rozwój okolicznych dzielnic i tworzenia tam budynków użyteczności publicznej: szkół, przedszkoli, szpitali - komentował Jacek Sasin.
Modlin? Fatalne warunki meteorologiczne
- Lotnisko w centrum to nie jest dobry pomysł, we wszystkich dużych miastach się od tego odchodzi, buduje się je niedaleko aglomeracji - ocenił przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów. I zgodnie z rządowymi planami, uważa, że lotniskiem zapasowym dla Warszawy powinien być nie Modlin tylko Radom, który od stolicy dzieli ok. 93 km
Przypomnijmy, budowa lotniska w Modlinie którego budowa kosztowała 380 mln zł, a miejscowość leży 40 km od Warszawy.
- To lotnisko ma fatalne warunki meteorologiczne, przez wiele dni nie można przez nie z niego korzystać - podkreślił Jacek Sasin.
W rozmowie z portalem tokfm.pl minister Sasin przyznał, że kandydaci PiS na prezydentów mogą liczyć na niezależność od centralnej polityki partii. - Zasadnicze zręby polityki samorządowej są w całym kraju takie same. PiS je standaryzuje, natomiast dla każdego miasta istnieje indywidualny program kandydata.
Czytaj też: Kandydat PSL na prezydenta stolicy o Warszawie, która ma być "jak truskawki"
Minister nie chciał komentować pozostałych szczegółów programu kandydata PiS Patryka Jakiego. - Będziemy go poznawać sukcesywnie w trakcie kampanii wyborczej. Trzeba dziś pytać Patryka Jakiego, jakie są jego konkretne propozycje dla Warszawy - stwierdził.
Czytaj też: "Mieszkańcy nie zostaną wywłaszczeni pod hotele". Czy deklaracje rządu uspokoją nastroje w Baranowie?>>>
-
Prace komisji ds. wpływów należy bojkotować? Miller proponuje specjalny fundusz, by zebrać pieniądze na kary
-
Moskwa po ataku dronów. Putin "robi z tego prawie że sukces". Rosjanie wyjdą na ulice? "To jednak drąży"
-
Protest rektora ws. "lex Tusk". "Nie mogę pozostać bierny". Czy profesor spodziewa się reakcji min. Czarnka?
-
Aktorowi Antoniemu K. grożą dwa lata więzienia. Jest akt oskarżenia
-
Zjednoczona Prawica liderem najnowszego sondażu. Ale na tym dobre wiadomości dla obozu władzy się kończą
- Ponad 2000 dzieci z Ukrainy bezprawnie deportowane na Białoruś. Wydano na ten cel 29 mln rubli
- Był nacjonalistą, aż poznał lewaczkę. "Szedłem z nią do łóżka, a potem się z tego spowiadałem"
- Wyniki Lotto 31.05.2023, środa [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Ekstra Pensja, Ekstra Premia]
- Debata o "lex Tusk" w Parlamencie Europejskim. "PiS i jego liderzy, imitujący Putina są pod wpływem Rosji"
- Duda "nie rozumie" krytyki "lex Tusk" ze strony USA. "Błędy w tłumaczeniu"