To Marek Jakubiak będzie reprezentował Kukiz'15 w komisji śledczej ds. VAT

Po południu sejmowa komisja zajmie się dwoma projektami dot. powołania komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT. Marek Jakubiak w TOK FM ujawnił, że to on będzie reprezentować Kukiz'15 w nowej komisji śledczej.

Pierwszy projekt dotyczący powołania komisji ds. VAT został zaproponowany przez Kukiz'15, drugi przez Prawo i Sprawiedliwość. Najprawdopodobniej, na najbliższych posiedzeniach Sejmu dojdzie do powołania komisji.

Czytaj też: Prześwietlić VAT za czasów PO i PSL? "PiS próbuje ugasić pożar wywołany nagrodami Beaty Szydło">>>

Projekt uchwały w sprawie komisji śledczej ds. VAT-u ugrupowanie Pawła Kukiza złożyło już we wrześniu 2017 roku. Przez pół roku nic się z nim nie działo, po czym PiS stworzył własną, ale bardzo podobną propozycję. Między projektami jest jednak zasadnicza różnica. Uchwała PiS wyłącza z rozpatrywania lata 2015-2016, a więc skupia się tylko na czasach rządów PO.

- Ja będę przedstawicielem Kukiz’15 w tej komisji - poinformował poseł Marek Jakubiak w Poranku Radia TOK FM.

Polityk Kukiz'15 przyznał, że ma "pretensję do PiS". - Nagle pojawia się bardzo podobny projekt uchwały, w którym tylko wycięte są ostatnie lata, czyli 2015 i 2016. Ta dziura istnieje dalej. Pieniądze są dalej wyprowadzane. To, że w mniejszej skali, nie upoważnia do tego, żeby mówić, że jest wszystko w porządku - mówił na antenie TOK FM. 

Nowa sejmowa komisja śledcza ma mieć 9 członków, 5 z partii rządzących. Według zapowiedzi, jej pracami będzie kierować Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj też: "Nie udało się dorwać Tuska przy Smoleńsku. Trzeba dorwać przy VAT"

"Pan Śpiewak to fajny chłopak"

Nadal nie wiadomo, kto będzie kandydatem Kukiz'15 na prezydenta Warszawy. W grę wchodzi, przypomnijmy, poparcie przez ugrupowanie Pawła Kukiza kandydatury Jana Śpiewaka.

Poseł Jakubiak pytany o Śpiewaka stwierdził, że "dyskusje trwają". Nie chciał zdradzić szczegółów, ale sugeruje inne rozwiązanie.

- Popieram Pawła Kukiza, że pan Śpiewak jest fajnym chłopakiem, ale jako trzecia siła polityczna powinniśmy mieć własnego kandydata - mówił w TOK FM.  I przypomniał, że najważniejsze dla Kukiz'15 są jednomandatowe okręgi wyborcze.

Czytaj też: "PO i PiS traktują Warszawę jak folwark". Śpiewak o niezwykłym sojuszu. Z Razem i Kukizem>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
To Marek Jakubiak będzie reprezentował Kukiz'15 w komisji śledczej ds. VAT
Zaloguj się
 • vito60

  Oceniono 1 raz 1

  A ten wiejski lowelas VAT płaci jak należy?

 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz 1

  Jest cos chorego zalozycielski grzech pierworodny czycierpe iz powolywac nalezy proteze sadownictwa w postaci komisji sledczych. System bezprawia nauczyl sie radzic sobie z tego typu narzedziem, stosujac taktyke, niczego nie pamietam, decyzje zapadaly odgornie, a w ogole SS pracowalem w kuchni. Coraz mniej we mnie optymizmu iz te osmiorniczke uda sie wyplenic, pozostaje zaorac mafijna czycia z jego scierwizmem i budowac struktury panstwa w oparciu o nowe kadry.

 • Dorota Mazurek

  0

  Bardzo dobrze. Jakubiak to rozsądny, inteligentny oraz totalnie bystry facet. Gdy część komisji może żądać krwi, on wprowadzi spokój i rozsądek w działaniach. Serio, najważniejsze jest to aby rozwiązać problematykę (a przede wszystkim lukę vat) a winnych wsadzić do ciupy. Jakubiak to osoba o odpowiednich kompetencjach do tego stanowiska.

 • gebe14

  0

  niech sobie ta gejowską apaszke założy

 • s-w-z

  0

  Mocno j. bnięty, jak większość kukizowców.

 • stef0909

  0

  Ten facet wszędzie pcha się na szkło ma parcie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX