Bezprzewodowy internet w pociągach Pendolino? Zamiast Wi-Fi jest kolejna obietnica PKP Intercity

PKP Intercity ogłosiło właśnie, że prowadzi negocjacje z firmą Alstom - producentem składów Pendolino, które dotyczą instalacji sieci Wi-Fi w tych pociągach.

Problem z brakiem internetu w ekspresach premium PKP Intercity jest znany. Przewoźnikowi nie udało się go rozwiązać, mimo że pociągi pojawiły się na torach w 2014 roku. Zdaniem Michała Szymajdy z Rynku Kolejowego, winę za to ponosi ponosi PKP Intercity.

- Pociągi nie zostały wyposażone fabrycznie w taki system, który uniemożliwiałby nadawanie sygnału bezprzewodowego Wi-Fi - mówi Szymajda. I dodaje, że nie przewidywała tego umowa pomiędzy PKP Intercity a producentem. W związku z tym montaż takich urządzeń związany byłby z naruszeniem gwarancji na pociągi.

- Trzeba przeprowadzić niewielkie, ale wpływające na jego bezpieczeństwo, na certyfikowanie tego pociągu, zmiany konstrukcyjne, to wszystko ma wpływ na istnienie gwarancji na ten pociąg - podkreśla. 

Rzecznik prasowy PKP Intercity Agnieszka Serbeńska nie podaje, kiedy zakończą się negocjacje i kiedy pasażerowie będą mogli korzystać z internetu w pociągach Pendolino.

TOK FM PREMIUM