Grzegorz Schetyna nie zmieni zdania. Były minister PiS kandydatem PO na prezydenta Wrocławia

Na poparcie PO liczy Jacek Sutryk, wrocławski społecznik, lecz Grzegorz Schetyna podtrzymuje poparcie dla Kazimierza Ujazdowskiego. "Nie wierzę, że sprawny urzędnik podejmie wyzwanie miasta".

Jacek Sutryk, dyrektor departamentu spraw społecznych wrocławskiego magistratu, liczy na rozmowy z Platformą Obywatelską w sprawie swojej kandydatury na prezydenta Wrocławia. Popierają go Rafał Dudkiewicz, obecny prezydent, oraz Nowoczesna i SLD. Według sondaży ma mieć 30 proc. poparcia. 

Grzegorz Schetyna: "Nie wierzę, że podejmie wyzwanie miasta"

Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO, nie planuje jednak zmiany popieranego przez ugrupowanie kandydata. Prezydentem Wrocławia ma być Kazimierz Michał Ujazdowski, były członek PiS

- Jacek Sutryk jest kandydatem Rafała Dudkiewicza, kontynuacji polityki miejskiej - mówił w Poranku Radia TOK FM Grzegorz Schetyna. 

- Nowoczesnej, SLD i społecznego skrętu w lewo - dopowiedział prowadzący Jacek Żakowski - To jest człowiek, który spokojnie rozładował romskie osiedle. 

- Nie, proszę nie mieć złudzeń, znam jego przekonania. To jest kandydat kontynuacji. Wrocław to jest wielkie wyzwanie jako miasto. Liderem miasta zawsze była osoba wielkiego potencjału, tak było ze Zdrojewskim, tak było z Dudkiewiczem. Z całym szacunkiem dla Jacka Sutryka, ale nie wierzę, że sprawny urzędnik podejmie wyzwanie miasta, następnego etapu 2020, 2030, 2040.

Kazimierz Ujazdowski i miejskie in vitro? "Mam z nim to ustalone"

Kazimierz Ujazdowski ma zaledwie kilkunastoprocentowe poparcie. W jaki zatem sposób ten ultrakonserwatysta miałby podjąć wyzwanie miasta? - dopytywał Jacek Żakowski. 

- Ujazdowski jest politykiem, który ma doświadczenie, jeśli chodzi o Wrocław. To jest kwestia tego jak przekona mieszkańców do siebie i swojej wizji - wyjaśniał przewodniczący Platformy i dodał, że Wrocław czeka na zmianę i nowe otwarcie - To nie kwestia poglądów Ujazdowskiego jest tutaj kluczowa.

- Jest kluczowa. Da pieniądze na miejski program in vitro? - zaprotestował Żakowski. 

- Oczywiście, że tak. Mam z nim to ustalone. I da zgodę na Paradę Równości. Wrocław jest miastem wolności. Wrocław potrzebuje wielkich wyzwań. Ujazdowski, mimo dotyczących go kontrowersji, jest taką osobą i musi do siebie przekonać Wrocławian.

Ile czasu Platforma da swojemu kandydatowi na zjednanie sobie mieszkańców? 

- Całą kampanię wyborczą - odparł Grzegorz Schetyna, rozwiewając wątpliwości co do ewentualnej zmiany poparcia ugrupowania.  

DOSTĘP PREMIUM