Żakowski apeluje do Kaczyńskiego, by zajął się morderstwami fok. "Foka z pewnością nie należy do PO"

- Sprawa jest poważna. Chodzi o stosunek do naszej spuścizny przyrodniczej - Żakowski prosi prezesa PiS o zajęcie się fokami. Do apelu przyłączył się Grzegorz Schetyna, szef PO.

Nad Bałtykiem ktoś morduje foki. Znaleziono już pięć okaleczonych ciał. Policja szuka sprawcy, a organizacje pozarządowe obiecują nagrodę za pomoc w jego ustaleniu.

Jacek Żakowski wraz z redakcją Poranka Radia TOK FM wystosował apel do przewodniczącego PiS Jarosława Kaczyńskiego, by ten zajął stanowisko w obronie tych morskich ssaków. - Sprawa jest poważna. Chodzi o stosunek do naszej spuścizny przyrodniczej i stosunek człowieka do reszty przyrody - podkreślał dziennikarz.

Kaczyński wrażliwy na żywe stworzenia

- Pan jest jednym z niewielu polskich polityków, którzy za znak firmowy przybrali sobie wrażliwość na różne żywe stworzenia… ludzi to może nie dotyczy, ale zwierząt tak. Foka z pewnością nie należy do PO, nie jest także lewicówą. Foki, o ile wiem, odmawiały udziału w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i nie współpracowały ze służbami PRL - ironizował prowadzący, i już z powagą prosił o zaopiekowanie się zwierzętami.

- Nie ma powodu by pozwalać pańskim politycznym przyjaciołom na tolerowanie tego, co się dzieje na Wybrzeżu. To źle świadczy o narodzie i źle go na przyszłość kształtuje - apelował Żakowski.

Schetyna: To przyzwolenie na okrutne zachowania

O potrzebie kontroli populacji tych zwierząt mówili niedawno politycy - m.in. posłanka PiS Dorota Arciszewska-Mielewczyk, nazywając je szkodnikami. Pojawiły się nawet wypowiedzi sugerujące, że powinna zostać wydana zgoda na strzelanie do fok.

W dalszej części audycji do brutalnego traktowania fok odniósł się przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. - To przyzwolenie na okrutne zachowania, nie tylko w sprawie fok. Trzeba piętnować wszystkich, którzy je dają. Nie słyszałem głosu Jarosława Kaczyńskiego od sześciu tygodni w żadnej sprawie, więc jeśli zechciałby się wypowiedzieć w sprawie fok, to przyjąłbym to z otwartością - mówił szef największej partii opozycji.

W Polsce żyje około 30 tys. fok szarych, co stanowi 30 proc. występującej tu jeszcze sto lat temu populacji. Reszta zginęła wskutek polowań i wprowadzanych do morza zanieczyszczeń. Dzisiaj przetrwania nie ułatwia im stale rozwijająca się turystyka, drastycznie wpływająca na kurczenie się naturalnie zamieszkiwanych przez foki terenów.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (41)
Jacek Żakowski apeluje do Jarosława Kaczyńskiego, by zajął się morderstwami fok w Bałtyku
Zaloguj się
 • kieszonkowiec12

  Oceniono 5 razy 3

  Bardzo dobry apel pana Żakowskiego. Ale prezes zajęty jest na razie chorym kolanem, poza tym pewnie chce wesprzeć polskie rybołówstwo, a foki w tym przeszkadzają. Debilnym ludziom przeszkadza wszystko, zwłaszcza katolom, którym ich wyimaginowana bozia z oddalonej tysiące km pustyni dała niby moc nad światem.

 • pumpuma

  Oceniono 4 razy 2

  Katolicko narodowe trolle, czy kto was tam nasłał. Śmiał się będę jak przyjdzie prezes i wam się wszystkim każe schować, a winnych każe powiesić. Bo coś ja czuję, że mylicie niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu jakkolwiek to zrozumiecie :)

 • tomaselli

  Oceniono 2 razy 0

  Niech pan redaktor zajmie sie regularnym odstrzalem fok w Szwecji. A poza tym to co ma wspolnego Prezes z fokami ?

 • soso_soso

  Oceniono 4 razy 0

  Morderstwo to chyba dotyczy ludzi, czyż nie? Żakowski kiedyś zapluwał się, że zginęli a nie polegli a dzisiaj manipuluje słowami bo tak mu pasuje.

 • ted2424

  Oceniono 6 razy 0

  ,, Foka z pewnością nie należy do PO, nie jest także lewicówą."
  Ale Pan Żakowski chyba TAK

 • rastablaster

  Oceniono 10 razy 0

  Ale żenua.
  "mordercę fok" - wykrzyczał redaktor, poczem wstąpił do bufetu na schabowego z ziemniakami i surówką.

 • Jarek Lipski

  Oceniono 3 razy -1

  No i oczywiście z tak smutnej sprawy jaką są morderstwa fok zrobiła się kolejna rozgrywka polityczna.W tym czasie foki będą nadal mordowane bo ważniejsze będzie zdobycia kolejnego procenta w sondażach .Schetyna zamiast apelować do kaczora który pewnie nawet nie wie o chodzi nie pogoni swoich ludzi w Gdańsku żeby zajeli się problemem są seryjne morderstwa fok

 • kieszonkowiec12

  Oceniono 3 razy -1

  Niech żyją foki, lewica i ekologia!!! Śmierć PiS, kościołowi pedofilskiemu i moherom bez mózgu. Ament.

 • kriso135

  Oceniono 6 razy -2

  Żakowski, ty na starość robisz się coraz głupszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX