Magda Ogórek będzie miała kłopoty? Wszystko przez obrażanie gejów i lesbijek w TVP

Prawnicy Kampanii Przeciw Homofobii złożyli skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Zainterweniowali w sprawie wypowiedzi komentatorów TVP Info na temat osób biorących udział w tegorocznej Paradzie Równości.

"Studio Polska"w TVP  to program z udziałem publiczności, w którym ma obowiązywać zasada nieobrażania, o czym prowadzący - Magdalena Ogórek i Jacek Łęski - przypominają na początku każdego odcinka. 

„Zboczeńcy”, „zezwierzęcenie człowieka”

Z nagrań udostępnionych w internecie wynika, że w trakcie audycji część z publiczności oraz wypowiadających się gości używała takich określeń na temat osób nieheteroseksualnych jak: „zboczeńcy”, „rzesza nieszczęśliwych ludzi”, „wypaczanie modelu rodziny” oraz „nie wychodzi im z dziewczyną, więc próbują z chłopakiem”.

Prowadzący program Magdalena Ogórek i Jacek Łęski nie zareagowali na komentarze. Dodatkowo, jeden z komentujących porównał związki osób tej samej płci do „ślubu mężczyzny z psem” i dodał, że jest to „zezwierzęcenie człowieka”. Sprawę wypowiedzi opisał portal Wirtualne Media.

Kampania Przeciw Homofobii wysłała w tej sprawie pismo, zwracające uwagę na naruszenie przepisów o radiofonii i telewizji. 

Biorąc powyższe pod uwagę, zwracamy się z uprzejmą prośbą o wyjaśnienie przedmiotowej sprawy, zaś w razie stwierdzenia naruszenia przepisów ustawy o radiofonii i telewizji wnosimy o wyciągnięcie stosownych konsekwencji prawnych wobec nadawcy programu - napisano w piśmie skierowanym do KRRiT.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2015. Ogórek w pierwszym takim wywiadzie: "Czasami jestem za grzeczna"

Wideo z czasów wyborów prezydenckich

Przypomnijmy. Magdalena Ogórek była kandydatką SLD na prezydenta RP. Jednym z jej postulatów było m.in. wprowadzenie związków partnerskich.

- Jeżeli Polacy wybiorą mnie na swojego prezydenta, na pewno podpiszę ustawę o związkach partnerskich. Państwo i politycy nie powinni zaglądać do życia prywatnego obywateli. Państwo nie powinno decydować o tym, kto z kim i jak chce żyć. To jest dla mnie bardzo ważne - zapewniała podczas kampanii wyborczej w 2015 roku.

 Zobacz także: Radna PiS tropi gejów wśród nauczycieli i dyrektorów szkół. "Czy wśród nich są osoby homoseksualne?"

DOSTĘP PREMIUM