Wiemy, gdzie będzie "najdłuższa strefa kibica w Polsce". Mundial wzdłuż 5 km ulicy

Mundial w Rosji rusza w czwartek. Biało-czerwoni swój pierwszy mecz rozegrają 19 czerwca. W Łodzi będzie go można obejrzeć w 37 lokalach przy Piotrkowskiej, Warszawa stawia na dzielnicowe strefy kibica.

Na czas Mistrzostw Świata w piłce nożnej Łódź reklamuje ul. Piotrkowską jako “najdłuższą strefę kibica w Polsce”. W czasie mundialu mecze będzie można oglądać w 37 lokalach.

- Można usiąść w ogródkach, bo większość lokali je ma. Razem w dobrych warunkach kilka tysięcy osób będzie mogło oglądać mecze - zachęca odpowiedzialny w magistracie za promocję reprezentacyjnej ulicy Piotr Kurzawa.

Czytaj też: Transfery, hazard i e-sport... Czyli o prawie w sporcie

Miasto nie przewiduje jednak osobnej przestrzeni do wspólnego oglądania meczów. - Strefa kibica ma sens, kiedy robimy ją dla kilku tysięcy osób, a na ulicy Piotrkowskiej nie ma takiej możliwości na cały miesiąc - mówi Kurzawa.

Warszawa kibicuje lokalnie

W Warszawie natomiast mecze będzie można oglądać w siedmiu różnych miejscach. To pomysł zupełnie inny niż ten, z którego korzystano w trakcie EURO 2012, kiedy powstała jedna duża strefa. Jak mówi Renata Kaznowska - wiceprezydent stolicy - chodzi o to, by sportowe emocje przeżywać lokalnie.
- Bardzo zależało nam na podkreśleniu lokalności poszczególnych stref, żeby mieszkańcy mogli się tam dobrze bawić. Nie robimy jednej masowej strefy - mówi dla TOK FM.

Warszawskie strefy kibica powstaną na Bemowie, Bielanach, Targówku, Pradze Południe, Śródmieściu, Ursynowie i Woli.

Biało-czerwoni swój pierwszy mecz rozegrają 19 czerwca, a ich przeciwnikami będą piłkarze z reprezentacji Senegalu.

DOSTĘP PREMIUM