"Cóż poradzę, że niektórzy się poczuli kandydatami". Barbara Nowacka dementuje poparcie dla Jana Śpiewaka

Jan Śpiewak nie jest kandydatem na prezydenta koalicji Inicjatywy Polska, Partii Razem i Stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa - podkreślała w Poranku TOK FM Barbara Nowacka.

W ubiegłym tygodniu organizacje te ogłosiły porozumienie programowe, ale nie przedstawiły swojego kandydata na prezydenta stolicy. 

Nieoficjalnie mówi się, że w koalicji kontrowersje wzbudza kandydatura Jana Śpiewaka na to stanowisko. Warszawski radny jest skłócony z częścią warszawskich ruchów miejskich, części lewicowych działaczy miały się też nie spodobać jego "ciepłe" wypowiedzi na temat Kukiz'15. 

Mimo że kandydat koalicji na prezydenta stolicy ogłoszony zostanie po mundialu, Jan Śpiewak już w mediach wypowiada się o swoim starcie w wyborach. 

Zobacz także: Śpiewak gra na zwycięstwo Jakiego w II turze? "Pójdę na wybory, ale oddam pustą kartę"

Śpiewak sam ogłosił się kandydatem?

Barbara Nowacka podkreśliła, że wbrew wypowiedziom Śpiewaka w mediach, koalicja nie podjęła jeszcze decyzji o tym, kto będzie kandydatem na prezydenta. Sama zaś przyznała, że jest zwolenniczką kandydatury Pauliny Piechny-Więckiewicz, obecnie radnej Warszawy.

- Uważam, że jest osobą kompetentną, bardzo doświadczoną. Trzy kadencje była radną - mówiła Barbara Nowacka.

- Czyli koalicja nie poparła Jana Śpiewaka? Rozumiem, że Jan Śpiewak niejako sam siebie wysunął na kandydata i chce postawić was przed faktem dokonanym?- zapytała wprost prowadząca, Dominika Wielowieyska.

- Nie ma jeszcze kandydata. Ruch miejski pana Śpiewaka również jest w koalicji. Nie wypowiadam się na temat taktyk i strategii.

Prowadząca zwróciła jednak uwagę, że Jan Śpiewak sprawia wrażenie, jakby był przekonany o uzyskanym już poparciu koalicji.

- Myślę, że dokładnie wszyscy wiedzą wewnątrz, jak wygląda sprawa. Kandydat lub kandydatka powinna być osobą, która będzie łączyła środowiska. Cóż poradzę na to, że niektórzy się poczuli kandydatami, chociaż decyzje nie zapadły - skomentowała rzekome poparcie Jana Śpiewaka Nowacka i dodała, że rozmowy nadal trwają.

Kim jest Śpiewak?

Śpiewak zanim trafił do polityki, założył Stowarzyszenie Miasto jest Nasze, które m.in. stworzyło warszawską mapę reprywatyzacji. Aktualnie jest prezesem organizacji Wolne Miasto Warszawa.

Zobacz także: "PO i PiS traktują Warszawę jak folwark". Śpiewak o niezwykłym sojuszu. Z Razem i Kukizem

"PO i PiS traktują Warszawę jak folwark". Śpiewak o niezwykłym sojuszu. Z Razem i Kukizem

TOK FM PREMIUM