Komentarze (70)
Ukraińcy na polskim rynku pracy? "Wracamy do modelu polskiego pana i ukraińskiego parobka"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • beastiebot

  Oceniono 11 razy 1

  GW marzy się model ukraińskiego pana i polskiego parobka.

 • maus kirchener

  Oceniono 3 razy 1

  Nie wiem cEg o nie rozumiecie...na ukrajinie nie ma glupich. Poza tym w polsce nie ma piec procent ukraincow, tylko piec procent wyznania prawoslawnego , z pochodzenia pollakow

 • Waleria Ksycka

  Oceniono 9 razy 1

  Panie i panowie pisowcy z premierem i prezesem na czele, żyjecie w kraju w którym komunizmu nie było nie ma i pewnie nie będzie. A wszelkie fobie się leczy a nie zbija kapitał polityczny licząc na ignorancję rodaków.

 • imizuni

  Oceniono 2 razy 0

  portale internetowe jak i prasa próbują kształtować opinię publiczną.wymyślonymi bredniami ,żeby skłócić nas z nami samymi i sąsiadami.po prostu ,żeby nas osłabić bo tutaj jeszcze coś zostało do wzięcia..trzeba mieć własny rozum i na wszystko patrzeć trzeźwo..wszędzie są dobre i złe zachowania, to zależy od samych ludzi...każdy rząd w każdym kraju chwali siebie za działania jakich się podejmuje i rzadko przyznaje się do porażek.ale jedno jest pewne..teraz Polską rządzą patrioci ,którzy nie pozwalają do końca tego kraju zniszczyć i rozsprzedać nie unikając też także błędnych decyzji.Nie dajmy się ogłupić .Polska pnie się w górę i dajmy szansę ,żeby to trwało bo potrzebujemy wielu lat po poprzednich złodziejskich rządach..na wszystko od razu nie wystarczy .. .

 • gprzem

  0

  Moja rodzina nie miała dobrze za komuny. Mimo to ja nie wyjeżdżałem na saksy, bo bycie parobkiem u Niemca nie mieściło się w mojej mentalności. Chęć bycia parobkiem to stan
  umysłu, choć na pewno pcha do tego bieda.
  W odróżnieniu do Niemców nie inwestujemy w nowe technologie.
  Nie produkujemy robotów, które mogą zastąpić człowieka.
  Więcej nie produkujemy żadnych sterowników, robotów, falowników, paneli operatorskich.
  Zatem nie ma wyjścia - musimy opierać się na pracy ludzkiej, a w konsekwencji sprowadzać
  tanich pracowników.
  Taka też jest polityka Państwa - mamy być manufakturą dla Europy Zachodniej,
  gdzie pracują Ukraińcy w niemieckich fabrykach w Polsce.

 • walek7003

  Oceniono 2 razy 0

  Nie znam sytuacji złego traktowania Ukraińców przez pracodawców. Pojawiają się pewnie takie jednak to wyjątki. Często są narzekania, że Ukraińcy słabo pracują lub porzucają pracę z dnia na dzień. To pewnie też z czasem minie.
  Uczmy się asymilować obcokrajowców, od tego nie ma odwrotu.

 • skuba2

  0

  Ależ spokojnie! Po wojnie, jeszcze za ":nieboszczki komuny" tysiące Polaków pracowało w Niemczech co potem zamieniło się na milion (chyba) i raczej kojarzono nas w tamtych czasach ze złodziejami samochodów niż z parobkami, którzy już przed I wojną światową, i po niej, jeździli pracować "na Saksy"! problem "polskiego pana i ukraińskiego parobka" dotyczył nie terenów Polski tylko Ukrainy, choć częściowo w obrębie II RP i dlatego miał tak bolesny dla Ukraińców wydźwięk. Jak się jeździ do pracy za granicą, to wizja się zmienia i Polak "na zmywaku" w Londynie wcale nie musi mieć kompleksów, szczególnie jeśli zarobi więcej niż profesor uniwersytetu w kraju.

 • lukki69

  Oceniono 2 razy 0

  Spoko...Polska będzie ich jeszcze uczyć uprawiać owoce...już teraz są dwa razy tańsze od naszych i jeszcze patenty wypracowane latami przez sadowników damy im na tacy.. nawet nie wiem jak to nazwać....Niemiec od tygodnia siedzi przewija taśmę i słucha..i nie może uwierzyć jaki ten Polak głupi..a mieliśmy z kolan wstawać....

 • lukki69

  Oceniono 2 razy 0

  Ostatnio "ukraiński parobek" spakował mi ciężarówkę bez nadzoru "polskiego pana" i trzeba było wszystko zaczynać od nowa....

 • kotecka1

  Oceniono 4 razy 0

  Polski Pan nie sprowadza do Polski "ukraińskich parobków" tylko sami pchają się tu drzwiami i oknami. Widocznie bycie parobkami mają we krwi i taki los sobie wybrali zamiast wziąć się do roboty w swoim Kraju..Natomiast pisanie bzdur przez ukraińskich demagogów potwierdza, że geny ojców z siekierami i piłami mają głęboko zakorzenione i na razie szukają tylko słomki do oka, bo więcej nie mogą.

 • miw.d

  Oceniono 10 razy 0

  Już kiedyś tutaj napisałam, że kartofel buduje sobie na nowo ustrój socjalistyczny.

 • az555

  Oceniono 3 razy -1

  z tego co wiem ,,Polske Pane" zostali na Ukrainie :/
  Do Polski przyjechało tylko kilku .Co ,,bistro biegać" :/

 • kolektywnie

  Oceniono 1 raz -1

  Niemcy zrobili holokaust bo mieli napięcia społeczne w latach 20-tych XX wieku, nie zapominajmy o tym gdy rozmawiamy o IIWŚ.
  Rosjanie mordowali i wywozili Polaków w czasie IIWŚ i po niej bo mieli do nas urazę za bitwę warszawską.

  Mam nadzieję, że ta argumentacja spotka się z poparciem w redakcji.

 • octopusdei

  Oceniono 7 razy -1

  To śmierdzące lewactwo już zaciera swoje zbrodnicze łapy na myśl, że niebawem będzie miało do dyspozycji miliony ukraińców, którzy będą mieli prawo do stałego pobytu w Polsce i związane z tym przywileje i będzie można ich wykorzystywać do rozwalania Polski.

 • kotecka1

  Oceniono 7 razy -1

  Polski Pan nie sprowadza do Polski "ukraińskich parobków" tylko sami pchają się tu drzwiami i oknami. Widocznie bycie parobkami mają we krwi i taki los sobie wybrali zamiast wziąć się do roboty w swoim Kraju..Natomiast pisanie bzdur przez ukraińskich demagogów potwierdza, że geny ojców z siekierami i piłami mają głęboko zakorzenione i na razie szukają tylko słomki do oka, bo więcej nie mogą.

 • jkal

  Oceniono 11 razy -1

  tak właśnie POstępuje panicz na Chobielinie Radek Sikorski!

 • getz54

  Oceniono 9 razy -1

  Coraz wyrazniejszy staje się podział cywilizacyjny. To co kiedyś ludzi pięknie rózniło, dzisiaj za sprawą kryzysów ekonomicznych, kurczeniem się zasobów naturalnych na Ziemi, wzrostowi populacji na świecie, zaczyna coraz bardziej dzielic. Staje się tak bo wyznawane przez obie strony wartości nie dają się połączyc. Wschód buduje wytrwale swoje autorytarne imperia, Zachód przed tym się póki co nieudolnie broni. Chiny, Rosja, Turcja a przeciwko nim USA i targana kryzysami Europa. Gołym okiem widac, ze tylko zjednoczona, zgodna Europa moze stawic ekonomicznie czoła Azji, a militarnie tylko z USA oprzec się wrogim działaniom. A tymczasem kilka państw doproszonych do stołu, w pozyczonych garniturach, czystych butach,
  z czystymi paznokciami i uczesanymi włosami, poczuło się juz tak pięknymi i mądrymi ze chcą rządzic światem. Takie kraje jak Polska, Węgry, Bułgaria, Czechy czy Słowacja mentalnie nalezą do Azji. Juz nawet starozytni mieszkańcy NRD patrzą na nich ze zdziwieniem, kto ich tutaj zaprosił ? Mieliśmy ogromną szansę kontynuowac naszą 8-letnią przynaleznośc do tej upragnionej cywilizacji zachodniej. Niestety, za sprawą rządzącej partii PiS, a właściwie za sprawą chorej idee fixe jej przywódcy, staczamy się w kierunku Filipin Duterte i Wenezueli Maduro. Rywalizacja o wspólne dobra jest ostra. Nikt nie poda nam ręki gdy coraz bardziej idziemy na dno. Jednego mniej do michy. Wszystko.

 • adam545

  Oceniono 2 razy -2

  A Ty nie pracowaleś za granicą jako parobek ?jestes mlody wiec i glupi chcesz zbawiac narod ,juz tak robią niemcy a za kilka lat nie będa mieli nic do powiedzenia we własnym kraju bo staną sie islamistami z konieczności

 • Jan Staszic

  Oceniono 5 razy -3

  Ten kto zatrudnia banderowca i produkuje towary bądź usługi powinien wiedzieć ze niedługo Polacy bedą bojkotowac jego firmę oraz produkty.
  Nie ma w społeczeństwie polskim przyzwolenia na zatrudnianie Ukraińców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX