Andrzej Gmitruk nie żyje. Tragiczna śmierć trenera bokserskiego, który wychował Gołotę i Adamka

Nie żyje jeden z najbardziej cenionych polskich trenerów bokserskich Andrzej Gmitruk. Miał 67 lat. Był szkoleniowcem m.in. Andrzeja Gołoty, Tomasza Adamka, Artura Szpilki i Mateusza Masternaka.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej.  Sprawdź szczegóły >>>

Trener zginął w pożarze, o czym poinformowała OSP Długa Kościelna. - O godzinie 4:00 straż pożarna została wezwana do pożaru domu jednorodzinnego, w którym "śmierć poniósł jeden z najlepszych trenerów kadry bokserskiej" - czytamy w informacji. 

Andrzej Gmitruk jako zawodnik boksował we warszawskiej Polonii, natomiast przez ostatnie 40 lat pracował jako trener. Prowadził m.in. Legię Warszawa, która - pod jego opieką - seryjnie zdobywała tytuły mistrza Polski.

Pracował z olimpijskimi reprezentantami Polski i Norwegii. Biało-czerwonych prowadził m.in. w igrzyskach olimpijskich w Seulu (1988 rok), gdzie Andrzej Gołota zdobył brązowy medal w wadze 91 kg, podobnie jak Jan Dydak (67 kg), Henryk Petrich (81 kg) i Janusz Zarenkiewicz (+91 kg).

Gmitruk święcił również sukcesy z Adamkiem. Doprowadził go m.in. do zawodowego mistrzostwa świata w wagach półciężkiej i junior ciężkiej.

TOK FM PREMIUM