Język ukraiński w warszawskich biletomatach? "W ten sposób pokażemy mieszkańcom Ukrainy, że są dla nas ważni"

Burmistrz warszawskiej Woli zwrócił się do Zarządu Transportu Miejskiego z apelem o wprowadzenie w biletomatach języka ukraińskiego.

Biletomaty w tej chwili można obsługiwać w czterech językach: po polsku, angielsku,  niemiecku i rosyjsku. -  Obywatele Ukrainy w Warszawie mieszkają, pracują, uczą się i tutaj płacą podatki. W związku z tym, zwróciłem się do Zarządu Transportu Miejskiego z apelem o jak najszybsze wprowadzenie języka ukraińskiego w biletomatach. Tego typu rozwiązanie ułatwi życie obywatelom Ukrainy i pokaże, że Warszawa jest miastem otwartym, które dba o komfort wszystkich mieszkańców - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola, dodając, że w ten sposób pokażemy obywatelom Ukrainy są dla nas ważni. 

Podobne rozwiązania są wprowadzane w innych polskich miastach. W Poznaniu i Łodzi biletomaty są już wyposażone w ukraińskie wersje językowe (np. bilet 20-minutowy to „kwitok 20-chwilin”). 

Według szacunków stołecznego ratusza w Warszawie do 30 września 2018 roku zameldowanych było blisko 7 tys. Ukraińców. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Język ukraiński w warszawskich biletomatach? "W ten sposób pokażemy mieszkańcom Ukrainy, że są dla nas ważni"
Zaloguj się
 • kopandopol

  Oceniono 1 raz 1

  No i fajnie, osamotniony Ukrainiec będzie miał z kim porozmawiać.

 • laborantkolaborant

  Oceniono 1 raz -1

  A nie pomyślałeś, debilu czerski, że inne nacje mogą poczuć się pominięte i upokorzone?
  I co teraz, melaso?

 • Oceniono 5 razy -1

  Jeżeli w takim tempie będzie przybywało Ukraińców do Polski za niedługo będziemy mieli ich więcej niż więcej smutne! Niech się polskiego uczą lub opanują angielski a informacja powinna być po polsku i po angielsku oraz w cyrulicy Mówiąc krótko po ch... nam ukraiński?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX