Taśmy Kaczyńskiego. Ambasada Austrii pisze do Romana Giertycha

"Otrzymałem list od Ambasadora Austrii, w którym zapewnia mnie o uważnym śledzeniu sprawy z zawiadomienia Geralda Birgfellnera" - informuje pełnomocnik austriackiego biznesmena, Roman Giertych.
Zobacz wideo

We wtorek (26 lutego) Roman Giertych poinformował, że złożony został wniosek "o dopuszczenie ambasady Austrii do przesłuchań" Geralda Birgfellnera. Pełnomocnicy biznesmena wystosowali też prośbę o jego ochronę dyplomatyczną.

Taśmy Kaczyńskiego. List z austriackiej ambasady

"Otrzymałem list od Ambasadora Austrii, w którym zapewnia mnie o uważnym śledzeniu sprawy z zawiadomienia Geralda Birgfellnera oraz sugeruje, że ewentualne większe zaangażowanie Ambasady byłoby możliwe po osobistym zwróceniu się o pomoc przez zawiadamiającego Austriaka" - informuje Roman Giertych, który jest pełnomocnikiem Geralda Birgfellnera.

Dziś w warszawskiej prokuraturze dokończone będzie, rozpoczęte wczoraj, trzecie przesłuchanie austriackiego biznesmena. W czwartek Birgfellner odpowiadał na pytania przez ponad siedem godzin.

"Taśmy Kaczyńskiego". Przesłuchania Birgfellnera

Gerald Birgfellner jest jedyną osobą, jaką do tej pory przesłuchała prokuratura w sprawie tzw. taśm Kaczyńskiego. Z nagrań ujawnionych w połowie lutego przez "Gazetę Wyborczą" wynika, że prezes Prawa i Sprawiedliwości miał nakłaniać Austriaka do przekazania 50 tys. zł dla księdza z rady fundacji, która jest właścicielem spółki Srebrna, a która ma budować słynne wieżowce w centrum Warszawy.

Czytaj też: Dominika Wielowieyska: Obawiam się, że policja i prokuratura nie chcą szukać księdza Sawicza>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Taśmy Kaczyńskiego. Ambasada Austrii pisze do Romana Giertycha
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 5 razy 3

  No ale kogo więcej mogliby przesłuchiwać? Przecież to polska prokuratura, zmieniona najlepiej, jak można... Spodziewam się, że zgodnie z linią partii Birgfellner jest traktowany jak oskarżony, a nie pokrzywdzony. Zarysował wszak narodowy krysztal.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 12 razy -10

  To konfabulant i pospolity oszust, do tego beszczelny i butny teuton. Na gebe umowil sie na szesc baniek a fakture wystawil na lewym oprogramowaniu mam nadzieje ze prokurator szybko postawi tej teutonskiej bucie oskarzenia o pomowienie i probe wyludzenia 6 mln pln.
  Przy okazji prosze zauwazyc jak dzialaj ambasady normalnego panstwa bronia swojego nawet jesli to zlodziej klamca i oszust, tak wlasnie dzialaja normalne panstwa sa od bronienia swoich obywateli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX