Kaczyński o uchodźcach: Jeżeli nie chcemy, aby w Polsce powstawały strefy szariatu, musi wygrać PiS

Jeżeli nie chcemy, aby w Polsce, w wyniku relokacji uchodźców, powstawały strefy szariatu, wybory musi wygrać PiS - mówił prezes partii Jarosław Kaczyński podczas piątkowej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi.
Zobacz wideo

Prezes PiS podkreślił, że kwestia tzw. przymusowej relokacji imigrantów, wiąże się bezpośrednio z kwestią bezpieczeństwa Polski. - Co się dzieje na zachód od naszych granic, to państwo wiecie. Nie chcę tego opowiadać, bo znów będą mówili, że mam jakieś uprzedzenia. A ja mówię po prostu o faktach. Faktach, którym się nie da zaprzeczyć - mówił.

- Czy chcecie państwo, żeby w Polsce były strefy, gdzie rządzi szariat? - pytał Kaczyńśki, a sala odpowiedziała chóralnie "Nie".  - No właśnie i sądzę, że w Polsce jest bardzo niewiele osób, które tego chcą. A jeśli chcemy tego uniknąć, co się musi stać? Musi zwyciężyć Prawo i Sprawiedliwość - oświadczył.

Prezes PiS przestrzegał, że jeśli PiS nie wygra, społeczne programy tego ugrupowania - 500 plus od lipca dla każdego dziecka, obniżony wiek emerytalny, trzynasta emerytura, wyprawka, bezpłatne leki, czy podwyżka najniższych płac - mogą być zagrożone.

- To wszystko, co uczyniliśmy, po to, by wszystkie grupy polskiego społeczeństwa żyły lepiej niż przedtem, to też będzie zagrożone - przekonywał Kaczyński.

- Koledzy z naszej partii czasem mówią - przecież oni (opozycja) 8 lat rządzili i nie dali (pieniędzy na programy społeczne - PAP). No ale oni nie mogli dać. Tak rządzili, że nie można było wtedy dać. Bo oni nie potrafią rządzić, a my potrafimy" - przekonywał Kaczyński.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (45)
Kaczyński o uchodźcach: Jeżeli nie chcemy, aby w Polsce powstawały strefy szariatu, musi wygrać PiS
Zaloguj się
 • Leszek Kozaczka

  Oceniono 12 razy 8

  Żyję już 70 lat i nie spotkałem bardziej parszywego człowieka jak Kczyński

 • andgad

  Oceniono 10 razy 6

  Biedny człowiek, tyla zła w tak małym i starszym Panu:(

 • maja Walec

  Oceniono 9 razy 5

  Kulawy coraz bardziej nerwowy,jutro zaproponuje 500 zł na kota i psa

 • tegepe

  Oceniono 8 razy 4

  Kompletnie porąbało dziadygę!!!!

 • magnacarta

  Oceniono 8 razy 4

  na kryzys poparcia zawsze najlepsze szczucie uchodźcami ... bardzo to niskie
  może pan Kaczyński postraszy toksoplazmoza

 • otto_osworth

  Oceniono 3 razy 3

  A skąd on wie co tam się dzieje? Był tam? I jakoś nie widzę tłumów przekraczających naszą granicę od zachodu, pragnących żyć w tym bezpiecznym kraju, skoro tam tak niebezpiecznie. I tyle milionów Polaków wyjechało na ten zgniły zachód i też jakoś nie wracają...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX