Płatek krytykuje Schetynę: Dlaczego w wyborach do Senatu w Warszawie przeciwko PiS-owi wystawił PiS?

- Grzegorz Schetyna jest odpowiedzialnym i dojrzałym politykiem. Dlatego nie rozumiem, dlaczego nie odpowiada na proste pytania - Monika Płatek krytykowała w TOK FM lidera KO, za wystawienie w wyborach do Senatu kandydaturę Kazimierza Michała Ujazdowskiego.
Zobacz wideo

Prof. Monika Płatek została wyróżniona Nagrodą XI Kongresu Kobiet. “Jej siła przekonywania jest tak wielka, że ulegają jej najbardziej zażarci demagodzy i oponenci” - mówiła w laudacji dla prof. Moniki Płatek reżyserka Agnieszka Holland.

- Chciałabym, żeby te słowa były prawdziwe. Mamy szansę, żeby pan Schetyna usłyszał głos - i to nie jednej Moniki Płatek, ale tysięcy ludzi, którzy chcą wiedzieć, dlaczego w Warszawie w wyborach do Senatu wystawił przeciwko PiS-owi PiS - mówiła w TOK FM prof Monika Płatek.

Nawiązała w ten sposób do kandydatury Kazimierza Michała Ujazdowskiego, byłego polityka PiS, który o mandat senatora walczyć będzie w Warszawie. Jego rywalem jest m.in. z Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP.  Przekonuje on, że wystawienie byłego polityka PiS "skandalem" i "politycznym deal'em" między Ujazdowskim a Grzegorzem Schetyną. Przypomnijmy, że w wyborach samorządowych w 2018 roku Ujazdowski miał być kandydatem KO na prezydenta Wrocławia. Ale z pomysłu zrezygnowano m.in. po tym, jak Nowoczesna nie poparła Ujazdowskiego.

- Paweł Kasprzak jest z ludu, z ulicy. To ta ulica, a nie posłowie i posłanki dokonali rzeczy niemożliwej. Powstrzymali katastrofę i niszczenie prawa. Paweł Kasprzak i Obywatele RP pokazali,  że można zaczynać w pojedynkę i skończyć w masie - mówiła prof. Płatek w rozmowie z Piotrem Najsztubem.

Jej zdaniem, Grzegorz Schetyna powinien wycofać kandydaturę Jana Kazimierza Ujazdowskiego na rzecz Pawła Kasprzaka.

- Grzegorz Schetyna jest odpowiedzialnym i dojrzałym politykiem. Dlatego nie rozumiem, dlaczego nie odpowiada na proste pytania. Bo podejrzewamy go o prywatę, złe wyliczenia, złe decyzje. A to jest jednak polityk, który stworzył koalicję w warunkach, które nie są proste - zauważyła. 

"Kidawa-Błońska nie będzie miała z nami łatwo"

Monika Płatek pochwaliła za to lidera PO za wystawienie kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera. Piotr Najsztub zastanawiał się jednak, czy jest to polityczny zabieg, czy raczej efekt refleksji w KO, że w polityce potrzeba więcej kobiet. 

- Bardzo szanuję panią posłankę Kidawę - Błońską. Czy to jest zabieg? Czy pan Schetyna udaje Kaczyńskiego i chce zrobić z niej drugą Szydło? Tego nie wiem, mam nadzieję, że pani Kidawa-Błońska się nie da. Obserwując jej głosowania widzę, że stać ją na odwagę, samodzielność, myślenie. Życzę jej jak najlepiej. Gwarantuję, że nie będzie miała z nami łatwo - zapowiedziała prof. Płatek.

Laureatka Nagrody XI Kongresu Kobiet specjalizuje się w prawie karnym, 

zajmuje się działalnością na rzecz praw człowieka, w szczególności praw kobiet. W wyborach do Europarlamentu startowała z warszawskich list Wiosny, zajęła drugie miejsce.

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

TOK FM PREMIUM