Ewa Podolska nagrodzona! Otrzymała tytuł Dziennikarz Medyczny Roku 2019

Ewa Podolska otrzymała tytuł Dziennikarz Medyczny Roku 2019 - nagrodę przyznaną przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla zdrowia w konkursie na Dziennikarza Medycznego Roku 2019, w kategorii - audycje radiowe. Trzecie miejce zajęła również nasza koleżanka - Anna Gmiterek-Zabłocka.

Tego roku wyjątkowo tytuł ten został przyznany dwóm osobom; Ewie Podolskiej za poradnictwo medyczne oraz Annie Sojce z Radia Katowice za publicystykę medyczną.

Jury w uzasadnieniu napisało: w uznaniu dziennikarskiej rzetelności w podejmowaniu trudnych tematów prozdrowotnych w audycjach cechujących się przystępnością, atrakcyjnością i oparciem na naukowej wiedzy medycznej .

Ewa Podolska jest dziennikarką Radia TOK FM od 1998 r. Jej specjalnością są audycje o tematyce ekologicznej i zdrowotnej za które wielokrotnie była nagradzana. Dwukrotnie zdobyła tytuł Dziennikarza Medycznego Roku - w 2011 i 2016 roku. Czterokrotnie zdobyła I nagrodę w Konkursie Kryształowe Pióro, a tytuł Dziennikarza Medycznego Roku otrzymała wcześniej w 2011 i  2016 roku. To autorka, między innymi audycji "U Toktora" i "Przewodnika na Zdrowie".

Konkurs dla dziennikarzy piszących o zdrowiu odbywał się po raz jedenasty. Nadesłano na niego ponad 435  wszystkich materiałów:  prasowych, radiowych, telewizyjnych i internetowych, w tym radiowych było 111.

Wręczenie nagród odbyło się 17 stycznia br., podczas dorocznej konferencji dla dziennikarzy zgromadzonych wokół Stowarzyszenia "Dziennikarze dla Zdrowia". Trzecie miejsce zajęła również dziennikarka Radia TOK FM, Anna Gmiterek-Zabłocka (razem z Wojciechem Brakowieckim z Polskiego Radia Lublin).

Dziennikarka TOK FM Ewa Podolska dzień wcześniej otrzymała też wyróżnienie w konkursie "Sukces Roku 2019 w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny". Nagroda przyznawana jest za szczególny wkład w kształtowanie i rozwój dziennikarstwa informacyjnego lub edukacyjno-społecznego w dziedzinie ochrony zdrowia.

TOK FM PREMIUM