Jeden to za mało! Dorota Sumińska w Dniu Kota przypomina, jak być dobrym opiekunem

Dlaczego należy mieć więcej niż jednego kota? I dlaczego posiadanie psa zamiast jednego z kotów nie wystarczy? I w końcu dlaczego Światowy Dzień Kota jest "ogromną wykładnią ludzkiej hipokryzji"? O tym wszystkim w specjalnym nagraniu opowiada Dorota Sumińska, lekarz weterynarii i prowadząca audycję "Wierzę w Zwierzę" w TOK FM.
Zobacz wideo

- Mamy dziś Dzień Kota i zbierze się mnóstwo ludzi, którzy będą opowiadać, jaki kot jest wspaniały i cudowny (…). To wszystko prawda, ale chcę troszkę ostudzić te zapały, bo Dzień Kota jest wykładnią ogromnej hipokryzji ludzkiej - tak Dorota Sumińska zaczyna swoją wypowiedź, w której przypomina, jak zaniedbujemy potrzeby kotów i co możemy dla nich zrobić.

Prowadząca "Wierzę w Zwierzę" w TOK FM wśród głównych problemów wymienia m.in. zamykanie przed kotami piwnicznych okien i wypędzanie ich z cmentarzy. Przypomina też, że kot potrzebuje towarzystwa innego kota, dlatego warto przygarnąć ich przynajmniej dwa.

Audycji Wierzę w Zwierzę posłuchać można w Radiu TOK FM co sobotę o godzinie 10 oraz na naszej stronie internetowej i w aplikacji.

Nie słuchasz podcastów? To dobry czas, by zacząć. Dostęp Premium za 1 zł!

TOK FM PREMIUM