Radio TOK + Muzyka. Wyjątkowe połączenie informacji i muzyki

Od 20 maja 2021 r. Radia TOK FM można słuchać w internecie w nowej wersji. Obok znanego z eteru programu dostępna jest stacja TOK + Muzyka nadająca wyłącznie audycje, wiadomości i wyjątkową muzykę. To oferta dla subskrybentów TOK FM Premium w każdym z pakietów, a w aplikacji TOK FM można ją testować bezpłatnie przez 14 dni.
Zobacz wideo

Zespół TOK FM przygotował nową propozycję dla słuchaczy w internecie – jest nią stacja TOK + Muzyka. Jej program tworzony jest na żywo w pełni automatycznie. Nadawane są w nim te same audycje i wiadomości, co na antenie FM, zaś treści komercyjne zastępują specjalnie dobrana muzyka oraz dodatkowe moduły informacyjne.

- TOK + Muzyka łączy w sobie to, co słuchacze dobrze znają i lubią: audycje znakomitych autorów, lubiane i cenione cykle publicystyczne oraz najświeższe wiarygodne wiadomości, które uzupełnia starannie dobrana muzyka. Do tej pory subskrybenci TOK FM Premium mogli wybierać między radiem na żywo a samodzielnie ułożoną playlistą z audycji i podcastów. Teraz mogą posłuchać także informacyjnego radia z muzyką – mówi szef digitalu Grupy Radiowej Agory Jarosław Śliżewski.

W zależności od konkretnej sytuacji przerwy muzyczne w programie TOK + Muzyka wypełniają jedna lub kilka piosenek. Specjalny program komputerowy odpowiada za automatyczne dobranie i dopasowanie utworów oraz innych muzycznych i niemuzycznych treści, a także za częstotliwość ich nadawania.

Nad wyborem piosenek do TOK + Muzyka czuwał szef muzyczny stacji Kamil Wróblewski. Nową, specjalną oprawę TOK + Muzyka wykorzystującą gatunki muzyczne z różnych stron świata stworzył Jarosław Gawlik.

W ostatnich latach oferta Radia TOK FM dla słuchaczy była stopniowo rozbudowywana i dopasowywana do ich potrzeb i zainteresowań. Audycje i programy, początkowo dostępne wyłącznie dla odbiorców korzystających ze standardowych radioodbiorników, znalazły swoje miejsce również na tokfm.pl, a następnie w aplikacji mobilnej TOK FM.

Kolejnym krokiem było stworzenie oferty TOK FM Premium – płatnego dostępu do bogatej oferty audycji, również archiwalnych oraz autorskich podcastów, wyłącznie w internecie. TOK + Muzyka jako nowa, integralna część oferty TOK FM Premium będzie od maja br. dostępna dla wszystkich subskrybentów.

- Stacja TOK + Muzyka to być może nietypowy projekt radiowy, ale zupełnie typowy dla nas - Grupy Radiowej Agory. Jest bowiem naturalną konsekwencją poszukiwania nowych możliwości dla radia w digitalu. Jako pierwsi w Europie wprowadziliśmy płatne subskrypcje za audycje i podcasty. Potem wdrożyliśmy automatyczne transkrypcje wszystkich audycji na tekst oraz analizę ich zawartości na platformach monitorujących internet. W tym roku zaczęliśmy tworzyć seriale audio, jak „Piecza” czy „Rzeczpospolita Kościelna”. Teraz daliśmy słuchaczom unikalną możliwość wyboru stacji informacyjnej w dwóch wersjach - z komercją lub z muzyką - dodaje Śliżewski.

Pojawienie się nowej stacji w ofercie internetowej TOK FM wiąże się ze zmianami w cenniku dla nowych użytkowników. Ceny rosną w nim w zależności od pakietu - pakiet podstawowy kosztuje obecnie 19,90 zł.

Zespół stacji wcześniej poinformował swoich stałych subskrybentów o nowej ofercie i zmianach cen. Poprzednia zmiana cennika TOK FM Premium nastąpiła w 2018 r.

Z nową ofertą TOK FM Premium można się zapoznać oraz dokonać zakupu na stronie: https://audycje.tokfm.pl/premium.

DOSTĘP PREMIUM