Ambasada USA wspiera polską społeczność LGBTQI+. Specjalny film z udziałem aktywistów. "Słowa mają znaczenie"

Ambasada USA w Warszawie opublikowała wideo, w którym odnosi się do nienawistnych komentarzy pod adresem osób LGBTQI+, które umieszczano pod jej postami w mediach społecznościowych. Do udziału w projekcie zaproszono polskich aktywistów.
Zobacz wideo

Ambasada USA w Warszawie opublikowała wideo, w którym wyraża wsparcie dla osób LGBTQI+ w Polsce.  W filmie występują polscy aktywiści oraz chargé d'affaires w Polsce - Bix Aliu; czytają  komentarze, które pojawiły się pod postami o równości osób LGBTQI+,  zamieszczonymi przez ambasadę w mediach społecznościowych. Najczęściej były to wpisy obraźliwe, pełne mowy nienawiści.

- Wyobraź sobie, że takie słowa o twojej matce, siostrze lub bracie, o twoim dziecku – komentuje Bix Aliu.

„Słowa mają znaczenie. Z uwagą czytamy komentarze, które pojawiają się pod naszymi postami o równości dla osób LGBTQI+. Są wśród nich słowa pełne wsparcia, ale też takie, które nigdy nie powinny paść. Poprosiliśmy kilka osób z polskiego środowiska LGBTQI+ o przeczytanie komentarzy przed kamerą - wyobraźcie sobie, że ktoś pisze takie słowa o Was lub o Waszych najbliższych. Czas skończyć z nienawiścią. Wszyscy jesteśmy równi, i powinniśmy traktować innych tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani" - czytamy w facebookowym wpisie ambasady.

W projekcie udział wzięli m.in. aktywiści z Grupy Stonewall, głos zabierają też Hanna Maria Zagulska i Maja Heban.

To nie pierwszy raz, kiedy ambasada USA w Warszawie wyraża wsparcie dla osób LGBTQI+ w Polsce. Na początku czerwca przed budynkiem wywieszono tęczową flagę. - Przez cały czerwiec przed naszą ambasadą będzie z dumą powiewała tęczowa flaga. Nie jesteście sami - napisali wtedy członkowie amerykańskiego korpusu dyplomatycznego.

DOSTĘP PREMIUM