Michał Janczura nagrodzony za "Pieczę" - radiowy serial dokumentalny TOK FM

Michał Janczura za radiowy serial dokumentalny "Piecza" został wyróżniony nagrodą Czuły Sygnalista przyznawaną przez Koalicję na rzecz Opieki Zastępczej.
Zobacz wideo

Michał Janczura został wyróżniony przez Koalicję na rzecz Opieki Zastępczej nagrodą Czuły Sygnalista 2021 za radiowy serial dokumentalny "Piecza". Wszystkich odcinków można posłuchać tutaj

- Pochwalę się:) Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej przyznała mi nagrodę "Czułego sygnalisty" za serial #piecza. Strasznie się cieszę i deklaruję, że będę sygnalizował! :) - napisał na Twitterze dziennikarz Radia TOK FM. 

Koalicję na rzecz Opieki Zastępczej to związek stowarzyszeń, który skupia lokalne i ogólnopolskie organizacje członkowskie, wiele z nich założyli rodzice zastępczy lub adopcyjni.

Radiowy serial "Piecza" opowiada o pełnym absurdów, niedoróbek i nielogiczności systemie, w którym dziecko nie jest podmiotem, ale przedmiotem. Przez pryzmat historii konkretnych dzieci i konkretnych rodzin autor dokumentu Michał Janczura wyjaśnia, jak skonstruowany jest system pieczy zastępczej, do którego trafiają dzieci opuszczające rodziny biologiczne. A także jak bardzo, nieraz za wszelką cenę i wbrew wszystkiemu, system stara się ich do siebie nie przyjąć.

Każdy z odcinków serialu poświęcony jest innej części tego systemu - zmieniać się w nich będą bohaterowie, czyli odwiedzane przez Michała Janczurę rodziny i przepytywani z procedur urzędnicy. Słuchacze usłyszą nieraz wstrząsające historie dzieci, których zawiodły najbliższe im osoby. Niestety, nie wszystkie z tych opowieści mają szczęśliwe zakończenie.

TOK FM PREMIUM