Grand Press 2021. Dziennikarze Radia TOK FM wśród nominowanych

We wtorek 7 grudnia poznamy zwycięzców 25. edycji konkursu Grand Press - Dziennikarz Roku. Wśród nominowanych do tej prestiżowej nagrody znaleźli się dziennikarze TOK FM.

Gala wręczenia nagród Grand Press 2021 odbędzie się 7 grudnia w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie.

Dziennikarz TOK FM Michał Janczura otrzymał nominację do nagrody Grand Press 2021 w kategorii Reportaż audio. Został doceniony za radiowy serial "Piecza". Opowiada o pełnym absurdów, niedoróbek i nielogiczności systemie, w którym dziecko nie jest podmiotem, ale przedmiotem. Przez pryzmat historii konkretnych dzieci i konkretnych rodzin autor dokumentu Michał Janczura wyjaśnia, jak skonstruowany jest system pieczy zastępczej, do którego trafiają dzieci opuszczające rodziny biologiczne. A także jak bardzo, nieraz za wszelką cenę i wbrew wszystkiemu, system stara się ich do siebie nie przyjąć.

>> Całego cyklu "Piecza" można posłuchać tu <<

Zobacz wideo

Agnieszka Lichnerowicz i Martyna Osiecka otrzymały nominację do nagrody Grand Press 2021 w kategorii Publicystyka. Zostały docenione za cykl rozmów na temat działań reżimu białoruskiego i represji, jakim poddawanym są tamtejsi działacze, organizacje czy mieszkańcy.

Jedna z rozmów z tego cyklu dotyczyła wydarzeń z listopada 2020 roku, kiedy to na Białorusi zakatowany na śmierć przez OMON został 31-letni Roman Bondarenko. Lekarze oświadczyli, że nie miał żadnego alkoholu we krwi, obalając tłumaczenie władzy, że wdał się po pijaku w bójkę. Tragiczne wydarzenia komentował w TOK FM redaktor magazynu New Eastern Europe i redaktor portalu Bialorus2020studium.pl dr Maxim Rust.

Wszystkie audycje z cyklu, za który dziennikarki TOK FM otrzymały nominację, można znaleźć tu:

Magdalena Rigamonti, dziennikarka i autorka podcastów na tokfm.pl, otrzymała nominację do nagrody Grand Press 2021 w kategorii Wywiad. Została wyróżniona za cykl rozmów "Rzeczpospolita Kościelna".

To rozmowy z politykami, którzy przez dekady obserwowali budowanie i wzmacnianie pozycji Kościoła w Polsce. I sami w tym uczestniczyli. Rigamonti zadaje im niewygodne pytania, odkłamuje mity, odziera ze stereotypów zjawiska i wydarzenia. Wszystkich wywiadów posłuchać można na tokfm.pl. Gośćmi dziennikarki byli m.in. Bogdan Borusewicz, Michał Kamiński, Aleksander Kwaśniewski czy Lech Wałęsa.

Wszystkich podcastów z cyklu "Rzeczpospolita Kościelna" posłuchasz tu >>>

Zobacz wideo

Grand Press to największy prestiżowy konkurs dziennikarski, który od 1997 roku organizuje magazyn "Press". Ogłoszenie tegorocznych zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się we wtorek, 7 grudnia, podczas gali 25. edycji konkursu Grand Press - Dziennikarz Roku w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie

TOK FM PREMIUM