TOK FM z nominacjami do Grand Press 2022. Posłuchaj wszystkich materiałów [PODCASTY]

Dziennikarki i dziennikarze TOK FM zostali w tym roku nominowani do nagrody Grand Press 2022 w kategoriach "Reportaż audio" oraz "Publicystyka". Posłuchaj docenionych przez jury podcastów!
Zobacz wideo

W kategorii "Reportaż audio" jury doceniło "Jeden kraj, dwie granice", którego autorami są Karolina Głowacka i Jakub Medek oraz "Eksperyment. Radiowy serial dokumentalny" i "Siedem okaleczeń" - oba autorstwa Michała Janczury.

"Jeden kraj, dwie granice"

Reportaż "Jeden kraj, dwie granice" opisuje losy dwojga uchodźców, którzy schronienia szukali w Polsce. Oboje są z kraju, w którym trwa wojna. Oboje z obaw o swoje życie ruszyli na Zachód. Różniła ich granica, którą przekraczali. On trafił do "polskiego Guantanamo", ją za rękę prowadzili polscy pogranicznicy...

Posłuchaj reportażu:

"Eksperyment. Radiowy serial dokumentalny"

"Eksperyment" Michała Janczury to radiowy serial dokumentalny o poszukiwaniu cudownego leku, o świecie medycyny, o dążeniu do sławy i uwielbienia, o układach na najwyższych szczeblach władzy, o handlowaniu nadzieją i o wielkich pieniądzach.

To miał być prosty zabieg, który da Robertowi nadzieję na przyszłość, na zdrowie, na to, że do końca życia będzie widział. Okazał się początkiem piekła, naznaczonego bólem i cierpieniem. Ta historia to wstęp do opowieści o eksperymencie na ludziach prowadzonym na ogromną skalę i poza kontrolą. W serialu "Eksperyment" przedstawiamy mechanizmy, które sprawiają, że wszystko to jest możliwe.

Posłuchaj pierwszego odcinka serialu "Eksperyment":

"Siedem okaleczeń"

Płeć Adama wybrano za niego, do tego zabrano mu bliskich. Pozbawiono wszelkich praw, a na końcu zamknięto za niewinność. Twierdzi, że był bity w DPS-ie. Najbardziej kocha wolność, ale jeśli nikt mu nie pomoże, spędzi resztę życia w izolacji. To historia Adama, którą Michał Janczura opowiada w reportażu "Siedem okaleczeń".

Posłuchaj nominowanej audycji:

"Czy Jacek Dukaj wie, że jest praojcem polskich neutratywów?"

Jakub Janiszewski oraz Martyna Osiecka zostali nominowani do nagrody Grand Press 2022 w kategorii "Publicystyka" za odcinek audycji "Nagłe zastępstwo" zatytułowany: "Czy Jacek Dukaj wie, że jest praojcem polskich neutratywów?".

Język neutralny, czyli bez nacechowania płciowego wydaje się względnie nowym projektem. W Polsce w jego promocji prym wiedzie strona "zaimki.pl". Ale pierwsze próby wymyślenia form niebinarnych zaczęły się na wiele lat przed wszelkimi próbami uczynienia tego tematu kwestią polityczną. Jacek Dukaj, gość "Nagłego Zastępstwa" eksperymentował z odpłciowionym językiem ponad dwie dekady temu - brzmi opis nominowanej audycji, której można posłuchać tutaj:

W tegorocznej edycji konkursu nominację do Grand Press Digital 2022 otrzymał również TOK FM Premium. 

TOK FM Premium, jako jedna z trzech marek, jest nominowane do tegorocznej nagrody Grand Press Digital, która należy się tym mediom i osobom, "które wykazały się innowacyjnym podejściem w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej".

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM